SağlıkAkne

Akne. Ne olduğunu ve nasıl bu sorundan kurtulmak için?

Akne ve bunun sonucu olarak çirkin yüzü. Bu çağda insanların çoğunluğu bu hastalıktan muzdarip gibi birçok ergenlerin korkudur. Herkes muhtemelen duymuştur akne. Ne öyle, bu bir hastalık olup olmadığı ve tedavi mümkün olup olmadığı? Şimdi tek Kabul et.

kavramı üzerine

Bu terim, belki de tüm gençler duymuş oldu. Ama tam olarak ne oldu? Basit bir deyişle, enfekte insan iltihabıdır yağ bezlerinin. Çoğu zaman, hastalık daha şiddetli vakalarda, yüz kendini gösterir - geri boyun ve göğüs. derinin yüzeyinde boş ve olarak görülebilir irinli sivilce, tıpta püstüller ve papüller denir. Bunlar inflamasyon olarak, sadece kırmızı bir sınır vardır, çok az kırmızımsı görünüyor. ortasında görünür beyaz benekli. Sivilce, genellikle ağrılı onlar sadece dokunmadan bile o, belirtmek gerekir. onlar silinmez ise, ancak, aynı zamanda iltihaplanır ve iltihaplanmış sivilcelerin dönüşebilir siyah nokta, - akne için non-inflamatuar ve ayrıca siyah noktalar bulunur.

nedenleri

Yani, "Akne" kavramını bilerek - it, ve hastalığın kendini gösterdiği, biz bu kötü sivilcelerin nedeni ne olduğunu anlamaya gerek. Tüm mesele tıkanma donyağı-saç kanalı. Bunun nedenleri çeşitli olabilir. kanalı blokajı meydana geldiğinde ise, yağ bezleri de çok etkin yüzü temiz değilse sorun ortaya çıkabilir, ve enflamatuar süreçler vardır. Ayrıca, bir kişi kirlenmiş normal bir toz, havada bulunan küçük parçacıkların ölü deri hücrelerinin olabilir. yüzünde kalır ve akne gibi hastalıkların ortaya çıkmasına yol açan yanlış veya yetersiz bakım hepsi edin. O ne ilk elden tanımak ve neredeyse tüm gençler yok. akne ve akne görünümünü - Gerçekten de, ergenlik döneminde, çeşitli hormonal sonucu dalgalanmalar vardır yüzünde yaralar.

akne Biraz daha nedenleri

akne hakkında bilmek - Hastalık ergenlerde en sık ortaya çıkar nasıl ne olduğunu ve biz düşünün ve diğer gereken akne nedenleri. Bu nedenle, bu sonucu, iç organların, endokrin sistemi, gastrointestinal sistem, safra kesesi kronik hastalıkları zarar veren oluşabilir. Hastalık aynı zamanda bir yanlış veya aşırı şekerli ve nişastalı besinler görünür, farklı "kötü" e-elementlerin çok sayıda gıdalar. Akne stres, depresyon, kararsız sinir sisteminin zamanlarda ortaya çıkabilir. Eh, cilt bakımı için kozmetik yanlış veya okuma yazma bilmeyen kullanımının bir sonucu olarak.

tedavi

Ama sivilce kurtulmak için yollar vardır? Tabii! Her şeyden önce, düzgün yaşlardan itibaren yüz cilt bakımı, hastalığın ortaya çıkmasını önlemek için daha iyidir. Yıkama, tonikler ve temizleme maskesi kullanılması - Temiz ve güzel bir deri garantisidir. o da yüzünde sivilce varlığına bağlıdır çünkü, beslenme özellikle dikkat edilmelidir. Onlar yukarıda da belirtildiği gibi, kronik hastalıkların görünümü ile doludur, bir bütün olarak vücudun çalışmasını ihlal nedeniyle, alkolizm ve sigara gibi kötü alışkanlıkları kurtulmak için güzel ve akne sonucu olacaktır. Lazer - daha radikal metotlar arasında akne tedavisi, aynı zamanda çok popüler ve mükemmel sonuçlar getirir. Ama bu prosedür tam olarak ucuz olmadığını belirtmek gerekir ve bunu böyle bir müdahale gerekebilir noktaya sağlığınızı başlatmak için daha iyi değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.