MaliBankalar

Bankada mevduat uzantısı nedir? Şartlar rollover katkı

Son zamanlarda, senin depozito için bankaya geldi bir kişi, şaşırdım vakalar onun mali mevduat otomatik uzantısı yaptığı kurum personelinden duymak. Bu nedir ve mümkün prosedürü terk etmek olduğunu, bu makaleyi okuyarak öğreneceksiniz.

Ne mevduat uzaması demek ve koşulları ayrıntılarıyla yerde gösterilmiyor

Bu teminat sözleşmesinin uzatılması gibi bir şey süresi dolmuş. Kural olarak, bu mevduat açıldığı aynı şartlarda gerçekleştirilir. olanlar acaba neyi uzatma katkısı O otomatik ve otomatik olmayan olduğunu bilmek zarar vermez. İlk durumda, müşteri bankaya ziyareti için zaman kazandırır, ama bazen bankalar keyfi yeni sözleşme koşullarını değiştirmek çünkü o, büyük bir risk getiriyor. Yani gözü kapalı personelin bilinç güvenmek ve gidip anlaşmayı yeniden müzakere etmek daha iyidir yoktur. İkinci durumda, istemci bizzat bankaya gelip eski sözleşmeye ek bir anlaşma imzalamak veya mevduat sözleşmesinin bitim tarihinden önce birkaç gün süreyle bir yenisini tekrar kaydetmeniz gerekir.

Kural olarak, tasarım ile ana sözleşmenin ayrı bir madde olarak reçete katkı, uzaması koşulları hangi tevzi otomatik yenileme olasılığı konusunda bilgilendirmelidir. Buna ek olarak, çalışanlar ilk müşteri ile uzatılabilir hangi şartlar altında müzakere gerekir.

Hangi koşullar bir sözleşme uzatma üzerinde

Mevduatınız güvenliği için sessiz olmak isteyenler, sen sadece o aktarma katkıları olduğunu bilmek gerekir fakat yapılır hangi şartlar altında en azından bir fikir var.

Her şeyden önce, yeni sözleşme yenileme süresinin dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu orijinal anlaşma imzalandığı için bu aşmamalıdır. Ve yeni dönem eski sözleşme mevduat tarihlerini izleyen tarihte başlar.

yenilemeler sayısı sınırsızdır veya sınırlı olabilir. İstemci para çekmek için karar verene kadar İlk durumda mevduat, o zamana kadar reissued. İkinci durumda olası yenilemeler sayısı ayrı bir öğe olarak reçete edilmektedir. Ayrıca, yenilemelerin belirtilen sayıda tamamlanmasından sonra para yatırma otomatik olarak talep hesaba transfer edilir. sözleşmenin pratik uzantısı olmayan banka, çalışanları mevduat süresinin sona yaklaştığı önceden müşteri hatırlatmak yükümlü olacaktır.

Ben sözleşme yenilemesini iptal edebilir

Birçok müşteri, mükemmel, bankada mevduat ne uzantısını temsil Onlar bu hizmeti reddetme hakkına sahip olmadığını merak. Yürürlükteki yasalara göre, yatırımcı herhangi bir zaman uzaması en sonlandırma hakkına sahiptir. Bunu yapmak için, basitçe bankaya gelip mevduat anlaşmayı feshetme gelen uygulama yazmak için yeterlidir. Bu adımı atmaya karar vermeden önce Ancak, her şey hakkında dikkatlice düşünmek gerekir. Nitekim, önceki düzenli tamamlanmasından tarihinden depozito kapanış durumunda anlaşmanın süresi özdeş "talep üzerine" mevduat tahsil edilir birine ilgi şemasına göre hesaplanacaktır. Başka bir deyişle, müşteri yılda% 1'den azını alacaktır. mevduat sonraki sürenin bitiminden kapalı olacaktır Eğer yüzdeler tam olarak alınacak.

katkının saklama koşullarını nasıl değiştirilir

mevduat hangi uzantısı anlamaya çalışıyoruz olanlar, mevcut piyasa durumun istikrarsızlık sık değiştirmek gitmek için bankaları zorlar anlaşılmalıdır mevduat oranlarını. müşterilere yararlı olmayabilir olmasına rağmen, personel ofisleri özellikle ayarlamalar hakkında mudilerin bilgi vermez. Aşırı durumlarda, bunlar bir e-posta gönderebilir. Ama mudi hiç mesaj fark edip okumak değil gerçektir. Bu nedenle, depozito bağlı bir telefon var olanlar, zaman, hesaplarının devlet ilgilenen zaman tavsiye edilebilir.

Bir yatırımcı bankaya gelebilmiş değilse ne olur

Müşteriler, anlamak depozito böyle uzantısı Biz banka hesabının sözleşme yönetimi altında başkasına emanet edilemeyeceğini anlamak gerekir. nedeniyle bazı yaşam koşulları yatırımcı uzatmak veya sözleşmeyi feshetme zamanında bankaya gidemez, o ona yakın insanlardan birine bir vekaletname yazmayı ilerlemek zorundadır. Bu noter ofiste veya bankada yapılabilir.

yatırımcı parasını almaz ise ne olur

Çoğu modern insanlar mevduat Bu uzantı olduğunu farkındayız. Tasarruf Bankası tipik otomatik yenilenecek sağlayan vadeli mevduat yasada öngörülen herhangi öngörülemeyen durumlar yürürlüğe girmesinden, söz konusu. Ama gerçekte, her durumda ayrı ayrı düşünülmelidir. Bu zorlayıcı şartlar arasında, aşağıdakileri içerir:

  • doğal afetler ve doğal afetler;
  • Toplumun hayatına ilişkin durumlar (savaş, salgın hastalıklar, grevler, devrimler, vb);
  • resmi makamlar tarafından uygulanan kısıtlamalar.

Banka müşteriye mevduat otomatik uzantılı yeni bir sözleşme vermek zorundadır olsun

Bazen hayat şartları kişiye sürede katkının uzantısı, paralarını gelip ne iyi anlaşılmasını izin vermez. Genellikle daha sonra dalları yöneticileri bu hizmet mevduat otomatik uzatma sağlamaz gerçeğini gerekçe göstererek, müşteriye yeni sözleşmenin bir kopyasını vermek reddediyorum. Nasıl meşru bir açıklama vardır ve banka aniden iflas giderse bir katkı olacak mı? Çoğu avukat endişelenmeye gerek yoktur olduğu konusunda güvence verdi, bu müşterilere yatıştırır. Onlara göre, otomatik yenileme olasılığı sağlayan eski sözleşme, mevduat fesih tarihini, aynı zamanda ilk faiz oranı geçerli olduğu güne sadece dile edilmelidir.

Banka tek taraflı akım hızını değiştirdiğinde Tabii zamanlar vardır. Bu konuda olası karışıklığı önlemek için, deneyimli avukatlar yatırımcılar mutlaka yeni veri gösterilecektir olduğu bir mektupta, bir sertifika veya bilgilendirici herhangi diğer belgeler, onlara sağlanan bankayı gerektiren önerilir.

Bir finans kurumunun iflas durumunda depozito varlığı mevduat anda banka ile imzalanan sözleşme sunarak ispat edilebilir. paranın aslında hesaba aktarılır gerçeğinin bir teyidi olarak, kullanabileceğiniz bir hesap cüzdanı veya başka bir belge reçete formu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.