Haber ve ToplumKültür

Asalet - bu nedir? Asalet ve haysiyet

Tüm zamanlarda, soyluluk insanlarla ilişkide önemli bir bileşeni olarak kabul edildi. Bugün bile, bizim alaycı çağda, kaliteli bir takdir. asalet popüler oldu, ancak manevi bir güç olmadan satın alınamaz. Bu kaliteye sahip insanlar, terbiye, merhamet ve kayıtsızlık yasalarına göre yaşayan insanlardır. Asalet - ödül gerekmez gerçek bir hediye.

asalet nedir?

Bu kelime, diğer ikisi oluşur: iyi ve nazik. Bu asil aileyi değil, aynı zamanda iyi bir eğitim ve sorumluluk duygusu sadece ima eder. Günümüz dünyasında, bu fenomen aynı zamanda bir yere sahiptir: hayatlarında en az bir kez hemen hemen herkes birileri zarar affet ya gerekli olanlar yardım etti. Cömertlik iyi dayanan herhangi bir eylem, kabul edilebilir.

asil olanı düşünmek, kelimenin mânası açıklamak zordur. onun ekran herhangi kural ve kanunlarını gerektirmez için. Adam onun doğasının tipik sırf asil işler gerçekleştirir. Neyse ki, bir olması gerekmez , mavi kan bu kaliteyi sahip olmak. onlar insan ve partisinin doğasını ortaya Çünkü eylemler oldukça değerlidir. eksikliklerine rağmen insanlar oyun oynayabilir: dinlemek için yardım eli uzatmaya için sözü tutmak veya doğru yola endişelenecek.

Asalet ve özgürlük

Asalet - yaşamak tarafından belli bir ahlaki koddur. Bu yıkım için bina değil hedefleniyor. Sadece tüm canlılar gibi, bu kalite var ve İnsanlar destek ve yardım ihtiyacı birini göz ardı edemeyiz.

şefkat ve merhamet yasalarına göre yaşamaya karar, insanlar daha özgür hissediyorum: artık kamuoyunun ya kalabalığın gürültüsü endişe duymaktadır. Onun yolunu seçti ve asaletiyle üstesinden gelir. Böyle cesur ve sağlam duruşu güvenle geleceğe bakmak ve onların davranışlarının utanırdım değil. Sonuçta, övünüyor bir adam, halkın onayına gerek yoktur, bu kendine yeten ve onların eylemleri sorumludur.

"Altın" kuralı

Asalet - "altın" olarak adlandırılan belirli kurallara göre yaşayan bir insan doğasında vardır bu özellik. Anahtar içerebilir:

 • Ile insanlar bunları size şunu yapmak istediğini yapmak gerekir.
 • insanlara kötülük yapmayın.

cömertlik tehlikeli eksikliği?

güvensiz ve kompleksleri muzdarip insanlar, bilinçaltında kendilerini yeterince iyi asil olarak düşünün. Onlar başkalarını aşağılayıcı, diğerlerinin pahasına kendilerini savunmak için çalışıyoruz. yıkıcı - Onlar saldırganlık, kindarlık, ve eylemlerinin ile karakterizedir. Kural olarak, onlar sinsice ve sürekli örgü tüm darbeler koydu.

Kötü bir toplum insanların etkisi altında asalet gibi kaliteli duyduğu güveni kaybediyor. doğum erdem çocukları yetiştirmek için ve insan normunu unutmamak için gelen nedenle gereklidir.

Nasıl asil olmak?

Herkes böyle cömertlik, değeri açık bir şekilde yorumlamak zor olduğunu anlar. Bu kaliteyi mutlaka soylu bir aileye ait olmak zorunda değildir, ya da dindar adam olmaya bulmak için. Kişinin asalet geliştirmesi konusunda yardımcı basit kural vardır. Adam sadece kendi yararları hissediyorum ama aynı zamanda insanlar arasındaki ilişkiye kendi katkıda bulunmak. Belki birisi onu örnek takip etmek istiyor.

 • özverili eylemleri gerçekleştirin.
 • bencillik ve sübjektivizm kurtulun.
 • şeylerin doğal düzenini takip edin.
 • zihin ve beden geliştirin.
 • dayanıklılık ve dayanıklılık ve öfke karakterini geliştirin.
 • Duygularını kontrol ve nazik insanları tedavi etmek.
 • cömertlik ve sükunet göster.
 • uygunsuz davranış, kötülük ve kibir unut.

Nasıl asalet yapar?

Asalet - bu maalesef bütün olmadığı bir iç kültürüdür. Bu giysiler ya da duruş ifade edilemez. İç çubuk eylemleriyle gösterilir ancak onlar gerçek ortaya insanın doğasını. istenirse Ama insana saygı, kendi çıkarlarını feda yeteneği ve samimi cömertlik üretilebilir. Bir beyefendi diye başkalarına sorumluluk derecesini anlar, çünkü her zaman sözünü tutar.

Özsaygı

Asalet ve haysiyet hep birlikte gidin. bu nitelikleri olan bir kişi, yeterince değerini algılamaktadır. olmak yerine görünmeye - O ana şey anlar.

olan insanlar özgüven kimseye bir şey ispat etmez ve bu yüzden kim olduklarını biliyoruz. Onlar onay bekleyen edilmez ve diğerlerinin pahasına kendilerini savunmak vermedi. Ama her görünümünün diğer noktaya ilgiyle dinledi ve belki de kendileri için yararlı bir şeyler yapacaktır.

Özgüveni yüksek, kendi gücü narsisizm ve özsaygı ve inancında değil tezahür eder. Adam o iyi bir yaşam layık ve başkalarının haklarına halel getirmeksizin, kendi çıkarlarını savunmak mümkün olduğunu düşünmektedir.

Asil ve kendi kendine yeten insanlar zorluklar korkmuyoruz. Bunlar yaşamın doğal bir parçası olarak algılarlar. Herhangi bir durumda, soğukkanlılığını korumak için aşağılamak veya başkalarını küçük düşürmek için çalışıyorum. İnsan asalet eşitliği aynı zamanda. diğer insanlarla kendinizi karşılaştırın - sadece yararsız değil, aynı zamanda tehlikeli değildir. Bazen sık sık kesinlikle asılsız olduğu, kendileri ile hayal kırıklığı ve memnuniyetsizlik akut duygusu neden olur.

Nasıl özgüven duygusu uyandırmak için?

Her şeyden önce, bir tam teşekküllü bir kişilik olarak kendisi için geçerli olmalıdır. Bundan sonra gelecek ve bunun duygu. Bu kaliteyi geliştirmek için, biz psikologların öneriler hatırlamak gerekir:

 • tanımak ve kendi güçlü ve anlaması.
 • Kendi kusur Rahat.
 • Onların başarıları toplayın ve özgüvenini inşa.
 • insanların iç ve görüş yönergeleri izleyin.
 • Kendilerini ve övgü destekleyin.
 • iç gözlem ve hatalarını tanıma ve bunları düzeltmek için kolay terkedin.
 • yaratıcı asalet sözleri "gerçek" ve sık sık kendime tekrarlanan olmak için çalışıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.