FormasyonÖykü

Cunta - buna ne diyor, bu rejimin özellikleri nelerdir?

Çoğu zaman, günlük hayatta veya medyada insanlar kelime "cunta" duymak. Bu nedir? Bu kavram nedir? Anlamaya çalış. Bu terim, Latin Amerika ile ilgilidir. Biz, "cunta" modu olarak böyle bir kavram söz ediyoruz. Çeviri bahsedilen kelime "birlik" veya "bağlanmış" anlamına gelir. cuntanın Kurumu - bir tür otoriter siyasi rejim askeri darbe tarafından yüklenen ve bir diktatörce bir şekilde devlet kontrolünü gerçekleştiriyor askeri-bürokratik diktatörlük, hem de terör yoluyla. Bu modda özünü anlamak için, ilk olarak ne diktatörlüğün askeri formu anlamalıdır.

askeri diktatörlük

Askeri diktatörlük - is şeklidir hükümeti hangi neredeyse mutlak otorite sahip askeri. Onlar darbe ile mevcut hükümeti devirmek eğilimindedir. Bu şekilde aynı stratocracy benzer, ancak değildir. son ülke doğrudan askeri yetkililer tarafından yönetilen zaman. diktatörlüğün her tür olduğu gibi, bu formu resmi ve gayrı her ikisi de olabilir. Panama Manuel Noriega gibi birçok diktatörler, sivil bir hükümete teslim etmek zorunda kaldı, ancak yalnızca ismen olduğunu. zora dayanan rejim yapısı rağmen, hala oldukça stratocracy değildir. Bazı hayır ekran hala orada. Fon ayrıca karışık askeri yetkililer gücü çok ciddi bir etkiye sahip altında diktatörce kontrol tipleri, ancak durumun tek kontrol vardır. Latin Amerika'da tipik askeri diktatörlük, kural olarak, bu cunta idi.

Cunta - bu nedir?

terimin yayılması Latin Amerika ülkelerinde askeri rejimlere bağlı idi. kapitalist ülkelerde bir dizi gerici askeri grupların cunta ima gücü altında Sovyet siyaset bilimi, askeri diktatörlük veya kurduk faşizme yakın faşist eğilimli. junta görevlileri bir dizi oluşan bir kurul vardır. Ve oldu her zaman değil yüksek komuta. Bu kanatlı Latin Amerika ifadesi ile kanıtlanır "albaylar gücü."

Sovyet yorumlama

Eski Sovyetler Birliği kavramı açıkça olumsuz çağrışım aldı, böylece aynı zamanda bir devletin hükümeti, olumsuz bir imaj oluşturmak için propaganda amaçlı kullanılan dikkate almak. Mecazi anlamda, "cunta" kavramı da yolsuzluk en yüksek seviyede ülkelerin kleptokratik hükümetler için de geçerlidir. Günlük konuşmada terim bile karşılıklı anlaşma ile bir çeşit eylem almış kişilik bir gruba karşı kullanılabilir. Ancak gol sahtekâr hatta suçlusun.

Cunta: siyasi sistemi açısından nedir?

Askeri cunta sömürge bağımlılığı birkaç Latin Amerika ve diğer ülkelerde özgürlüğünü alma döneminde ortaya çıkan otoriter rejimlerin en popüler türlerinden biri olmuştur. Savaşın geleneksel tipte toplumlarda ulus devletlerin kurulması sonrasında toplumun en uyumlu ve organize katmanını kanıtladı. Bunlar ulusal kendi kaderini tayin fikirlere dayanan, kitlelere öncülük başardık. makamlarının onayına takiben, ders askeri politikası farklı odak alma farklı ülkelerde elit: Bazı ülkelerde, yozlaşmış komprador seçkinlerin görevden uzaklaştırılmasına yol açan ve genel olarak ulusal devletler (Endonezya, Tayvan) oluşumu yararına oldu. Gelen diğer durumlarda, askeri kuruluş kendisi olur bir enstrüman gerçekleşmesi etkisi önemli güç merkezleri. Hikaye Latin Amerika'da askeri diktatörlüklerin çoğunluğu ABD'yi finanse gider. ABD fayda cunta hüküm ise belli bir ülkede, komünist rejim olmaz olmasıydı. Nedir, biz zaten açık hale gelmiştir, umarım.

En cuntalar kaderi

Birçok kişi, birçok ülkede demokrasinin inanıyoruz gerçeği, bir "cunta" modu ile başladı. Bu ne anlama geliyor? İkinci Dünya Savaşı aşağı öldükten sonra, kendi kontrolü altında bir dizi ülke kontrolünü ele askeri diktatörlük, çoğu yalnızca bir geçiş karakter vardı. cuntanın güç yavaş yavaş demokrasiye otoriter rejimden gelişti. Örnek olarak Güney Kore, Arjantin, İspanya, Brezilya ve diğerleri gibi ülkeleri yer alıyor. şöyle Bunun nedenleri şunlardır. Birincisi, zamanla ekonomik ve siyasi nitelikte güç çelişkiler büyüdü. İkincisi, aranan sanayileşmiş ülkelerin artan etkisi, demokratik ülkelerin sayısını artırmak için. Günümüzde bu tür hükümetinin rejimler cunta, neredeyse hiçbir zaman ortaya. Ancak bu terim sahiptir sıkıca girilen içine günlük yaşam çevresine dünya.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.