SağlıkMüstahzarlar

Amaranth yağı - yorumlar, uygulama, kontrendikasyonlar

Amaranth - gezegenimizin en eski ürünlerden biridir. Bu Orta ve doğum yeri olarak kabul edilir Güney Amerika'da. Hatta Aztekler fiziksel dayanıklılık ve canlılık artırmak için yemekten, hem de kendi ritüelleri bu bitkiyi kullandı.

Amaranth yağı Birleşmiş Milletler en umut verici birinin Uzmanlar Gıda Komisyonu kabul edilmiştir bitkileri yirmi birinci yüzyıl. Bu yüksek besin değeri ve eşsiz tedavi edici özellikleri vardır.

Amaranth yağı, büyük ölçüde olumlu, aşağıdaki bileşime sahiptir tepkileri: en fazla dokuz yüzde fosfolipidler, E vitamini, skualen, poli- ve tekli doymamış yağ asitleri, D vitamini, karotenoidler, fitosteroller fazla yüzde yetmiş sayısız makro ve eser elementler - fosfor, potasyum, demir, bakır, magnezyum ve diğerleri. Son horoz ibiği yağ içeriği tam yağlı süt daha üstün olduğu belirtilmelidir.

diyetine Onun tanıtım aşağıdaki hastalıkların önlenmesi veya tedavisi için tavsiye edilen:

- gastrit, duodenum ülseri, gastrik, iltihabı, kolit, kolesistit, enterokolit, duodenit, pankreatit, safra yolları iltihabı, karaciğer yağlanması, viral ya da alkolik hepatit, karaciğer sirozu;

- varisli damarlar, hipertansiyon, ateroskleroz, anjina, koroner kalp hastalığı, inme, kalp krizi;

- perikardit, miyokardit, vaskülit ve kan damarları ve kalbe ait diğer enflamatuar hastalıklar.

Amaranth yağı değerlendirme hasta bu şekilde (nedeniyle, E vitamini ve magnezyum bir parçası olmak üzere), kan basıncını azaltır doğrulanır. Mevcut bu skualen ve fitosteroller kardiyovasküler sistemde enflamatuar süreçlerin gelişimini engeller. Magnezyum, fosfor, kalsiyum ve potasyum gücü, hız ve miyokardiyal kasılma ritmi normalize.

Amaranth yağı, kullanımı da deri ve dermatolojik hastalıkların travmatik yaralanmalar kullanılan yukarıda bahsedilen hastalıkları, ortadan kaldırmaktadır. Bu nedeniyle skualen, fitosteroller, harekete geçirici, bir anti-inflamatuar, yara iyileşmesi, anti-mantar ve anti-virütik bir etki yaratan, E vitamini, karotenoidler, linoleik asit, Omega-6.

Amaranth yağı (derecelendirme kullandım - geçirmez) düzenli silme yahut uygulayarak aplike de kesikler, yanıklar, sıyrıklar, hem de akne, sedef, egzama, kuru, mikozun herpes, nörodermatit, trofik ülser de etkilenen alanların yenilenmesini hızlandırır.

aracı kadın hastalıkları, erkeklerde ürogenital sistem hastalıklarının tedavisinde gerekli olmasıdır. topikal olarak uygulanır Amaranth yağı (eleştiriler), bir antibakteriyel, anti-enflamatuar ve yara iyileştirici etkiye sahiptir. Oral uygulama ile bağlantılı olarak servikal erozyonu, fibroidler, adneksit, colpitis, vajinit, yumurtalık kistleri ve makul bir katın üreme organları etkileyen birçok hastalık etkili bir düzelme sağlar.

yaygın kozmetikte kullanılabilecek doğal bir ilaç olarak kabul edilir. Besler, nemlendirir, yumuşatır ve cildi gençleştirir. Amaranth petrol gövdesinin ve yüzün örtü bakımı için çeşitli araçların bir parçasıdır.

Buna ek olarak, bitkisel salata, yulaf lapası, fasulye, bezelye veya soya fasulyesi yemekleri tecrübeli Bu ürünün hoş kokusu ve narin lezzetiyle sayesinde.

Amaranth yağ bileşenlerinin tek tek intoleransı kontrendikedir. (Akut veya kronik) pankreatit, kolesistit, safra taşı üriner veya gerekli gıda bu ürünün tüketiminin önce acı kişiler doktorunuza danışın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.