SağlıkMüstahzarlar

Analjezikler "Bellastezin": kullanım talimatları

: Bellastezin kombine iki ana bileşeni ihtiva eden bir ilaç olan ot ekstresi ve benzokain. Belladonna yaygın veya Otu - uzun ömürlü bir bitki itüzümü ailesinin. Tüm parçalar zehirli belladonna: onlar küçük dozlarda eski çağlardan beri tıpta kullanılan zehir atropin, içerirler.

Belladonna ilk ben yüzyılda yazılmış antik hekim Dioscorides'in Materia Medica" bir tez de bahsedilmiştir. Ancak, özellikleri sadece Ortaçağ'da ayrıntılı olarak tarif edilmiştir. Bu dönemde, zaten yaygın bir tıbbi bitki olarak kullanılır - Mide ve bağırsak tümörleri, ülser, ağrı tedavisi için. Modern halk hekimliği nedeniyle aşırı toksisitesi belladonna kullanır. Sürekli aktif maddenin tam miktarı ile buna dayalı Eczane aynı ilaçlar sağlık riski teşkil etmez. belladonna gastroenterolojik hastalıklar, hemoroid ve anal fissür tedavisinde kullanılan özü, hem de bradikardi, kardiyak aritmi içeren preparatlar -.

asit fazlalığı (artmış asitlik), gastrit, mide, bağırsak ve için belirtilen kullanımı göstergelerle ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır Bellastezin, talimat safra kolik. Belladonna alkaloidler düz kas spazmını ve sonuç olarak, ağrıyı ortadan kaldırır. belladonna özü yanı sıra, Bellastezin (kullanıcı el kitabı, bileşiminin bir detayını açıklamaktadır) benzokain içerir - lokal anestezik bir işlem. onun uygulama aralığı oldukça geniştir: Bu jinekoloji, gastroenteroloji tanı bakımından Diş hekimliğinde kullanılır. Çeşitli ilaçların bir parçasıdır. etkinliğini teyit yorum hangi onun birleşik yapısı Bellastezin, sayesinde verimli ve hızlı bir şekilde ağrı reseptörlerini bloke ederek ağrıyı ortadan kaldırır.

Bir preparasyon tablet belladonna ve benzokain ekstresi, 300 mg 15 mg içerir. Bir veya iki tablet, günde üç kez: ilaç "Bellastezin" kılavuzuna kuralları aşağıdaki açıklanır. Onlar çiğnenmeden yutulur ve bol su içmek bulundu. Çoğu hasta iyi ilacı tolere, ama bazen yan etkilere neden olabilir: ağız kuruluğu, tat duyusu, baş ağrısı, baş dönmesi, uyku hali veya aksine, uyku bozuklukları, koordinasyon bozuklukları, kalp ritminin artması kaybı. Aynı ilacın "Bellastezin" bir doz (kullanma talimatına! Bu özel önem vermektedir) hastanın sağlığı için son derece tehlikeli midir. Başlıca belirtiler bulantı, kusma, ateş, midriyazis, alerjik reaksiyonlardır. Bu durumda, bir doktoru görmek için mümkün olduğunca çabuk gerekir.

"Bellastezin" ürün kılavuzuna almayı Kontrendikasyonlar ayrıntılı olarak anlatılmaktadır - Liste oldukça büyük. Bu, 14 yaş, çünkü bu dönemde kullanım güvenliliği ile ilgili klinik veriler mevcut değildir her şeyden önce vardır. Bellastezin ile alınmamalıdır bağırsak atonisine ve gastrointestinal sistem sıkıştırıcı hastalıklar, akut ülseratif kolit ve bağırsak tıkanıklığı. glokom, myastenia gravis, prostat adenom, şiddetli ateroskleroz tedavisinde kullanımını izin verilmez. Son olarak, bu ilacın kullanımına mutlak kontrendikasyonlar bileşenlerinin hoşgörüsüz olduğu - belladonna veya benzokain özü.

Hamile kadınlar Bellastezin sadece özel durumlarda uygulanabilir. emzirme gelince, ilaç alındıktan zamanda kesilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.