BilgisayarlarBilgi teknolojisi

Bilgi teknolojilerinin ana türü

Bilgi teknolojileri verilerle ilişkili süreçleri yansıtacak şekilde tasarlanmıştır. Bunlar: kaydı, işleme ve depolama toplanmasını, yanı sıra arama, depolama, analiz, üretim, iletim ve dağıtım.

Eğer bilgi teknolojisi türlerini dikkate önce, tüm görevli kavramlarla tanımlamak gereklidir. toplayarak nesneler, olaylar, nitelikleri, eylemler ve ilişkilerin ayrıntılı bir biçimde kayıt, tespit ve veri kaydını anlıyoruz. işleme teknolojisine altında, verilerin başlangıcı sonuçlar elde etmek beri gerçekleştirilen eylemler düzenli bir sırayla ifade eder. bilgi işleniyor onun daha sonraki dönüşümle birlikte bir kontrolüdür.

Dahası, bu türleri hakkında olması gerektiğini söyledi. tespit edilebilir bilgi teknolojisi aşağıdaki türlerde (ilk etapta yönetim faaliyetlerini sağlama işlevlerine göre bölünmelidir):

- İlgili editörler (metin, grafik, vb) bazında çeşitli biçimlerde belgeler için hazırlık teknolojisi;

- nesnenin odaklı, mantıklı ve algoritmik programlama dilleri dayalı yazılım geliştirme teknolojisi;

- DBMS;

- Yapay zeka sistemlerinin kullanımı ile bakım yönetimi çözümleri;

- Multimedya ve köprü teknolojiler. Bütün bu tür aktif kullandı.

Teknolojinin Çeşitleri tipini ayırt etmek pısırık-arayüzü: kullanıcı arabirimi komutu, ipek ve diğerleri. Buna ek olarak, farklılaşması için diğer seçenekler vardır.

dikkate hesaplama ağlarının kullanımı bir dereceye ve formu yansıtan mekansal etkileşim derecesini, Taken. Bilişim Sistemi Türleri uygulanması yöntemiyle yeni ve geleneksel olabilir. Ve ağ tekniği onlar, çok düzeyli ve yerel dağıtılır. bilgi teknolojilerinin Türleri servisli bağlıdır , etki örneği için bankacılık, muhasebe, sigorta faaliyetleri, faaliyetlerin vergi daireleri ve diğer türleri. Karmaşık teknik araçlar sadece haberleşme aracı ve kuruluş bilgisayar parçalar bulunduğunu sağlamak. bu kavramları göz önünde bulundurmalıdır.

Teknik araçlarının temel işleme ve rasgele etki olarak kullanılan çeşitli veri türleri dönüşümüne yönelik bilgisayar tekniği aracı, çıkıntı yapar. iletişim ekipmanı için bir işlem sağlamaktadır bilgi iletimi dahil bilgisayar donanımı kullanarak farklı teknolojiler ve tekniklerin kullanımını gerektirir dış ortamdan ile veri değişimi. Örgütsel donanım makineleşmenin ve keyfi alanlarda çeşitli faaliyetler otomasyon odaklandı.

Farklı özellikleri ve yetenekleri ile karmaşık sistemleri oluşturmak için izin verir teknik ve karmaşık yazılım, anlamında altında bilgi teknolojilerinin araçları gibi bir terim yoktur.

Bu şu anda yaygın olarak çeşitli kullanılan bilgi teknolojisi farklı türleri vardır çıkıyor faaliyet alanları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.