Ev ve AileBayram

Aralık ayında tatil nelerdir, Ortodoks Kilisesi diyor?

Churched insanların unutulmaz tarihleri ve tatilleri var. Hepsi azizlerin isimleri veya Dünyevi ve Tanrı ve Virgin göksel yaşam olayları ile bağlantılıdır.

Ortodoks tatil Aralık ayında - Theotokos bir giriş, Aziz Blessed Grandük Alexander, Catherine Büyük anıları, "Omen" denilen Our Lady simgesinin bayram, aynı zamanda İsa'ya en yakın oniki biriydi bellek Andreya Pervozvannogo, bir gün gün, havariler, Aziz hatırası Barbara, Aziz Nikolaya Chudotvortsa ve diğerleri.

Biz bu tarihlerde ve olayların bazıları hakkında size.

Tapınağı'nda Meryemana tanıtımı - Aralık ayında Ortodoks tatil, bu ayın en büyük zaferi ile başlayan.

Ne tür bir etkinlikti ve neden Kilise özellikle önemli olduğunu düşündüğü?

Meryem üç yaşına önce o Nazareth evde yaşamış ve ailesi sonra, Anna ve Joachim, Rab verdiği sözü yerine getirdi - Yüce hizmetine kızlarını ayıracak. hep birlikte akrabaları ve Kudüs'e eşlik Nasıralı Meryem alınıyor.

yanan mumlarla Genç bakireler öncesinde geçit yürüdü onların kızı ile ebeveynleri tarafından takip etti.

Bogootrokovitsu tüm yol eşlik ve onun ruhani, göksel melekler çevrili. Hizmetçi öncesinde sütunun David ilahiler gerçekleştirilen tüm yol yürüme.

Kudüs'te, kortej eşiğinde zaten yerel din adamları bir araya gelirken, tapınağa gitti ve piskopos Zacharias yönlendirdi.

tapınağı girmek için, Mary onbeş sala gücünü sembolize 15 adım ile gitmek zorunda kaldı. Mary bu şekilde üstesinden zaman Zekeriya Kutsallar Kutsalında ona ibadet yerini gösterdi.

Ne mutlu bu tapınakta dua edip salih Joseph ile nişan kadar yaşadı. Bu olay, bu nedenle Temple girmesinin Günü yolu Tanrı'nın kutsal annesi başlangıcı oldu ve.

Aralık ayında Ortodoks tatil, değeri, hem de diğer aylarda gibidir. Ama biz geçen yıl tamamlanan ve büyük öncesinde olanlar bahsediyoruz doğuş bayram ve Epifani.

St. Nicholas mucizeler anısına yapıldığı gün - Aralık tatilleri dahil en ünlü ve saygı olay, biri.

iyi işler ve yeryüzünde ve denizde güzellikleri bir sürü harika aziz yarattı. yürümeye yeteneği işitme - - sağır, dilsiz - suskun Hapiste kurtulmak için düşman esaretinden kurtulmuş boğulmaktan kurtardı muhtaç tüm insanlara, yardım, o kör, topal için görme verdi ölümden kurtuluş verdi ve birçok onların hastalık iyileşti. Birçok sihirli taahhüt aziz davranır. Savunmasız ve zayıf insanlar için gizli bir patron her zaman vardı, yoksul ve aç yardımcı oldu.

Bu güne kadar, Nikolay Chudotvorets harikalar yaratıyor ve Üçlübirliği Tanrı Baba Oğul ve Kutsal Ruh saf inanç dolu ona titreme, içten dua getirdi olanlar, yardımcı olur. Nikolay Chudotvorets özellikle Rusya'da saygı. Bu nedenle, hafızası günde, sadık binlerce daima Aziz Nikolaos eşlik eder iyi zaferini kutlamak.

Aralık ayında Tatiller Ortodoks kiliselerinin cemaatinden önce ve İsa'nın doğumundan sonra meydana gelen olayları onurlandırmak için Saints kez daha hayat, inanç kişi için büyük önem İncil'deki olayları hatırlamak için izin verir.

ille ciddi eşliğinde Tatiller kilisede hizmet, ilahiler saygı olayı ayırdı.

Bunlar bizim Ortodoks Kilisesi'nin Aralık ayında kutlanan bayram vardır. Ve Aralık gerçi - bu kez sıkı Nativity Hızlı, ama orada tatil olarak kabul edilir gün vardır ve önemli ve saygın bir olayı belirterek, tapınağa gidip ortak dua katılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.