ÇirkinlikPest Control

Zararlılar ve domates hastalıkları

Her Kendisine saygısı bahçıvan sitesinde geniş ve temiz meyve büyürler. Ancak, tarıma oldukça sık yeni dolayı çeşitli zararlılar ve bitkilerin hastalıklara ekinlerini kaybederler. Ana zararlılar ve nelerdir domates hastalıkları Rusya ve BDT ülkelerinin topraklarında bulunan, uzmanlar açıklar.

Çeşitli rot türleri, domates mozaik, bakteriyel benek: bahçesinde domates veya diğer yumuşak meyveler zarar verebilecek önemli hastalıklar arasında, aşağıdaki lezyonları çağırabilir. kırmızı sebze en korkunç haşereler kabul edilir Kolorado patates böceği, beyaz sineğe, kriket, kelebekler-kepçe, çıplak salyangozlar, sinekler ve yaprak bitlerinin farklı türde.

domates hastalıkları Mücadele

Tedavinin yöntemi belirlemek için, hasarın türünü belirlemek için çalışmalısınız. Birkaç saniye daha ne zararlıları ve anlamaya yönelik Görsel teşhis verir domates hastalıkları , bitki çalıların arasında mevcut.

beyaz, kök, gri, rizoktonioznaya, Kangren Kangren veya kahverengi: Birkaç domates çürüklüğü türleri vardır. Hastalığın belirtileri tanımak için, köklerini incelemek ve bitkilerin sapları gerekir. hastalık büyük olasılıkla beyaz "temsili" takımyıldızı - üstleri, solgunluk çürüklüğü ve varil altında olursa. Rizoktonioznye belirtiler kahverengi bir renk tonuna sahip lekelerin eş rastlanmaktadır. Bulunan olgunlaşmamış meyveler üzerinde lezyonlar ve 0.5-1.5 cm boyutlara sahip. Kök çürüklüğü genç fide ve olgun bitki zaten hem etkileyebilir. Bu hastalık kök kovanı veya yontulmuş over üzerinde kahverengi noktalar olabilir dikkat edin. zararlıları ve Orada hastalıklar, domates domates mozaik virüsü örneğin özgü. Etkilenen bitkilerin Yapraklar koyu yeşil parçalar serpiştirilmiş örgü mozaik açık yeşil adalar kapsamındadır ve meyve sarı görünebilir "smear".

beyaz ve siyah: çeşitli türleri vardır lekelenme gibi. siyah noktalar giderek yayılan olarak iki hastalık görünür. Septoria (beyaz benek) lekeler boyutu büyür ve siyah-gri süte rengini değiştirmek, her zaman zengin-mor sınırında çevrili. Siyah meyveler üzerinde gümüş noktalı sarı süs hastalığın bakteriyel formu karakterize.

orta şeritte Hastalıklar ve zararlılar: Domates

domates parçalarını regale mutluyuz Geleneksel böcekler, ortak patates böceği, yaprak bitleri ve beyaz sinek ihale vardır. çeşitli bitki besin için sıkıntısı demektir levha, tüm yumuşak yüzeyi yiyebilirsiniz, çünkü bu çok tehlikeli zararlıları olduğunu. bitki ve toprak temelinde bulunan kemiren tahribatını ve büyük köstebek kriket, daha aşağı değil. Kelebek kesici kurt domates tehlikelerin listesini kapatmak.

Zararlılar ve domates hastalıkları acemi bahçıvanlar için ciddi bir sorun olabilir. Eğer bağımsız sorunu belirlemek için yeterli deneyime sahip kadar, kanıtlanmış bir yolunu kullanmalıdır. Sen potasyum permanganat hafif bir çözüm yapabilir ve kökleri ıslatmak çalışın, onlara en önemlisi bitkilerin, tedavi etmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.