SağlıkAlternatif tıp

Adem elması (McLure): Uygulama, yorumlar, yemek tarifleri

Ukrayna'da Kırım yarımadasında Orta Asya, Stavropol ve Krasnodar Bölgesi, sıcak iklim koşullarında portakal gibi meyve ile, bükülmüş dalları yayılan ilginç yaprak döken ağaç büyüyor. Fakat bu narenciye çocukların sıklıkla futbol oynamak. Onlar yenmez şunlardır: tatsız, ayrıca kusmaya yol. Biz yapışkan yağlı filmle kaplı ellerini, meyvelerini alırsak, avuç içi yapışkan ve kirlenebilir. Onlar yıkamak için uzun var.

Tanrı'yı, yenmez narenciye, Çin ya da Hint dikenli turuncu, osaydzhey ağacı, (İngiltere'de) ağaç yay, adem elması, McLure: Farklı ülkelerde, farklı şekillerde ağacı denilen. Uygulama hala bu bitkiyi buldum.

doğal açık alanlar

McClure - yani ağaç İskoç doğabilimci William Danbar denilen, 1804 yılında Mississippi Vadisi'ne gitti. Onun dikkatini tuhaf meyve çekti oldu, şimdi Adem elmasını (McLure) olarak adlandırılan. Bitkinin doğduğu Arkansas, Teksas Oklohoma kabul edilir. Hindistan ve Çin'de de vahşi McClure'ü büyüyen bulundu edilir. 19. yüzyılın başlarında, ağaç dikenleri göçmenler ve Fransız Avrupa'ya Amerika'ya getirdi. 1830 yılında, McLure ünlü hit Botanik Bahçeleri Yalta - Nikita'yı.

Faydalı sadece doğduğu yerde

Gibi de kullanılabilir Adem elmasını, McLure? kullanımı silahlar, mükemmel soğan üretimi için - kızılderililerle (osaydzhey ve Comanche) odun tamamen pratik. meşe ve güzellik daha sert Değerli ahşap, mukavemet silah yapımına ahşap aşağı değil - Tissa. Aborjinler hala "portakal osaydzhey" diyoruz. Şimdi McClure ve Of yay yapmaya devam. Tahta oymacılık için kullanılan, iyi cilalanmış olduğunu.

Vahşi Batı'nın gelişimi sırasında, ya da daha doğrusu, yakalama ve boş arazi katacağı yukarı, bitki Adem elması (McLure) kullanımı daha da yapılır. Settlers ağaçlar "yenmez turuncu" Modern Teksas, Oklahoma alanı topraklarını çitlerle çevrili. indi sınırları güvenle (3 cm yaprakları altında dikenleri) canlı dikenli çit korudu. , Kemer dar hızla korsanları hayvan veya mustangı her zamankinden daha uzak sürüler için de bariyer hizmet iniş büyüdüler - hatta tavşan çitin diğer tarafına kaymaya kolay değildi. kuru rüzgarlar rüzgara çit tarafından korunmaktadır. Bir ağacın Yapraklar bir atı yemek. McClure şimdi dekoratif peyzaj şehirler için kullanılır.

tsutrusovymi ile McClure hiçbir akrabalık vardır. O kimin yaprakları ipek böcekleri için yiyecektir dut bir aileden gelmektedir. Evde bu evcil tırtıllar (Çin ve Hindistan) plantasyonları McClure'ü ekili var. , Oldukça büyük olan bu obur böcekleri beslemek bitkilerin yaprakları, kendini en ince ipek iplik çekin.

acı Adem elması kullanımı

meyve, taze salatalık koku kesin. örneğin mükemmel kovucular, böcek kovucu, hamamböceği, - kostik süt suyu ile bağlantılı olarak bu koku. yenilebilir ve lezzetli - olgun meyve tohumları anda gridir. etten çıktıktan sonra ve onlar kızartma için gidecek susam tohumu gıda ürünlerinde.

o büyüyebilir Bulunan Adem elması (McLure) uygulaması sadece. Şimdi talep kaynaklanıyor. Bunlar geleneksel olmayan (halk) ilaçlar kullanılmaktadır. insanları tedavi etmek - bitkinin temel amacı olması mümkündür. bitki dek Resmi tıp yetersiz okudu, ama bir besin kaynağı olarak tanıdı ve bazı ülkelerde bu farmakoloji kullanılır olmuştur. Genellikle geleneksel tıp ilk hastalıkla mücadele etmektir olur.

meyvelerin kimyasal bileşimine Kısaca

yağ asitlerinin% 30 tohumları. Yapraklar -% 13 sitrik asit. şeker, pektin - -% 10 saponinler, steroller için yukarı meyve olarak. Ama en kullanışlı - flavonoidler (çoğunlukla kaemferol) ve izoflavonlar. Bu maddeler, kanser hücreleri üzerinde, aktif ve yok edici etkisi olan vücut dokularının sklerotik dejenerasyon inhibe eder. flavonoidler varlığı onların ışığını onaylar - turuncu renkli olgun agrega meyve. 6 izoflavon içeriği gelir kadar% - doğal hormonlarının, organizma, metabolizma (metabolizma) teşvik anti-kanser etkisine sahip kan damarlarının duvarları takviye edici ve kalp fonksiyonunu düzenleyen yaşlanma kadınlarda östrojen eksikliği telafi eder.

Adem elması (McLure) - uygulaması. yemek tarifleri

McClure hazırlanan sağlık iyileştirme merhem, tentür ve tereyağı için Geleneksel tıp uygulaması.

eklem ağrıları azaltmak ve petrol sürtme hazırlamak osteohondroznyh, kasların gerilmesini ile tonik masaj için. Meyve McClure küçük parçalar halinde kesin ve yarı yarıya kapasitelerini doldurmak. zeytinyağlı tepesine kadar dökün. Sıkı bir kapak altında karanlıkta 2 ay bırakın. Yağ hazır boşaltın.

Merhem hazırlamak için ihtiyaç hindistancevizi yağı ve McLure (adem elması) - tentür. Dışarıdan kullanımı. Yumuşatılmış tuzu konkresyonlar topuk bükümler sertlik omurga ve eklem muaftır. Yoğun romatizma, gut, artrit için boğaz noktalar ovmak gerekir. Su infüzyon Comarum İçme (1 gr su 1 çorba kaşığı kaynar. L. Kıyılmış saplar, gün boyunca saat içecek ısrar). İntervertebral fıtığı olan omurga olarak hafifçe ovalayın. Alkol karakafes tentür İçme (su ile seyreltilmiş 15 damla, günde 3 kez). döküntüler, yaralar iltihaplanmış, kaynar gelen, cilt merhemi temizler kaynar.

umutsuz kanser hastaları Adem elmasını (McLure) koydu. onkoloji içe tentür uzun kurslarda Uygulama tedavi umut veriyor: Erişim besin suları organizma neoplastik kademeli olarak sağlıklı hücrelerin geçirimsiz kapsül metastazı etrafında oluşmuş durdurur. Bu yumuşama erimesi veya yüzeye çıkış iltihaplanmış katkıda - sıkıştırılmış lenf düğümlerinde, boğaz yerlerde merhem uygulama bindirilmiş.

infüzyon ekolojik açıdan güvenli bir yerde (uzakta şehir ve yollar) hasat edilen, tam olarak olgunlaşmış meyve yapılır, parçalar halinde kesilmiş ve boyun, bir cam kavanoz içinde yığılmış. Hemen% 50 alkol gücü dökün ve kapağı sıkıca kapatın. Sen (tüketmeden sürekli ısrarını) 8. haftada içebilirsiniz. Ama en iyi tentür yıllık poz kabul edilir. Dozaj: 3 ayının ilk haftasında günde 3 kez düşer. sonraki her hafta 1 damla ekleyin kabul etmek. Günde 3 kez almak üzere 30 damla kadar getirin. suda seyreltilmiş 30 ila 3 damla - Propil hafta o seviyede, damla sayısını azaltmak için gidin. Tedavinin uzun süreli - 60 haftadır.

merhem 3 oranlarda hazırlanır: 1 (3: 1 pay yağ tentür adım). Yağ (uygun bir hindistan cevizi, palmiye, avokado), bir su banyosu içinde eritmek ve tentür karışmaya. Altı ay daha fazlası için buzdolabında saklayın.

Sen göğüs emzikli anneler Merhem veya yağ uygulayamazsınız. diyabet adem elması (McLure) olan hastalar için kontrendike. Uygulama (Internet üzerinde bu araçlar hakkında yorum olumlu), doktora aynı olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.