Sanat ve EğlenceFilmler

Ulmas Alihodzhaev - biyografi ve eserleri

Bugün ulmas Alihodzhaev kim olduğu hakkında söyle. Biyografi ve onun filmleri aşağıda sunulacaktır. Biz Sovyet Özbek filmi aktör bahsediyoruz. Halk Sanatçısı unvanı verildi.

biyografi

Aktör ulmas Alihodzhaev Özbekistan'da Urgenç'teki, 30 Haziran 1941 doğumlu. O Ostrovsky'nin adını Taşkent Tiyatro ve Sanat Enstitüsü'nde eğitim gördü. Rol departmanı seçti. Kendisinin "Beş Fergana" filminde rol aldı 1963 yılında gerçekleşti 1964. His film ilk yılında mezun oldu. Özbekistan'da Komsomol ilk üyesi - O rolü Abdully Nabieva var. 1964 itibaren o stüdyoda çalıştı. Bu "Uzbekfilm" olarak adlandırıldı. O stüdyonun televizyon ve sinema filmlerinde kırktan fazla rol oynamıştır. Filmin "Son günlerde" rolüyle memleketinde ve tüm SSCB Otabek içinde Şöhret. 1969 yılında piyasaya sürüldü ve tarihi bir tema ayrılmış oldu. Yönetmen resimlerinde Yuldash Agzamova yaptı. Film Abdullah Kadiri tarafından oluşturulan aynı adı roman bir uyarlamasıdır. Hayır daha az başarı ona Hamzy Hakimzade Niyazi rolünü kazandı. Özbek şair, oyun yazarı, besteci, devrimci ve halk figürü - Biz seri sanat televizyon filmi "Ateş Yolu" karakteri bahsediyoruz. dizi 1977 den 1984'e kadar sürede oluşturuldu. Onun Shukhrat Abbasov yönettiği. Sovyetler Birliği'nde stüdyo "Kyrgyzfilm" Gorki ve diğerleri filmlerde harekete geçti. Sovyet döneminde o bantlar Rusya, Azerbaycan ve Özbekistan yer aldı.

Seçilmiş filmografisi

Zaten kim ulmas Alihodzhaev biliyorum. Onun film gösterilecektir. 1963 yılında aktör filmi "Beş" in Abdullu Nabieva oynadı. 1964 yılında filmi "Yıldız Ulugbek" Ali Kushchi rolü oynamıştır. filmi "Peacetime" in Ghulam Akhmedov oynadı. 1965 yılında filmi "Born" in Muzaffer rolü oynamıştır. 1966 yılında Ubaidullakh filmde oynadığı "Mağaranın Sırrı". 1967'de ulmas Alihodzhaev filmde Safoeva öğretmen olarak rol aldı "küllerinden altında." 1968 yılında filmde bir sihirbaz rolünü oynadı "Vatan Sons of." 1969 yılında Otabek filmde "Geçtiğimiz gün" oynadı. "Ölüm" 1970 yılında film üzerinde çalışmıştır. 1971 yılında filmi "Rush" in Yadgar Khamidovich olarak rol aldı. 1972 yılında Mohamed ulmas Alihodzhaev filmde "kara kumlarını" oynadı. O 1973 yılında "Caravan" resminde Mahmoud olarak rol aldı. Filmin "Plaj Fire" in Davron-Klychev oynadı. 1974 yılında resimlerinde "Abu Rayhan" ve üzerinde çalıştı "önemli bir gün." 1975 yılında filmde Kuvvatov Komiseri oynadığı "Komsomol gider." O 1976 yılında "Uzak akraba" bölüm kasetler rol aldı. "Gidiyorum," Hasan filmde oynadı. O resim bir bölüm rol aldı "Kuşlar". 1977 yılında film üzerinde bir "Ev" olarak çalıştı.

1977 ile 1984 arasında filmde rol aldı "Yolun Ateş." Orada Hamza Khakimzade bulmalıyım. 1977 yılında Saidov "Öyleydi." Filminde oynadığı 1978 yılında filmi Maksud rolü oynuyordu "Khwarezmian efsane." 1979 yılında filmi "Dikkat tarih Batır veren öğretmenine oynadı! Yılan!". 1980 yılında filmdeki doktor rolü oynadı "Ülkesine hizmet etmek." O filmin bir bölümünde oynadığı "aktığı olarak." 1981 yılında film üzerinde çalıştı "koymayın." 1984 yılında Suleymanova filmi "Devlet sınırında" oynadı. Erkin 1985 yılında filmi "Uzun yankı" gibi oynadı. Ben film üzerinde çalışırken "son muayene." 1986 yılında Rakhmanov filmi "Elmas Kuşak" oynadı. Ben film üzerinde çalışırken "O konu." 1987 yılında Salyamova filmde oynadığı "Kırım'da." 1988 yılında filmi "Yatay" Timur Kambarova rolü oynamıştır. 1989 yılında film üzerinde çalıştı "Sessizlik Kanunu." "Şok" filminde bir savcı oynamıştır.

1991 filmde vali rolü oynadı "Ay!". Filmin "Ölüm Hattı" Genel Rashid Kirimova oynadı. 1993 yılında resim "Kırmızı Tren" üzerinde çalıştı. 1994 yılında "Genç" filminde rol aldı. 1997 yılında resim "geçmiş günler" üzerinde çalıştı. 1998 yılında filmin bir bölümünde rol aldı "Küçük doktor."

Tanıma ve Ödüller

Ulmas Alihodzhaev 1975 yılında Lenin Komsomol Ödülü aldı. Böylece çağdaşlarının rolü ile işaretlenen, o filmlerde oynadı. Özbek Sovyet Onur Sanatçısı unvanı verildi. Tanınan emek gazileri. Özbek SSC Halk Sanatçısı unvanı verildi.

araziler

Ulmas Alihodzhaev filmi "yoldaş Boykenzhaev" üzerinde çalıştı. arsa Özbek ilçe merkezinde seksenlerin sonlarında bir mezarlık inşa etmek mümkün olduğu kadar çabuk talimat nasıl, anlatıyor. Bu bir yıldız şekli almalısınız. Mezarlıkta Kazaklar, Rus, Kırgız ve Özbek yanında gömülüdür. Ilgilenmek şarj birisi Boykenzhaevu. Bu küçük ve basit görüşlü insanlar bir yetimhaneden gelen bir ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.