Kendini yetiştirmePsikoloji

10 dakika boyunca başka bir kişinin gözlerinin içine bakıyor, fikrini değiştirmek

Bu sürekli uzun bir süre için başka bir kişinin gözlerinin içine bakarsanız, aslında kendi bilincini değiştirebilir çıkıyor.

Aynaya bakıyorum ne olur?

İtalya'da Urbino Üniversitesi, Explorer Dzhovanni Kaputo, zaten böyle deneylere aldı. Yani, birkaç yıl önce bir loş bir odada bir aynada kendi yansımasına bakmak zorunda 50 gönüllü dahil edildi. Deney sırasında yalnızca 10 dakika boyunca insanlara verildi, ancak bir süre sonra birçok gönüllü bilinç değişikliği yaşamaya başladı. Birincisi, onlar kendi yansıma deforme ve sonra değiştirilmiş ve daha sonra aynada ve tuhaf canavarlar ya canavarları ortaya çıktı görmeye başladık. Bazı insanlar ölen aile bireylerinin aynada gördük. Gönüllüler aynalar değişen zaman İlginçtir ki, halüsinasyonlar, daha dramatik hale geldi.

yeni araştırma

Yeni deney için Caputo 40 gönüllü seçti. Genç ve yetişkin insanlar, tüm katılımcılar çiftleri ayrıldı dahil. Bu deney bir loş odada yine yürütülen, ama şimdi insanlar sandalyelerde oturup gözlerinin içine eşinizin bakmak zorunda kaldı. ortağı göze uzaklığı sadece 1 metre az oldu. rakipler küçük features rakibin yüzünü ayırt böylece arka ışık ayarlandı. Ancak, renk algısı önemli ölçüde azaldı.

Do insanlar iki gruba ayrılır: Katılımcıların yarısı birbirine bakıp, gerisi geri birbirlerine bulunuyordu. Gönüllülerin ikinci grubun görevi duvarına bakıyorum etmekti. Deneyin saflık için, gereksiz fanteziler kaçınmak için katılımcılar önceden sipariş haberdar edilmemiştir. Deneyin yazarı bilincinde tüm değişiklikler beklentilerin sonucu olmadığını emin olmak için. Yani, insanlar meditivnom deneyim sadece katılmak ikna edildi.

zihin üzerinde dönerek 10 dakika,

Kısa vadeli Deneyin sonunda, gönüllüler anketleri doldurdu. Bu kişi meslektaşım deneyde izlenen insanlar renkler daha yoğun ve daha derin sesler algılanan bulunmuştur. Bunlar zaman yavaşladı ve eğer düşünceler düzensiz olduğunu düşündüm. İlk gruptan insanların% 90 eşlerinin yüzü% 75 onu korkunç yaratıklar karşısında görmüştü, çarpılmış olduğunu itiraf etti. % 15 eşiniz karşısında açıkça ölünün yakınları bir kişiyi ayırt itiraf etti.

deneysel bulgular

Araştırmacı deney özetliyor. Bu belirtilerin tamamı daha gerçekle bağlantısını bir ayrışma semptomu veya çekilmesi daha değildi. Ancak, gerçekte bağlantılı kaybı sadece yüz deformiteleri ile ilişkilidir. korkunç canavarlar Visions meraklı sonuca bilim adamı düşündürmektedir. Bir yolu bilinç dışına varsa, o zaman giriş olmalıdır. İletişim ile ilgili belirtiler duyusal uyarım eksikliği neden olabilir yanı sıra, gerçeğe yaslanır.

Sürüş eylem

biri uzun bir süre bir noktada baktığında, periferik görme eskitmek başlar. Yani rakibin yüz hatları solmaya başlıyor nedeni budur. garip şeyler görünüm beynin özelliklerine ile karakterizedir. görsel bilgi yoktur ya minimuma indirgenmiş olduğu takdirde, beyin kendisi mevcut beklenti ve deneyimlerine dayanarak oluşturulan boşluğu doldurur. bilim adamının başka bir amacı garip halüsinasyonlar kökenini belirlemek için arzudur. Yeni bir deneme de karanlık bir mekanda gerçekleştirilecek planlanmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.