BilgisayarlarBilgi teknolojisi

UPnP - nedir? bağlayıp UPnP nasıl yapılandırılır

Muhtemelen, bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve mobil cihazların birçok kullanıcı hiç bir mobil cihazla canlı aynı TV yayını, radyo senkronize yanı sıra müzik dinlemek için, tersine, büyük ekran televizyon paneller, örneğin, en sevdiğiniz filmleri, fotoğrafları, TV şovları izlemek ya istedi iyi bir ses sistemi üzerinde. Bunun için sözde medya sunucusu UPnP gerekir. Bu nedir ve bunu nasıl ayarlanacağı, şimdi ele alacağız. Karmaşık bir şey yok.

UPnP - nedir?

Genellikle, UPnP vadede Evrensel Tak ve Çalıştır kısaltmasıdır. Başka bir deyişle, bir ağda akıllı cihazların sanal sistem birleştirici bağlantısının bu tür TCP / IP protokollerinde, UDP, HTTP vb yoluyla birbirine

Konu «Analizi UPnP bu standardı destekleyen tüm cihazlarla veri iletimi ve alımı imkanı yaratılması olarak tarif edilebilir bu" sade dil nedir :?. Basit bir örnek olarak, yerine smartphone'unuzun aynı TV'de fotoğrafları inceleyen diyelim. açıkça görüldüğü gibi, basitçe verilerine bir karşılıklı erişim üretmek için birbirleri ile cihazınızı senkronize edin.

Ön Windows ayarlarını

yapılandırmak ve etkinleştirmek için nasıl sorusuna geçmeden önce ev medya sunucusu olan UPnP, en "işletim sistemleri" de bazı ön ayarları gerçekleştirmelisiniz.

Microsoft Windows sürüm bağlı olarak, yollardan birçok farklı kavramları yapılır, ancak genel prensip aynıdır.

Yani, UPnP sunucusu (Windows 7) etkinleştirmeniz gerekir. Bunu nasıl etkinleştirebilirim? Hiçbir şey daha kolay olabilir. Sadece standart kontrol panelinde ise, (Windows, yükleme menüsü ve kaldırma programlarının önceki sürümlerinde) Programlar ve Özellikler altında giriş gerekir ve ardından Windows bileşenlerini yüklemek için seçenekleri belirleyin. Burada kapalı bilet ağ hizmetlerinin öğeyi ve öğenin kompozisyonun sağ kullanımını seçebilirsiniz. Bu menüye girdiğinizde, müşteri tespiti ve yönetimi dahil edilebilmesi, hem de dikkat edin kullanıcı arayüzü UPnP. Sonra sadece yeniden başlatmadan etkili olması değişiklikleri, kurtardı. Bu eşit sistemleri XP, Vista, 8 veya 10 için de geçerlidir.

Windows CD'sini gerektirebilir bazı durumlarda dikkat etmek değer.

yönlendirici üzerinde UPnP nasıl etkinleştirilir

Ancak hepsi bu değil. Eğer ağ bağlantısı cihazlar arasında bir kullanan bir kablosuz bağlantı üzerinden gerçekleştirilecek yönlendirici (router) üzerinde UPnP ayarını kontrol etmek gerekir.

Bir kural olarak, hemen hemen tüm yönlendiriciler en yaygın modellerin ön UPnP servisi bulunmaktadır rağmen, ancak ayarlarını kontrol etmek daha iyidir. Çoğu model için herhangi bir İnternet tarayıcı adres 192.168.1.1 getirilmesini kullanarak yönlendiricinin menüye girişi. menüye bağlı bireysel kontrollerin modeli veya düzenleme için farklı isimler olabilir. Ama her durumda, siz "Enable UPnP» bulmak veya kullanılabilir hale getirmek için ihtiyaç (İngilizce sürümünde - UPnP Ayarlar UPnP Protokolü menüsünü etkinleştirin veya etkinleştirme).

Skype UPnP etkinleştirme

Şimdi IP telefon Skype'ı kullanarak iletişim kurmak için popüler programın örneği düşünün. Burada da UPnP teknolojisini kullanır. o uygulamanın kendisinden konusunda nedir? Bu aynı sistemdir bağlantı noktası yönlendirme başka bir cihazla iletişim kurmak için. imajlarını gören arkadaşlarınızla sohbet etmek çok daha güzel olduğundan, bir büyük ekran televizyon paneli söylüyorlar.

UPnP etkinleştirilmesi çok basit yapılır. Programın temel ayarlarına gidin ve ek parametreler seçmeniz gerekir yerlerde, daha sonra menü "Bağlantı" kullanın. Bu özel bir biz bir kene koymak ve sonra değişiklikleri kaydetmek zorunda olduğu önünden UPnP alanını etkinleştirmek etti.

Basit bir yardımcı program bir ev medya sunucusu oluşturmak için

Aslında burada temel sorun kurulum ve UPnP-sunucusudur geliyor. Anladığımız olarak, programı (UPnP-istemci) belirlemek gereklidir, başlamak için. En basit olarak, Samsung PC Share Manager'ı tavsiyelerde bulunabilir gibi, elle yapılandırma programı gerektirmez.

Bu programda, hemen hemen tüm ayarları otomatik olarak oluşturulduğundan kullanıcı müdahalesi gerektirmez cihazlar ve bağlantı yönteminin tanımı, ancak gerekli tek şey kendi multimedya dosyalarında saklanır paylaşılan klasörlere bir göstergesidir. Varsayılan olarak, uygulama parametrelerini seçer, ancak program rehberi kaldırıldı veya kendi yerine ayarlanabilir tercih ederler.

Onlar için en yaygın erişim açık olup olmadığını kontrol etmek önemlidir. Bu dizinde sağ tıklayarak kaynaklanır özellikleri menüden yapılır. Ama UPnP sunucusu çalıştırdıktan sonra otomatik olarak açılacaktır ve ev ağında halihazırda mevcut tüm cihazları senkronize edecek. Bazen güvenlik duvarı özel durumlar listesine program eklemek gerekebilir.

Uygulama tek dezavantajı, belki de yalnızca çevrimiçi TV izlerken veya radyo dinlerken imkânsızlığı çağrılabilir. Çal paylaşılan klasörlere saklanan son derece içeriği olabilir.

programının kullanılması "Medya Sunucusu"

Başka bir şey - daha ciddi uygulamalar Medya Sunucusu (Rus gelişme) kullanımı. Ancak burada, ayarlar kazmak zorunda.

Otomatik algılama ve açık olmasına rağmen, el cihazı eklemek gerekebilir. Örneğin, bu programın, yüklü istenen bilgisayar terminali, ve aynı zamanda bir yönlendirici tanımlar, bağlantı için sorumludur. Eğer bir sinyal göndermek isterseniz, bir televizyon panelde yayına ardından IPTV set-top box, IP veya cihazın MAC-adresini Kendinizi tanıtmak zorunda kalacak, derler.

Sonraki - Soru kod dönüştürme. Sistem özel bir yardımcı program Ace Akışı (Ace Player'ın bileşenlerinden biri) varsa Çoğu durumda seçilen mod "Filmler (temel)", ama daha iyi o kadar kullanabilirsiniz.

Paylaşılan klasörlerle burada da, her şey basit, ama televizyonda tekrar beyin gerginlik gerekecektir. Örneğin, televizyon sel görüntülemek için, belirli bir kaynak için kayıt ve ardından listeye yapılacak sözde podcast indirmek ve sonra yükseltmeniz gerekir. Ancak bundan sonra TV izlemek mümkün olacaktır.

geçerken, bu set üstü kutusunu el UPnP sunucusu kullanımını etkinleştirmek gerekir dikkati çekiyor. Çoğu zaman onun nişan LAN modu için kullandı. Belki diğer, tüm konsolun modifikasyonu bağlıdır.

Genel olarak, programda ayarları çok fazla. temel bir anlayışa sahip sorunsuz mümkündür. Herhangi bir ek parametreleri kullanmak istiyorsanız belli bir zaman harcamak zorunda. Ama sonra kullanıcının kendi emrinde her türlü güçlü bir araç senkronizasyon cihazlara sahip. geçen, mobil cihazlar için özel uygulamalar yüklemek gerekiyor ve UPnP etkinleştirmek unutmayın. Bu olmadan, ikisi de senkronizasyon ve konuşma olamaz.

Evet, ve burada başka bir not bu konuda bu. Bir önceki yarar sunucu anahtarlama aksine, yeniden başlatma gerekirse, özel bir başlangıç düğmesi vasıtasıyla sadece manuel modda yapılır veya.

yerine epilogue

Burada, kısaca gözden ve tema «UPnP:? Bu nedir". Bu tabloda en yaygın durumlar ve kurallar kurmak ve bir ev medya sunucusu işletmek gösterir. Tabii ki, başka herhangi bir araç, ama yapılandırılması ve hem neredeyse tüm UPnP-istemcileri sağlayan özgün ilkelerini kullanabilirsiniz. Eğer yapmaz işin geri kalanı ile başa basit programların en az birkaç öğrendiğimizde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.