SağlıkTıp

Bilimsel Araştırma Kulak Burun Boğaz Klinik Enstitüsü. LI Sverzhevsky (Moscow): tarih, açıklama. Moskova Kulak Burun Boğaz Enstitüsü: geri bildirim

Profesör L. I. Sverzhevsky, 1935 yılında Moskova'da Kulak Burun Boğaz Enstitüsü olarak 2001 yılına kadar var olan kulak burun boğaz hastalıklarını incelediği Sağlık Halk Komiserliği Araştırma Enstitüsünü organize eden bu ünlü tıbbi kurumun temelini attı. Bir yıl sonra başkent hükümetinin kararı ile Moskova Sağlık Komitesi'nin emriyle Kulak Burun Boğaz Bilimsel ve Pratik Merkezi olarak açıldı.

hafıza

Kendisi tarafından kurulan, Moskova'daki Kulak Burun Boğaz Enstitüsü tarafından doğan, ileri bir bilim adamı ve olağanüstü doktor olan Ludwig Iosifovich Sverzhevsky, her zaman müteşekkir meslektaşları ve hastalarının anısına girecek. Yeni açılan Merkez, tıp alanındaki ulusal bilimi terfi eden aynı çalışanları işe aldı. Moskova'daki Kulak Burun Boğaz Enstitüsüne atanan yönetmen, ilk kez burada da göründü. Bu da Profesör Andrey Kryukov, ulusal kulak burun boğaz uzmanının kurucusunun anısını da dile getiriyor. 2012'de Profesör LI Sverzhevsky, klinik binanın yakınında, Moskova Belediye Başkan Yardımcısı ve Sağlık Dairesi başkanı tarafından ziyaret edilen ciddi bir olay anıtı açtı.

Sonra Moskova'daki Kulak Burun Boğaz Enstitüsü olağanüstü bir bilim adamının adını aldı. 2014'te yeni bir isim alındı: şu anda bu tıbbi kurum, Sverzhevsky adında Bilimsel Araştırma Klinik Enstitüsü oldu. Başkentte, nüfusa uzmanlaşmış yardım sağlayan klinikleri birleştiren önde gelen kuruluştur. Bu yardımın ne kadar etkili olduğu bugün nitelikli personel kadrosunda dört profesör, 12 doktor bilim adamı ve 39 Moskova Kulak Burun Boğaz Enstitüsü bilim adayı 39 adayın olması gerçeğinden hareketle yargılanabilir. Volokolamskoye Otoyol 30'un 2. binasında, bu profilin aynı derecede ilginç bir tıbbi kurumu var: Rusya FMBA Kulak Burun Boğazı Federal Bilim Merkezi.

klinik

Kendi klinik binasına ve iki şubesine ek olarak, Enstitü çalışanları, şehirdeki 1 no'lu klinik hastane, 12 no'lu fıçı ve GN Speransky adındaki 9 No'lu Çocuk Klinik Hastanesi'ni kullanıyor. Kendi kolordu Moskova Hükümeti tarafından başkent sakinlerine bağışlandı.

Üst solunum yolları patolojisi bölümünde estetik cerrahi yapılır ve burun, boğaz ve paranazal sinüslerin tüm hastalıklarının teşhis ve tedavisinde lider bir birimdir. Ameliyatlarda mikro ve endoskopik teknikler kullanılır ve mümkün olduğunca az ve verimli bir şekilde yapılırlar, tam da Moskova'daki Kulak Burun Boğaz Enstitüsünün umursadığı şey budur. Volokolamsk karayolunda, Federal Bilimsel ve Klinik Merkez'de, en değişik KBB operasyonları da çok başarılı bir şekilde yürütülmektedir.

 • Bir dizi yazar tekniği ve mikroskobik ve endoskopik teknik uygulanarak, paranazal sinüslerde ve burun boşluğunda cerrahi müdahaleler gerçekleştirilir.
 • Yüksek teknolojik yöntemler etkili kronik sinüzit tedavisinde: etmoidit, sinüzit, sfenoidit, frontalit.
 • Paranazal sinüslerin ve burunların rekonstrüktif pratik ameliyatları, dış burun düzeltilmesi de dahil olmak üzere yapılır.
 • Obstrüktif uyku apnesi sendromu ve ronkopati tanısı alan hastalar kapsamlı bir şekilde incelenir ve tedavi edilir.

Burada üst solunum yollarında minimal invaziv endoskopik mikrocerrahi teknolojileri kullanıyorlar ve bu, tedavinin daha etkili olmasını sağlar ve hastanın tedavi ve rehabilitasyon koşulları önemli ölçüde azaltılır.

Çocuklar için

Moskova'daki Kulak Burun Boğaz Enstitüsü, Shmitovsky Passage üzerinde bulunan Çocuk Şehir Klinikleri Hastanesi No. 9'da bir çocuk bölümüne sahiptir. Görkemli bir geçmişi olan çok eski bir sağlık kuruluşudur. 1928'de sokak çocukları için bir koloni ve bir hastane olarak kuruldu ve Felix Dzerzhinsky adını aldı. Felix Dzerzhinsky, mümkün olan her şekilde evsiz çocuklara yöneldi ve yalnızca gayri resmi olarak evsizlik çabaları vasıtasıyla yenildi. Şimdi, şehirdeki ve ülkedeki kulak burun boğazının en iyi bölümü de dahil olmak üzere tüm uzmanlık alanlarındaki çocuklara yönelik sermayenin sağlık bakımının en büyük kurumu.

Kulak Burun Boğaz Bilimsel Araştırma Enstitüsü Moskova, bu alandaki hem acil hem de planlı bakım en etkili şekilde sağlayabilen önde gelen tıbbi kurum olarak bilinir. 9 No'lu Çocuk Hastanesi'nde yatak kapasitesi çok büyük ve 820 ünite içeriyor; bunlardan 24'ü ameliyat ve enfeksiyonlar için resüsitasyon. Burada çocuklar herhangi bir yaşam destek sistemi içerisinde en karmaşık hastalıklarla tedavi edilir. Yaklaşık yedi bine yakın operasyon yılda bir kez yapılır; 50.000 çocuğa ayakta tedavi uygulanmakta ve 24.000 hasta hastaneye kaldırıldı. Bu göstergelerin büyük bir kısmı kulak, boğaz ve burun hastalıklarının ayrılmasına bağlı. Fakat Moskova'daki Pediatrik Kulak Burun Boğaz Enstitüsü, yetişkin dışında mevcut değildir.

teknikleri

Enstitü bilim adamları tarafından geliştirilen farinks ve burun patolojilerinin tedavisinde cerrahi yöntemler gerçekten benzersizdir. Her şeyden önce, bu, postoperatif dönemde septal splint ve postrampik bakım, kontur türbin plastisi, alt burun kıkırdağının submukozal lazer vaporizasyonu, adenoid dokunun lazer ablasyonu ile ilgilidir. Tonsillektomi yapılırken bir holmiyum lazer kullanılır.

Birçok iyi inceleme, Moskova'daki Kulak Burun Boğaz Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen iç ve dış burun valfinin cerrahi düzeltilmesini alır. Otolaringoloji Federal Bilimsel ve Klinik Merkezi'nin bulunduğu Schukinskaya metro istasyonunda (Volokolamskoe shosse, 30, bina 2) burnun operasyonlarında maksiller sinüse endonazal erişim sağlanarak bugünün cerrahisinde en yüksek aerobotik olan doğal anastomozlar korunur. Hem Enstitü hem de NCC'de, nazal septumun kemik bölümünün üst segmentini düzeltmek gibi ameliyatlar gerçekleştirilir ve ayrıca mukoperichondrial flepleri hareket ettirerek burnun septum perforasyonunu kapatır. Moskova'da burun septumunun hizalanması (lazerle septoplasti) Kulak Burun Boğaz ve Enstitüsü'nde de gerçekleştirilir.

Trakea ve gırtlak

"Uzulapalatoplastika" sözcüğünün uyku sırasında bir horlama ile tedavi edilmesi anlamına geldiğini çok az kimse biliyor. Boyun içi boş organların hastalıklarında uzmanlaşmış rekonstrüktif cerrahi bölümünün ayrıcalığıdır (diğer şeylerin yanında). Burada bu bölümün çeşitli trakea, larenks ve servikal özofagus patolojilerinin bulunduğu hastaların tedavisinde lider olmasını sağlayan yöntemler geliştirilmiştir.

Trakea ve larinks stenozu olan hastalar için tanısal ve terapötik algoritma geliştirilmesi, 2006 yılı için Moskova'nın (tıp alanında) birincil ödülünü Enstitünün çalışanlarına getirdi. Kesin olarak burada yapılan tüm işlemler çok teknolojik. Prensipte, trakea ve larinks üzerindeki mevcut tüm yüksek teknoloji operasyonları, Moskova'daki Kulak Burun Boğaz Enstitüsü tarafından yürütülür. İncelemeler sürekli geliyor ve orada çok sayıda var, burada yılda iki yüzten fazla ağır hasta ameliyat edildiği için.

Kulak mikroskopisi

Uzun yıllar boyunca bu departmanın başkanlığını Rusya'nın Onur Doktoru Patyakina-Fedorova tamamladı. Kendi okulunu kurdu ve şimdi öğrencileri sadece Rusya'nın tamamında değil, aynı zamanda Anavatanımızın dış ülkelerinde kulak mikrocerrahisi yapıyorlar. Bölüm, sadece doktorların nitelikleri ve operasyon hacmi açısından değil aynı zamanda kullanılan yöntemlerde de benzersizdir. Bölümün varlığı süresince yüzü aşkın yazarın sertifikası alınmıştır; iç ve orta kulak hastalıklarının çoğunun teşhis ve tedavisinde muayene edilen çok sayıda rasyonelleştirme önerisi hazırlanmış , monograflar ve elliden fazla metodik kılavuz yayınlanmıştır.

Bu bölümün çalışması sayesinde, pratik sağlık hizmetleri dünyadaki tek yol haline geldi: vestibüler aparatın kendi bozukluklarında laserdestre edilmesi. Enstitü, 2009 yılında bu keşif için tıp alanındaki ödülü kazandı. Kulak mikrocerrahisi departmanı tarafından yapılan tüm işlemler yüksek teknolojilerle ayırt edilir ve yılda yaklaşık bin kişi yapılır. Dünyada, Moskova'daki Kulak Burun Boğaz Enstitüsünün yerine getiremeyeceği yüksek teknoloji ürünü bir kulak operasyonu yok. Zagorodnoe şose, ev 18 A, bina 2 - tedavi için başvurabileceğiniz adres.

İşitme engelli çocuklara

1974 yılında Moskova'da Çocukların Odyoloji Merkezi kuruldu ve görevleri, 18 yaşın altındaki Moskova sakinlerine, teşhis, danışma ve ayakta tedavi gören çocuklar olmak üzere aurikolojik yardım sağlamaktı. Bu, Moskova'daki Kulak Burun Boğaz Enstitüsünün sürekli olarak ilgilendiği özel bir birimdir. Bu çocuk merkezine nasıl gidilir? Adres: Vernadsky Bulvarı, ev no 9, kırmızı metro hattı, Universitet istasyonu, yakın poliklinik No. 95. Resepsiyon hafta içi her gün 08: 00-20: 00 ve cumartesileri 9: 00-15 arasında : 00 saat. Kayıt, ikamet yerindeki herhangi bir çocuğun poliklinik veya poliklinik konseyin (form 057y-04) talimatlarıyla gerçekleştirilir. Resepsiyonda ve istişarelerde - doktorlar: psikiyatrlar, surdologlar-kulak-burun-boğaz uzmanları, kusurlu uzmanlar (öğretmenler).

Burada işitme engelli çocukların tıbbi ve pedagojik muayeneleri kompleks içerisinde gerçekleştirilmektedir. En modern donanım tanı testleri kullanılır: empedans ölçümü, otoakustik emisyon, kısa latent işitsel potansiyeller, sesli odyometri ve diğerleri. Konuşma ve işitme yoluyla rahatsız olan çocukların pedagojik teşhisi ve eğitimi için "Açık konuşma" gibi aşırı doz donanım donanımları kullanırlar. Hasta çocuklara, Başkentte bulunan en nitelikli yardımla bu Merkezin yardımıyla ulaşılmaktadır.

Larenksin fizyoterapi ve mikrocerrahi

Foniatri ile uğraşan bölüm Rusya'daki böyle bir okulun kurucusu, Rusya Yu S. Vasilenko'nun Profesörü ve Onur Doktoru tarafından yaratılmıştır. Yılda dört binden fazla hastaya danışılmakta ve tedavi edilmektedir. Ses oluşturan sistemin hastalıkları çeşitlidir ve sesli ses analizi ve restoratif tedavi yoluyla objektif araştırmalar yapan Moskova'daki tek kurum, Kulak Burun Boğaz Enstitüsüdür. Moskova Volokolamskoye karayolu da kulak burun boğazına kavuşmak için gereklidir, ancak Vocastim ile böyle bir foronet yoktur, Volokolamskoye değil, Zagorodnoye karayoluna hoş geldiniz. Tüm profesyonel şarkıcılar ve birçok aktör bu adresi biliyor.

Muayene ve tedavi burada çok, çok:

 • Vokal fonksiyonların patolojilerinin ayırıcı tanısı.
 • Ses cihazlarının tüm bozukluklarında görülen ses bozukluklarının kompleks rehabilitasyonu.
 • Mikrolaringoskopi, mikro laringoskopi, endofibrolaringoskopi, video linerngostroskopi, akustik ve bilgisayar analizi, trakeal ve gırtlak X-ışını tomografisi, dış solunum fonksiyon testleri, psikolojik testler, histolojik ve mikrobiyolojik çalışmalar.
 • Sabit - her türlü endolaryngeal müdahale: benign larenks oluşumları, örneğin anestezi altında ve lokal anestezi ile.

Şube

Kulak Burun Boğaz Sverzhevsky Araştırma Enstitüsü'nde ayrıca, 1. bina olan Khoroshovskoye Shosse'de bir şubesi bulunmaktadır. Burada, işitme, işitme, danışma, fononi ve diyagnostik yardım alan Moskova'nın yetişkin sakinleri istişarede bulunur ve tedavi edilir. Yıllık olarak Enstitü branşında hastalar 50 binden fazla istişareye sahiptirler, artı evde binlerce kişi nakledilemezler. Konuşma terapistleri altı binin üzerinde fonopedi sınıfı harcıyor ve kusurlu uzmanlar, işitme engelli öğrencileri yılda en az on bin ders yapmak için zorluyorlar. On bin kişiye tercihli işitme cihazı veriliyor. Her yıl Yaşlılar Günü'nde savaş gazileri için ücretsiz tavsiyelerde bulunur ve onları Moskova'daki Kulak Burun Boğaz Enstitüsüne tedavi için gönderir. Volokolamsk ve diğer askeri zafer şehirleri de burada doğru bir şekilde hazinedir: farklı bölgelerden gelen gazi tıbbı yardım almak için 1 numaralı şubeye gelmektedir.

Teknolojiler hemen kendi uzmanlarımız tarafından geliştirilir ve neredeyse hepsi benzersizdir.

 • Vestibüler rahatsızlıklarda seçici lazer imhası yönteminin geliştirilmesi ve tanıtılması sayesinde, Moskova bir tıbbi ödül aldı ve bir monografi yayınlandı.
 • Teşhisi taramak için bir yöntemin keşfi için bir patent elde edilmiştir.
 • Zayıflamış baş dönmesi ve kubbulolitiazisli hastaların tedavisine yönelik bir yöntem geliştirmek için bir patent elde edildi.
 • Rusya'daki birincisi, kokleovestibuler rahatsızlıkları olan hastalarda (Minör sendrom) cerrahi kadar tanı ve tedavi taktikleri için bir algoritma geliştirdi. Otosklerozu olan hastalar, uygulamada geliştirilen ve uygulamada lazerle stadeektomiyle uygulanan tedaviyi alıyor ve orta kulak operasyonları için tamamen yeni bir cerrahi yöntem de getirildi, bu da zamanı önemli ölçüde azalttı ve fonksiyonel sonuçları geliştirdi. Bu vesileyle iki patent alındı, adayın ve doktora tezleri savundu.

Enstitünün bilimsel başarıları sıralanabilir ve sıralanabilir ve bunların her biri, buluştan uygulamaya kadar tüm döngüde tamamen gerçekleştirilen benzersiz bir gelişmedir ve sonuçlar mükemmeldir, çünkü hepsinden önemlisi enstitü her çalışanın kalifikasyon seviyesini sürekli yükseltir .

Bilimsel çalışma

Elbette, araştırma enstitüsünün faaliyetlerinin tüm yönlerini yansıtmanın imkânsız olduğu bu makaleden görülebileceği gibi burada bilimsel çalışma kaynar. Ve çoğu zaman uluslararası işbirliğine dayanıyor. Burada kıskanılacak bir düzenlilikle gerçek ünlüler, dünyanın önde gelen uzmanları geliyor ve enstitünün personeli ile en iyi uygulamaların değişimi var.

Buna ek olarak, Enstitü uzmanları periyodik olarak iş gezileri alıyor ve dünyanın önde gelen kliniklerini ziyaret ediyor - Fransa, Almanya, İsviçre, Avusturya, Güney Kore, İsrail, doktorlarımızı kabul etti ve deneyimlerini paylaştı. Böylece, Kulak Burun Boğaz Enstitüsü, Rus biliminin ön safhasında kalır ve bilgi ve becerilerini bütün Rus uygulayıcılara iletir. Eğitim sempozyumları, ana sınıflar, seminerler var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.