SağlıkMüstahzarlar

"Atma": talimat. İlaç "Atma": başvuru, incelemeler

Soğuk algınlığına eşlik eden son derece hoş olmayan bir semptomatoloji öksürüktür. Bu fenomen, hastaların tolere edebilmesi zordur. Öksürük uykuyu bozduktan sonra, yemek zorlaştırır ve hatta bazen serebral dolaşımı zorlaştırır. Bu nedenle bu semptom ile mücadele edebilen birçok ilaç geliştirilmiştir. Öksürüğü ortadan kaldıran mükemmel bir ilaç "Atma" tıbbıdır. Talimat, ilacın ayrıntılı olarak incelenmesine izin verir.

Preparatın tanımı

"Atma" tıbbı talimatları, pozisyonları karmaşık bir homeopatik ilaç olarak kullanma talimatları.

Aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • mukolitik,
 • anti-enflamatuar,
 • anti-alerjik,
 • bronkodilatörler,
 • immünomodülatör.

Bu ilacın vücudundaki yararlı etkiler arasında aşağıdaki etkiler göze çarpar:

 • Azalan nefes darlığı;
 • Spesifik olmayan reaktivitede azalma, bronkospazm;
 • Astım ataklarının azaltılması ve yoğunluğu;
 • Sıvılaşma ve kalın mukus atılımı;
 • Balgam kalitesinin iyileştirilmesi;
 • Bronş epitel aktivitesinin restorasyonu;
 • Mukozal ödemin azaltılması;
 • Anti-inflamatuar etkiler sağlamak;
 • Bronşlarda ve akciğerlerde sklerotik hastalıkların önlenmesi;
 • Enflamatuar mediatörlerden solunum organlarının korunması;
 • Bağışıklığın iyileştirilmesinin sağlanması.

"Atma" uyuşturucu uyuşturucu, kronik bronşit sigara içicisinin tedavisinde kullanılmasını önermektedir. Sonuçta, bu ilaç öksürme sürecini büyük ölçüde kolaylaştırır ve akciğer dokuları ve bronşlarda geri dönüşü olmayan rahatsızlıkların gelişimine karşı koruma sağlar.

İlaç damla şeklinde üretilir. Şeffaftır ve belirli bir kokusu yoktur. Çözelti, 20, 50, 100 ml sıvı içeren şişelerde satılır. Buna ek olarak, preparat uygun bir damla dağıtıcısı ile donatılmıştır.

Kullanım Endikasyonları

Damlalar "Atma" talimatı, en çeşitli orijinli öksürüklerle mücadelede kullanılmasını önermektedir. İlacın yaş sınırlaması yoktur. Bu ürün, yenidoğan bebekler için bile uygundur.

İlacın reçetelenmesine ilişkin başlıca endikasyonlar şunlardır:

 • Bronşit sigara içen (kronik);
 • Alerjik bir öksürük;
 • Bronşiyal astım;
 • Karışık doğanın öksürüğü;
 • Obstrüktif bronşit;
 • Enfeksiyöz öksürük;
 • Bronşit (kronik şekil ve akut faz).

İlacın özellikleri

Yukarıda, tıbbın homeopatik bir çare olduğu belirtilmiştir. Bu yüzden hastalarda advers reaksiyonlara neden olmaz. Buna ek olarak, ilacın neredeyse kontrendikasyonları yoktur. Bu ilacı kullanmanın tek sınırlaması bireysel aşırı duyarlılıktır.

Böylece, "Atma" damlaları - bu etkili öksürüğe izin veren kesinlikle güvenli bir ilaçtır. Yenidoğanlar da dahil olmak üzere tüm hastalar için harika.

İlaç dozajı

"Atma" ilacının kullanımı için öneriler, talimat aşağıdakileri sağlar:

 1. 1 yaşın altındaki bebekler. Bu kırıntılar, ilacın 1 damla su veya anne sütüyle seyreltilmelidir. İlaç günde 3 defa tekrarlanır.
 2. 1 yaşından 12 yaşına kadar çocuklar. İlacın dozajı 2 ila 7 damla arasındadır. Çocuklar, ilacı suda seyreltmeye teşvik edilir. Ayrıca ilacı günde üç kez vermelisin.
 3. 12 yaşındaki hastalar. Dolayısıyla doz 10 damla artar. Resepsiyon günde 3 defa yapılır.

Doktor tavsiyesi dinlemeye dikkat edin. Genellikle ilk 3 gün boyunca, doktorlar ilacı günde 6-8 defa almayı önerir. Ve o zaman ancak günde üç kez - standart kullanım şemasına gidebilirsiniz.

İlacın vücudunun emilimini artırmak için "Atma" yemekten 30 dakika önce veya yemekten bir saat sonra almalıdır.

Bu ilaçla tedavinin başlangıcı semptomların artmasına neden olabilir. Bu etki kısa ömürlüdür. Bu durumda, mukustan bronşun temizlenmesini belirtir.

Tedavi şekli

Terapinin süresi hastanın durumuna göre belirlenir. Bu nedenle, onu belirlemek için bir uzmana danışmak en iyisidir.

"Atma" uyuşturucuya ekli olan el kitabı, aşağıdaki tedavi süresini önerir:

 1. Akut bronşit. Terapi yaklaşık 2-4 hafta sürer.
 2. Sigara içenlerin öksürüğü. Bu durumda tedavi yaklaşık 2-3 ay sürer.
 3. Kronik bronşit (obstrüktif olmayan). Bu patoloji ile ilaç 1 ay süreyle alınır.
 4. Obstrüktif bronşit (kronik), bronşiyal astım. İlaç tedavisi 3 ay sürer.
 5. Önleme. Bu gibi hastalar için, tedavi 2 haftadan 2 aya kadar sürebilir. Kursu 2-3 kez tekrar etmeniz önerilir.

Özel talimatlar

"Atma" damlaları vücut tarafından tamamen tolere edilir. İlaç doz aşımına dair bir kanıt bulunmamaktadır. Ve, yukarıda belirtildiği gibi, tıbbın kontrendikasyonları yoktur. Buna ek olarak, olumsuz bir yan semptomatoloji provoke etmez.

Özel önem hamile ve emziren annelere ihtiyaç duyar. Böyle bir hasta kategorisi ancak bir doktor tarafından reçete edilebilir. Sonuçta, bebeğin ve annenin sağlığı için emniyetli bir alım garantisi veren özel çalışmalar yapılmadı.

Bu ilacı diğer ilaçlarla birleştirmek mümkün müdür? Doktorlar, ilacın çalışması sırasında diğer ajanlarla etkileşime girerken olumsuz bir olgu bulunmadığını söylüyor.

Bu ilacı atarken bir şey düşünülmelidir. Bileşimlerindeki damlalar 0.4 g / ml miktarda etil alkol içerir. Bu nedenle, alkol bağımlılığı çeken hastalar, ilacı "Atma" almamalıdır.

Tıp fiyatı

İlaç Avusturya'da "Richard Bittner AG" şirketi tarafından üretilmektedir. Dolayısıyla, maliyeti yerli analoglarınkinden çok daha yüksektir.

Peki, uyuşturucu "Atma" fiyatı nedir? Ortalama olarak, bu ilaç (50 ml) hastaya 1590 ruble maliyeti getirir.

Hastanın görüşleri

Elbette, her şeyden önce ilacı kullanan insanların gözden geçirdiği "Atma" ilacının etkinliğini düşünenlerle ilgileniyorlar. Bu hastalar bu ilaç hakkında ne söylüyorlar?

Hastaların çoğu kez olduğu gibi görüşleri oldukça farklıdır. Bu ilacın ateşli destekçileri var. Ancak ilacın etkisiz olduğunu düşünenler var.

Ancak, incelemeler "Atma" damlaları, olumlu eleştiriler hakkında çok daha sık görülüyor. Bu insanlar tıbbın öksürüğe karşı üstün olduğunu iddia ediyor. Bu durumda, etkinliği ilk uygulamanın ardından gözlemlenir. İlaç boğucu öksürükten kurtulabiliyor, balgam deşarjını iyi uyarıyor. İlacın büyük bir avantajı doğallığıdır. Hastalar, ilacın bitkisel bileşiminin kendilerine güvenmelerine dikkat çekiyor.

Bununla birlikte, hastalar bu ilacın dezavantajlarını da bulurlar. İnsanlar hoş olmayan damla tadına dikkat çekiyorlar. Bu eksikliklere ilaçla uzun süreli tedavi dahildir. Bir diğer önemli dezavantaj ilacın yüksek maliyetidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.