SağlıkTıp

Aşı "Hiberiks": Eğer aşılama öncesinde bilmeniz gerekenler

Ülkemizde, ebeveynler aşırı gitmek eğilimindedir: ya tüm aşıları reddetme, ya doktor bile çocukla yürütülecektir manipülasyon özüne, delving değil, çocuk kliniğinde söyledi şeyi kabul etmek. Bu temelden yanlıştır! Örneğin, bağışıklama programında bugün "Hiberiks" aşı göründü, bu yüzden kullanmalıyım? Anlamak ve bilinçli bir karar gereklidir: çocuğunuz için gerekli olup olmadığını?

Kim tarafından aşı "Hiberiks" nedir?

çocuklarının sağlığı endişe eden ebeveynler için aşılama karar verme sürecinde önemli bir faktör GlaxoSmithKline Biologicals sa (1715 yılından beri piyasada) ilaç şirketi yapar gerçektir. Bu İngiliz şirket dünyanın en büyük ikinci ciro açısından, parasal terimlerle ifade olduğunu. Üretim tesisleri Rusya dahil olmak üzere farklı ülkelerde bulunmaktadır. Eğer satın aldığınızda bilgiler firması aşılar sadece Belçika'da üretilir beyan edilmesine rağmen, belirli bir aşı "Hiberiks" yapılmış tam olarak nerede belirtmek gerekir.

Ne ilacı korur mı?

talimatlarda yazılanları bakılırsa, aşı neden hastalıklardan çocukları koruyacak Hemofilus influenza tip b (dahil menenjit, ağır zatürre, epiglottit). Buna ek olarak, ilaç tetanos îoksoide zayıf bir immün yanıt neden olabileceğini kaydetti, ancak aşı "Hiberiks" tetanos aşısı yerine farz edilmemelidir.

Hangi yaşta bunu birleştirebilirsiniz hangi ilacı, uygulanır?

WHO tavsiyelerine uygun olarak, aşı için kullanılabilecek çocukların bağışıklama, zaten 2 aylık. İlaç "Hiberiks" - bir aşı için talimat açıkça bütün önemli noktaları tanımlar. Orada, örneğin, bu aşı tetanoz, difteri, boğmaca aşıları ile her ikisini de tavsiye edilir olduğuna işaret etti.

Buna ek olarak, talimatlar aşı ilk defa uygulamaya girdiği çocuğun, yaşına uygun olarak aşılama şeması reçete. Aşı, bir, iki ya da üç olabilir. Aşının ilk dozu altı aya bir bebeği almış, sonra ileride o bir ay ya da altı hafta aralıklarla iki doz daha alacak. Aşılama altı ay sonra başlayan durumunda, çocuk iki doz alacaktır. "Hiberiks" aşı Yaşları çocuk, uygulanır buysa, - 5 yıla 1 yıl, o bir kerelik o alacaktır.

Herhangi kontrendikasyonlar var mıdır?

İdari için mutlak kontrendikasyon aşıya karşı ciddi reaksiyon öncesi kaydedilir. Buna ek olarak, doktor bebek ateş eğer aşı, bulaşıcı hastalık izin vermeyecektir. Aşı gitmeden önce bebek, sağlıklı olup olmadığını dikkatle kontrol etmek gereklidir!

insanlar ilaç hakkında ne diyor?

Çoğu durumda, "Hiberiks" aşı olumlu yorumlar alır. Bu iyi bir etki verir olmasından kaynaklanmaktadır, ancak yan etkiler oldukça nadir sabittir ve bunlar felaket (küçük ve hızlı bir şekilde kaybolur aşı ile enjeksiyon vücut ısısı, lokal irritasyon geçici artış) değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.