Haber ve ToplumÜnlüler

Vladislav Tretiak: biyografi, fotoğraf, aile

kimin biyografisi kısaca bu makalede açıklanan edilecektir ünlü Sovyet hokey oyuncusu Tretyak Vladislav Aleksandrovich, teşekkürler Guinness Rekorlar Kitabı'nda yazılı ne yapacağı üç kez Olimpiyat şampiyonu ve on kat dünya şampiyonu olduğunu. Onun kariyeri yüzyıl önce dörtte sona erdiğini fark etmez, hala hala dünyanın en ünlü hokey oyuncusu ve milyonlarca hayran idolü mesafesindedir.

Yolun başlangıcı (konuşsun numaralar)

Vladislav Tretiak, bu makalede görebilirsiniz fotoğraflar, Moskova bölgesinde 25 Nisan 1952 tarihinde doğdu. Bu sportif çocuktu ve ağabeyi örnek alarak o yüzme ilgilenen ve daha sonra dalış oldu.

11 yıllık Vladislav CSKA spor okulunda hokey oynamaya başladı. Orada 1967 yılında Anatoly Tarasov ile değiştirildi Vladimir Yefimov, çalıştırdı. 1968 yılında "Spartacus" CSKA takımına karşı maçında forma giydi. Ve 1969 yılında, Finlandiya ile bir maç, milli takımda oynamıştır.

Imagine - büyük kaleci Sovyetler Birliği 482 oyunun şampiyonasında oynadı! Avrupa'da - o dünya şampiyonaları ve Olimpiyatlarda harcanan 117 oyunlar, 11 kez Kanada Kupası turnuvalarına katılan, beş kez en iyi SSCB oyuncular ve üç kez arasında olduğu ortaya çıktı. Dört kez dünya şampiyonasında en iyi kaleci olarak tanınan yetenekli bir sporcu.

Yaşam Aşk

taraftarların Uluslararası Federasyonu 20. yüzyılın en iyi kalecisi onu aradım. Vladislav Tretiak 17 yıl içinde Sovyetler Birliği'nin karşı bir hedef haline gelmiştir - diğer şeylerin yanı sıra, dünya hokey tarihinde benzeri görülmemiş bir durum! Vladislav kesinlikle vazgeçilmez kabul çünkü eğitmenler çalışan 10 yıl her oyun görüntüler. gülümseyerek Sam kaleci eşinin yükseklikte her zaman olmak ona yardımcı olduğunu belirtti.

Evde Tretyakov eski püskü zarflarda birçok mektup tuttu. kocası bir eğitim kampında veya rekabeti iken Vladislav eşi 12 uzun yıllardır onları topladı. O kadar sevdiği kadın tarafından yazılmış harflerle saklanan sıcaklık, sevgi ve destek, gerekli çünkü hokey oyuncusu her maç öncesi, onları okuyun.

Ben Vladislav Tretiak ve eşi buluştu nasıl

Bu arada, zaman çift gözler için, eski de nişanlıydı. Annemin arkadaşı Vladislav sonunda bu kız o kaçamaz fark ve onunla tanışmayı kabul ettiği bir genç Tanya olarak yüceltilir. Scarborough Olimpiyat Oyunları yaklaşırken - öyleydi zamanda, genel olarak, değil roman rağmen.

Bu arada, çok geç ilk buluşmalarında Tanya tren çünkü Vladislav üç istasyonlarının bir alan üzerinde duran bir saattir onu beklemek zorunda ne, zaman yoktu çünkü. o yüzden özenle adam onu çöpçatan neye benzediğini bilmiyordu çünkü O çok endişeliydi. Ama Vladislav Tretiak, kendisinin yaşam için onunla olacağına karar verdik, böyle güzel bir kız gördükten.

aile büyüdükçe

Düğün bir ay sonra gerçekleşti. düşünceleri çok uzak spordan, tabii ki, olmasına rağmen düğün töreninden sonra genç hokey oyuncusu, eğitim kampına gitti. Ve, belki de son maçta o bir sürü 9 hedeflerini cevapsız! Bu arada, önlerinde tümden bu "delik" karar NHL temsilcileri tarafından görülmektedir. Gelecekteki oyunlarda Tretiak gerçek mucize kaleci sanatını gösterdiği için gelecekte Böyle bir sonuç da, pahalı olacaktır.

Beklendiği gibi, düğünden sonra 9 ay sonra, aile ilk doğan geldi - Dmitry. Vladislav takımdaki tüm arkadaşları ile yaygın olarak kutlanan oğlunun doğum (şükür onlar ücretleri olmasaydı o!). bir kızı Irina - Ve 1977 yılında, ailesi başka çocuğu var. Ama bu kez, Vladislav Tretiak Amerika'da olduğunu ve o bir telgraf alınca, Amerikalılar hemen odasına içecekler ve dondurma pasta getirildi. Ertesi gün kaleci oynamayı beri Ama, bayram olmadı.

Ünlü hokey oyuncusu eşi olmak - aynı zamanda bir yetenek

Tatiana Tretiak ile yaptığı söyleşide sık sık ünlü eşi olduğu söylenir - o bunu tüm hayatı koymak çünkü kocasının hokey kıskanır (hokeydeki çözemedim kaleci eşi ve gülmek rağmen) değil öğrenmek için, büyük bir iş. Ama farklı öğrenilen - yani kocası hep evde olmak istediğini ettiğini yapmak, eşi ve onun kelimelerin zevk bekliyor orada, çünkü: "Sen benim en iyi demektir!"

Bu arada, 70'lerde, kimin biyografisi dikkatinizi verilir Vladislav Tretiak, bu milletin gerçek idol oldu ve kendisine büyük ülkenin her tarafından coşkulu hayranlarından gelen mektupları çuvallar vardı. Her ikinci kadın o sadık eşi bir çocuk doğurmak ve olmak istiyor iddia ederek, aşık itiraf etti. Muhtemelen, sadece bilge kadın kolayca sonsuz tanıma algılama, bir gülümseme ile, kendisine ait olabilecek.

o anlayacaktır ve teselli - çünkü biliyor ki, aynı çatı altında komşuları olarak yaşamak ve sonra bırakın veya bir adam her zaman yuvalarına dönmek istediğini yapmak ya - Bu arada, bu ailelerin sadece iki seçenek var. Vladislav eşi Tatiana için bir soket yaratabilir. 1984 yılında, Tretiak spordan emekli olmaya karar, o nihayet normal bir aile olarak birlikte yaşamaya başlaması inanılmaz mutlu oldu.

Vladislav yakında Chicago'da bir çocuk koçu olmak için bir teklif aldığı Ama ne yazık ki, onun neşe, prematüre idi. Amerika'da 2 hafta evde 2 hafta - aile ülke 2'de artık yaşamaya başladı.

Vladislav Tretiak: aile büyük oluyor

Bu arada, Tretyaka Dmitry oğlu değil, babasının izinden - Evli, bir diş hekimi oldu ve Ekim 1996'da oğlu Maxim babasıydı. Proud dede o çünkü onun torunu tam olarak büyük bir hokey oyuncusu olmak olduğunu söyledi. Ve bir ölçüde onun sözleri şimdi de Maxim hokey kaleci olarak gerçeğe ve CSKA takımında oynadı ve 2014 yılında Rus milli takım başvurdu.

Vladislav Maxim büyük ümit verdiğini, o (tabii ki ünlü dede torunu genellikle fındık alır, her ne kadar Tretiak Sr - çünkü oyun Tretiak Jr. en zorlu eleştirmeni), çok çalışkan ve kesinlikle oyuna aşık olduğunu söylüyor.

Bir kızı Irina Vladislav, uluslararası ticaret ve hukuk enstitüsü mezunu bir avukat oldu. Ağustos 2001 yılında bir kızı Anya vardı ve Eylül 2006'da başka - Masha. Yani Tretyakov üç dedesi başladı bu.

Tretiak: "Ben de kaybetmek sevmiyorum!"

Şimdi Vladislav Tretyak Rusya Hokey Federasyonu Başkanı görevlerini yerine getirir ve bunun yanı sıra, o Devlet Duması'nın bir yardımcısı olduğunu. o ünlü hokey oyuncu söylediği gibi "Herhangi zafer sadece yetenek değil, aynı zamanda çok zor elde edilir. Ben hayatım Bu kadar yolu geliştirilen ve başka türlü neden muhtemelen kaybedecek ve sevmiyorum. "

hayatta kalmak ve sporda onun parlak yaşamdan sonra popüler kalmayı başarmış az bilinen sporcuların dünyasında. Bir Tretiak başardı! Hayatı hala diyaloğa açıktır ve yeni başarılar için, dolu, dolu. "Ben çok mutlu bir adamım," - Tretiak diyor ve görünüşe göre, prevaricate yok!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.