ÇirkinlikInşaat

Binaların ve yapıların yeniden düzenlemesi. Proje maliyet tahminleri ve rekonstrüksiyon

binaların ve yapıların Yeniden karmaşık kurulum ve inşaat işleri vardır, amaç nesnelerin mimari tasarım ve çeşitli sermaye eklentiler, uzantıları ve çatı kurulmasını değiştirmektir. Buna ek olarak, bu yapılar ve destek yapıları sistem ekipmanında değişiklikler, aynı zamanda, bitişik bölgeler iyileştirilmesini içermektedir.

imar

Bu kapsamlı yürütülen ve genellikle bunun altında tabanının onun daha da kurulması veya güçlendirilmesinde temelidir onarmak için başlamak gerekir. Yeniden işleri bina ve temeli bodrum, su yalıtımı içerir cephenin onarımı zemin ve çatı sisteminin ve duvarlar, değiştirme. Son zamanlarda, servis listesi verilerinde bazı şirketlerin ve kuruluşların ve iç tefriş, donanım, hem de konut loftların uzantısını dahil etmeye başladılar.

binaların ve yapıların yeniden inşası birkaç tipi vardır:

  • daire veya ofisler gibi endüstriyel nesnenin değişmesi;
  • taban alanı artış;
  • yüksek tavanlı ve diğerleri ile binalarda ek örtüşen yapılar nedeniyle endüstriyel alanların genişlemesi.

Genel olarak, nesnelerin yeniden endüstriyel binalar ve depolar, farklı birimler ve teçhizat için ek alan oluşturma içerir işyerlerinde ve konut daireler. Binaların Kapsamlı değişiklik böyle ısıtma, elektrik, drenaj, havalandırma, güvenlik ve yangın sistemleri gibi mühendislik sistemleri, bir dizi döşenmesini içermektedir. Ve tüm bu inşaat kabul görmüş standartlara uygun olmalıdır.

türleri tadilat

gerçek dönüşüm ve retooling: endüstriyel işletmeler için ayarlama iki tipi vardır. İnşaat ve tesisat işlerinin maliyeti toplam maliyetin en fazla 10% olduğunda Son ekipmanın değiştirilmesini içerir. Uygun bir dönüşüm tesisleri, değişiklik sadece ekipman değil, aynı zamanda binanın kendisi olduğunda. Aynı zamanda vb çeşitli eklentiler, uzantıları, yeni bina inşaatı, üretilebilir

toplam dengede ekipmanın Birçok site payı küçüktür, bu yüzden başka bir ilke ile ayrılır - yani, kısmi veya tam bir yeniden yapılanma. Binanın radikal yeniden, bu yapılar, cihazlar, bu seçilen düğümler boyutunu değiştirmek gibi muhtemel ikamesi - önce çalışması devamında, ve ikinci kısımların sadece tek tek öğeleri değiştirmeyi içerir

imar planı

Bu iletişim ve mühendislik sistemleri, tesisleri yapılacak inşaat ve tesisat işlerinde, hesaplamalar ve tasarım değişiklikleri her türlü bilgi ve bina operasyonu üzerindeki doküman paketi içermelidir. Bu konuda deneyime sahip uzmanlar ile özel anlaşma gereken bir imar planı hazırlanması.

anlaşma

Eğer nesnenin yeniden yapılandırılması başlamadan önce, uygun belgeleri hazırlamak gerekir. Sonra farklı devlet kurumlarında üzerinde anlaşmak gerekir. Hemen bunu çok zordur üzere olduğunu belirtmek gerekir. Özellikle kültürel ve tarihsel önemi, hem de anıtlar olan nesneleri ile ilgilidir. Buna ek olarak, zorluklar yeniden veya orijinal halini muhafaza etmeyi kabul var. izni zaten alınan davranışlarda ne zaman inşaat ve montaj çalışmaları sadece başlayabilir.

ana aşama

Yeniden temelde binalar ve yapılar yeni binaların yatırım döngüsü ile aynı adımlardan oluşur:

  • Ön aşama. Yeni inşaat sırasında yapılan tüm faaliyetleri kapsar. Ama daha sık, bu aşamada biraz basitleştirilmiş formda gerçekleşir.
  • Anket üsleri ve tesisleri yeniden inşa. O bu adımı atlamak için imkansız olduğunu belirtmek gerekir. onun tahmin hidrolojik ve toprak koşullarına, ve topografya, aynı zamanda yapılar mevcut yeraltı de ve toprak üzerinde yaşayan var olduğu durum, aynı zamanda onlara ek bir yük olasılığı ve bunların daha işleme sadece sırasında. dikkatli ve ayrıntılı olarak herhangi bir hasar açıklamak için bulunan binayı yürütmek için gerekli olan tüm unsurların incelenmesi. Bu durumda, rutubeti her çözgü, çatlak veya leke, fotoğraflandı ölçülmüş ve belgede kaydedilmelidir. Gerekirse bazı unsurlar tesbit edilmişse, laboratuvar testleri yapmak. Araştırmanın sonunda resimler, hesaplamalar ve diğer belgeler içeren özel bir rapor, oluşturmaktadır.
  • Yeni inşa edilen binalar için yapmak benzer ölçüde yenileme projesi, fakat daha küçük bir doküman numarası içerir. mimari, inşaat, teknoloji, bütçesini, genel: Tüm ana bölümden oluşmaktadır açıklayıcı not ve inşaat organizasyonu için bir plan. rekonstrüksiyon projesi incelenip yeni bina olduğu hemen hemen aynı desen onaylanmıştır.
  • planının uygulanması. rekonstrüksiyon proje yürütmek amacıyla, inşaat ve montaj işleri yapmak gereklidir. onlar gidiş endişe topraklarında yürütülen ise, faaliyetlerini ve hatta azalmış veya yalnızca minimal bir ölçüde edilmemelidir. Ancak, onun yönetim dikkatlice tutarlılık ve yürütme tüm inşaat ve montaj çalışmalarının yanı sıra genel yüklenici ve tasarımcı ile bitkilerin üretiminde bir işlem gerekmeden uyum koşullarına uyacak şekilde.

Bu düğüm tarafından yürütülen bina ve yapıların en etkili rekonstrüksiyon, kabul edilir. Böylece kurumsal geleneksel olarak özgürce devreye ve teknolojik ekipman ve inşaat çalışmaları kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz parçaya ayrılmıştır. Montaj işlemi tamamlandıktan sonra, onun kira servis operasyonu.

Sermaye inşaat ve imar

Bu eserler çok ortak noktası var. Yeniden ve sermaye inşaat çalışmalarının iki takım olarak inşaat ve tesisat şirketleri maksimum tutarlılık ve sorumluluk iletken gerektiren karmaşık süreçler gibi görünüyor. Bu, ilgili belgelerin hazırlanması için de geçerlidir ve çekmek için yüksek nitelikli uzmanları.

Yeniden ve sermaye inşaat yük taşıyan yapılar, vakıf ve tutma cihazı tesislerinin kurulmasına ilişkili kurulum, ancak kazı çalışmaları sadece üretmek gerekecektir yapımı sırasında eş zamanlı değişmesi, genişleme ve çeşitli tesislerin inşa ima.

Tamir ve rekonstrüksiyon

Tipik haliyle, bu kavramlar birbirinden ayrılamaz. Yeniden ve onarım o kısmını değiştirmek ya da binanın tam boyutunda veya yeniden yapılanmayı gerçekleştirmek için, ve sonra yeniden geliştirilmesi ve bitirme içine taşımak için ilk gerekli olduğu bir dizi etkinlik vardır. Yeni tesisler sonraki inşa edildiğinde binaların yeniden yapılandırılması genellikle çeşitli veya herhangi yapıların bozulması durumunda iletişimin yanı sıra altlarında zemin durumundaki değişikliklerin döşenmesi eşliğinde üretilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.