ÇirkinlikAğaçlandırma

Violet Macho: çeşitli fotoğraf ve açıklama

Hemen hemen pencere üzerinde her kadının en az bir bitki üretmek. Herkes evin iç süslemeleri çiçek açan olağandışı çeşitleri, seven, özel bir çekicilik yapmak ve bol çiçekli neşelendirir. Özel namus menekşeler onlara bakmak için çok kolay, zarif, küçük, ev sahipliği yapıyor. Bu uzun ömürlü çiçekler yanında çiçeklenme ve kapalı bitkilerin hayranlarını memnun olamaz. Bugün size bu makalede sunulan çeşitli violet Macho, fotoğraf ve açıklama sunuyoruz. Ayrıca, bitkiler, görünümünü etkileyebilecek özellikle nakilleri ve hastalıkların içeriği hakkında tüm öğrenebilirsiniz.

Neden Maço?

Eğer bir kadın, gerçek bir erkek gibi görünmelidir kalırsa, (İspanyolca tercüme - "erkek") maço, o bir açık kahverengi sakalı, koyu tenli acımasız olduğunu söylüyor. Yakışıklı ve bakımlı, kalın, çekici, obvorozhitelen ilk bakışta dikkatleri kazanmak yapabiliyor. Bu çiçekte violet Macho olmasıdır. güzel ince Bu menekşe, dikkat, sevgi ve uygun bakım gerektirir.

Menekşe LES Macho: fotoğraf ve açıklama

Bu tür E Lebetskaya olan damızlık. Çiçek houseplants sahip birçok insanın zevkine göre düştü. Yukarıda gördüğünüz Menekşe Eril fotoğraf - olağanüstü güzel bir çeşittir. Bu büyük yarı çift çiçekler ile donatılmıştır. Bunlar narin beyaz kenarlı çerçevelenmiş aydınlatma bordo yaprakları altında, gölgede güçlü, koyu mor, neredeyse siyah renk bak. Çiçekler bir yıldızın şekli anımsatan çok hassas ve kırılgan, kıvırcık. Bol, bereketli çoğalmaları çoktur oldukça güçlü çiçek sapları üzerinde yer sallayarak. pot sürekli güzel çiçekler olacak, böylece aynı zamanda onlar, genellikle birlikte güzelleşmek, ama yok. yaprakları yeşillik gizlemek kıvrılabilecek, var, onlar sürekli güzelliğini memnun onları çekin gerekecektir.

Eski bitki, daha az doymuş ve canlı renkler onun sağlığı ile ilgili değil, bir gölge haline gelir, bu nedenle aniden koyu mor gelen bir açık mor olursa endişelenmeyin.

yapraklar

yapraklar bir büyük, güçlü ve pürüzsüz, koyu yeşil katı renktir. Sapı hafifçe kaldırılır, yumuşak ve sert çıkış. Sayfaları yanı sıra çiçekler, daha büyük tarafından tıkanmış merkezi, içine bükmek edebiliyoruz sürekli onları düzeltmek zorundayız.

Böyle levhalar her zamanki doku ile, çok basit, savaş sayfaları denir. kenarları hemen hemen düz zeminli, yüzey menekşe en gibi küçük pushitsya vardır.

bakım potansiyel zorluklar

Bu yayında bulabileceğiniz, Violet Macho, fotoğraf ve açıklama biri onu yaklaşımı bulmak için sadece sahiptir, bakımı kolay bir bitkidir. O su dolu sevmez, ama kendimi hissetmek gibi kötü bile hafifçe yere kurudu. Violet Macho çok fazla düşer pencere, güneş ışığı tüm gün olamaz. Aynı zamanda onun çiçekler, sığ, hızlı solmaya büyümeye başlar renk yoğunluğunu kaybeder. soket ayrıca içeriğe olumsuz yanıt verebilir. Onu takip etmek için olmasaydı, sapları da oluşum aşamasında düşmek, yani tamamen erimesi için yapamaz, zayıf, küçük. Eğer aşırı kaldırmak yoksa, zayıf sapları rozet güzel çiçek açan şapka oluşumunu engeller, hangi Noel ağacı büyüyecek. Ayrıca, gövde son derece nadir ve kısa ömürlü olacağını eğri çiçek bitki başlar.

Uygun violet Macho eviniz için ister? bunu uygun bakım, zaman gerekli miktarda tahsis verebilir misiniz? notu satın almadan önce, biz bu makalede topladık içeriğine bahçıvanlar önerilerimize göz atın.

uygun bakım

Menekşe rahat koşullarda büyüdü Hiç için bazı kurallar uyulmalıdır:

  1. saksı kurulacak odası, menekşe ışık aşk çok hafif olmalıdır. Ama hiçbir güneş ışığı! Onlar ihale yaprakları sarımsı renk ve çiçek priboleet görünür yakabilir. Pencere pervazına kuzey kuzey-batı veya kuzey-doğudan seçmek en iyisidir.
  2. eşikleri hemen güneyindeki ya da güney-batı tarafına bulunuyorsanız, (izleme) cam filmi altındaki tutkal, güneşin kendisi "Tüm yangın" alacak perdeleri askıda.
  3. Batan güneşin menekşe ışınları artık pencere pervazına gelen bitki kaldırmak için acele etmeyin akşamları böylece, zarar edebiliyoruz, korkunç değildir.
  4. Eğer bir çiçek çiçek devam etmek istiyorsanız Kışın, 12 saat boyunca mor eşlik edecek yapay ışık kullanın.
  5. Soğuk ve taslaklar bitkileri korumak, havalandırma bunları neden olmaz bir yerde pot ayarlayın.
  6. pencereme soğuk olursa Kışın, tencere yalıtım malzemesi sarın.
  7. 18 derecenin altına, bu büyümeyi yavaşlatacak, çiçekli nadir olacak - Violet Macho hava sıcaklığı ise tam olarak geliştirmek olmaz.
  8. Kışın normalden daha çiçek az su sulama.

nakli

Nakledilen fidan sonbaharda olmak üzere yılda iki kez bu Şubat ve Mart ilkbaharda ve eylül-ekim tavsiye edilir. Yetişkin menekşeler ilkbahar veya sonbaharda, yılda bir kez hareket etmek gerekir. Eğer repot yoksa tuzu, zararlı madde birikir ve menekşe kökleri bir gübre hazmedemezse toprak gibi, bitki, ölebilir.

Bitki geç ilkbaharda nakli ise, önerilmeyen sürede, daha sonra çiçekli fakir olacak hiçbir yaz tasarıyı sığmaz saplar toplu toprağın işe olduğu gibi hiç olmayabilir. Taze toprak bile çiçek açan mor nakledilen edilebilir, bu zarar getirmeyecek, sadece birkaç çiçekli duracaktır. Yeni toprağa bitki tesislerinde iki gün önce tüm tomurcukları ve çiçek sapları kaldırmak için, o menekşe çabuk kurtulduğunu ve yakında size taze tomurcukları verecektir.

oturma kuralları

Bitki fazla altı aylık bir önceki sıfatıyla yaşarken Depolama-, eski topraklarından otryahivaniya kökleri olmadan daha büyük bir saksıya yani nakli, dosypki taze toprak ile, sadece sağladı. Aynı şekilde bir yetişkin bitki dan nakli mümkündür "çocuklar."

soket pot iki kez çapa aştı zaman komple değiştirilmesi ile daha büyük bir zemine nakledilen olmak.

Pot bitkiler küçük değildir, ama solmaya başladı - Kara soğumuş, violet Macho içinde büyüyemez. Eski toprak tamamen köklerinden çıkarılması gerekir, taze toprakta çiçek koydu.

Hastalık ve zararlılar

Sınıf menekşeler yanlış bakım veya önleyici ilaçların eksikliği de hastalık saldırılarına eğilimli küçük bir çocuk gibi, inşa etti. mümkün olduğu sürece mutlu ekmek için, kene, yaprak bitleri, gri küf, Springtails veya sublevels, beyaz sineğe, kök çürüklüğü, vasküler bacteriosis karşı önleyici ilaçlama yürütmek için, incitmek değil. Uygun bakım - bitkinin sağlığının garantisidir. su dolu, kurutma kaçının, saksılara drenaj yüklemek emin olun. Yeterli - Nem normal aydınlatma olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.