Entelektüel gelişimiHristiyanlık

UGRESHA Manastırı, şehir Dzerzhinsky'den

Ruhsal ve manevi arayış insanlar inancına ve Allah'a yaklaşmak için de tarihin sadece yeni sayfalar keşfetmek hangi hacların, devam, ama yapmak.

UGRESHA Manastırı: Vakfın Tarihçesi

manastırlar, kiliseler ve katedraller, çan kuleleri ve tüm tapınak kompleksi - Rusya kara manevi anıtlar zengindir. Ve bazen bazıları çok zor olabilir seçin. Ama hiçbir zaman ve çaba bağışladı olanlar, UGRESHA Manastırı (Dzerzhinsk) ziyaret etmek gereklidir. Bu manastır 1380 yılında Dmitry Donskoy komutası inşa edilmiştir. Efsaneye göre, manastırın gelecekteki sitesinde prens St. Nicholas mucizeler imgesi oldu. Dmitry Donskoy Mamaia bir ordu ile savaşmak için hazırlanması ve Moskova yakınlarındaki meslektaşları, sadece 15 km ile oldu iken. kutsal simgeyi dua Prens cennet ortaya çıktı. üzerinde ünlü tarihi savaştan sonra Kulikovo alanında, Rus güçlerinin zaferiyle sonuçlandı Dmitry kez kutsal yere döndü ona bir simge Nikolaya Chudotvortsa verilmiş ve onun UGRESHA aradı. Bundan sonra, emri prens bu güne kadar dünyanın her yerinden hacılar yüzlerce alır Aziz Nicholas, onuruna bir kilise bulundu.

Orijinal katedral ahşaptan inşa edilmiş olduğuna inanılmaktadır. o 1521 yılında Kırım Khan'a yakıldı O. Taş bina Vasiliya Velikogo döneminde, çok daha sonra ortaya çıktı.

kutsal görüntüye Yolculuk

Kurulduğu ilk günden beri Nicholas Ugreshsky manastır özel haklara oldu. Örneğin, Ivan Grozni tamamen Rusya genelinde temel mallar üzerindeki vergi her türlü serbest bıraktı.

Manastır görevlileri çoğu zaman yardım için cömert kral döndü nedeni budur. Bir gün onlar savaştan önce Dmitriyu Donskomu verildi Nikolaya Chudotvortsa, en kutsal imajını geri Ivana Groznogo istedi. kralın emriyle, simge Moskova'ya gönderildi. görüntü Vyatka, Kama ve Moskova oldu. Restorasyon aziz Macarius içeriyordu. çalışmaların tamamlanmasının ardından ikon manastıra geri gönderildi ve bunun doğru kopya başkentte tutulur.

sıkıntılı zamanlarda UGRESHA

Rusya için Smoot çöküşün, kafa karışıklığı, gelecekle ilgili belirsizlik bir zaman olur. O zaman UGRESHA sığınak lzhetsarey ve bunların yaklaşık hale - Falsdmitry 1 saklanma öfke Boris Godunova; Tushino hırsız ve Rus kocasının tek varisi ilan Marina Mniszek.

Polonyalı müdahale sırasında Nicholas Ugreshsky stauropegic manastır toplama yeridir insanların milis Minin ve Pozharsky tarafından yol açtı.

Böylece, Troubles Zaman sıklıkla Rus milis kendilerinden bile yağma acı Ugreshskaya manastırda, bir test dönemi oldu.

Romanov hanedanı ve UGRESHA

Romanov hanedanı, Mikhail ilk kralı 1613 yılında tahta seçildi zaman manastır sahne gelişti. İmparatorun kendi hükümdarlığı boyunca ağırlıklı olarak bayram gününde Nikolaya Chudotvortsa üzerinde, 9 kez meskenini ziyaret etti. Kral için manevi bir sığınak haline manastır, ondan çeşitli ayrıcalıkları aldı: muafiyet gümrük vergileri ticaret, Nizhny Novgorod balıkçılık sahipliğinizden. Saltanatı sırasında, Michael kuvvetle onun refah katkıda manastır hediyeler çok verdi. Oğlu Aleksey Tishayshy, ayrıca bahar UGRESHA yürüyüş ve aksi manastırın bakımı gidiyor, babasının geleneğini sürdürdü.

zor zamanlar

18. yüzyılın başlarında - gerileme Manastırı dönemi sonunda 17 gerçekleşir. Bu onun suçlular ve onların ceza mesken yeri dönüşür uzun atalarının geleneklerini unutmuş Peter I. İmparator saltanatı tarafından işaretlenmiş bir zamandır. manastır Ugreshskaya dahil Manastırların durumu üzerinde olumsuz bir etki ortaya Sinodu. keşişlerin sayısı azalmış ve yeni gelenler acemiler genellikle patavatsızlıkları işlemek - Kralın bakım olmadan Sol, önemli ölçüde yoksundur. ortalarında 18. By yüzyıl fiziksel engelli ve yaralanmalar ile UGRESHA deli ve insanları yerleştirmek başladı. Manastırın Tapınağı kompleksleri bakıma muhtaç hale düştü ve kendilerine tahsis edilen asgari restorasyonu için fon. Özellikle manastırın zor manastır topraklarının sekülelerleşmesinin reform yapmıştır İmparatoriçe Catherine I, döneminde yaşadı. UGRESHA Genel manevi atmosfer kötüsü, onun valiliği sırasında ün kazanmış bazıları üstleri, sık sık değiştirilmesi ile destekli. Hiçbir şey eskiden Nikolaya Chudotvortsa isteği üzerine dayalı kutsal mesken, canlandırmak yardımcı olabileceğini gibiydi ...

Bir anka kuşu gibi

rektör Ignatius Brianchaninov atanması sonradan canonized sonra Nicholas Ugreshsky Stauropegial manastırın O'nun canlanma, 19. yüzyılın 30s başladı. o aslında UGRESHA kurşun başlamadı rağmen, Ignatius ciddiye devam maddi ve manevi kurtarma etkileyebilir. Onun tavsiyesi üzerine manastırın başrahip Hilary olur. Nedeniyle onun aktif çalışmaları manevi hayat canlandırmaya başladı. Hilary Şartı için dikkatli bağlılık ve münzevi keşişler 20 kişiye sayısını artırdı. Onun Valilik manastır birkaç hayırseverlere kazanmış sırasında Varsayım Kilisesi genişletildi nakit, bazı konut tamamlandı.

Hilary devrinde gerçekten ödüllendirici oldu. Ölümünün geç valinin çalışmalarına devam yer Abbot Pimen, aldıktan sonra. Aziz Pimen köylü çocuklar için bir manastır okul açmak başardı. Savaş sırasında aldı UGRESHA yoksullarevini topraklarında düzenlenen başrahip, savaş alanından yaralı. Manastırda 1918 yılında devrim başlarına kadar sessiz ve ölçülü bir hayat akıyordu.

Test değişiklikler

Sadece Dzerzhinsk birçok Rus Ortodoks kompleksleri UGRESHA Manastırı gibi hatta sayısız Abbot Macarius girişimleri ve mesken tasarrufu kardeşlik sonra kapatıldı. Onun yerine o evsizler için bir barınak kuruldu. Savaş sırasında Nazi uçakları için iyi bir referans noktası olabilir Nicholas çan kulesi, yıkmak için gerekliydi. UGRESHA topraklarında 80 yıl içinde Zührevi Hastalıklar 1990'da tasfiye edildi Kliniği açıldı. Birkaç ay sonra, Aralık ayında, o bayram gününde Nikolaya Chudotvortsa üzerinde hizmet o yılların ilk yapıldı. O andan itibaren Ortodoks kompleksinin yeniden doğuşunu başlar.

Manastırın Tur

Manastırda zengin tarihini, gerçek mücevher ve bu çifte ilginç manzaraları ile ilgilenen kişilerin ruhsal siper biliyoruz.

vs .. kuleleri, şapeller, kuleler, merkezi yapıyı olabilir Turu başlat - - Başkalaşım Katedrali manastırın topraklarında 13 tapınaklar ve 20'den fazla ek bina vardır. kubbelerin 5 ile Güzel tapınak 19. yüzyılın mimarisinin bir örneğidir. Özellikle manastırın 500 yıldönümü için inşa edilmiştir. Yani Aziz Pimen ve kutsal görüntünün Nikolaya Chudotvortsa ait UGRESHA Manastırı kalıntıları tutar. Buna ek olarak, Tanrı'nın Fedorov Anne simgesinin bir kopyası vardır, yardım hangi hazırlanıyor çare anneler ve kadınlar bırakmak.

Nicholas Katedrali - 14. yüzyıla ilişkin bütün Ortodoks kompleksinin en eski parçasıdır. Onun yerine Nikolaya Chudotvortsa Prens Dmitriem Donskim onuruna inşa edilmiş bir ahşap kilise, olduğuna inanılmaktadır. Orijinal katedral yandı yangın, ilişkili taş binaların görünümü. Şimdi bu tapınak Iisus Hristos çarmıha gerildiği hangi haç ağacının bir parçasıdır. Ayrıca, simge Nikolaya Chudotvortsa önce listeyi dua mucizeler bir sürü yapabilirsiniz.

Bunu loftiness, Holy güç çok sayıda depolar ki burada Varsayım Katedrali. Bu tapınağın, sen Panteleimon, insanların duaları yoluyla fiziksel ve ruhsal hastalık iyileşmek için yeteneği arasında incorrupt kalıntılarına ekleyebilirsiniz; Sergiya Radonezhskogo, çalışmak ve çalışmak ve yardımcı tüm iyi çaba; Matrona Anne, onların dünyevi ölümü Simeon Verkhotursk ve diğerleri sonra insanlara yardım ediyor kutsadı.

manastırda iken, Katedral "Bütün Afflicted" mutlaka ziyaret edin. Sen çadırın çatısında bulunan 5 kubbelerin bunu öğrenebilir. Daha önce, antik tuttu Kurtarıcımız simgesini tapınak yağmalanmış ve kapalı 20'li yaşlarda olduğu gibi, ne yazık ki, günümüze kadar hayatta değildi ve Meryemana.

Ekonomik bahçesinde boyunca bu katedrale geçilerek, Kazan Our Lady onuruna inşa, kilise yakınında bulacaksınız. ajur haç biten 5 kubbeli küçük bir kompleks yardımseverlerin para 19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiştir. Tıpkı diğer kiliseler gibi, tahrip ve daha sonra 2000'lerin başında sadece yeniden inşa edildi.

Büyük komplekslere ek olarak, Ugreshsky manastır duvarları ve böyle Nikolaya Chudotvortsa onuruna şapel ve Allah'ın Annesi gibi küçük binaların içinde tutar. Ve çok uzak olmayan manastır gölet ve Aziz Pimen onuruna inşa edilmiştir Katedrali'ne, Passion bir şapel olduğunu. Bu yapı manastırın rahipleri birinin fikri üzerine 2000'li yılların başında inşa edilmiştir. şapel eski Rus tarzında inşa edilmiştir. İsa acının yerine - O Golgota sembolize küçük bir tepe üzerinde yer almaktadır. şapelin iç Kurtarıcı büyük fedakarlık anımsatan beyaz taş, bir geçiştir.

bir gölet yakınında bulunan Aziz Pimen Katedrali, Nerl Intercession on ünlü tapınak çok benzer - altın kubbe onların şiddeti beyaz taş duvarlar, güzel hakimdir.

Ayrıca manastırın topraklarında Peter ve Paul Kilisesi, Filistin duvarı ve diğer tesisleri bulunmaktadır.

Nasıl manastıra almak

Eğer tarih UGRESHA ilgilenen ve manastırın hayatını hissetmek istiyorsanız, zamanın ağır testini geçirmiş, buraya gelmek için gereklidir. Ugreshskaya mesken Dzerzhinsky, Moskova Bölgesi'nde olduğunu. şu şekilde olabilir ortodoks kompleksine almak için :. metro Kuzminki itibaren otobüs ile sadece 20 dakikada şehir ulaşabilir ve siz UGRESHA Manastırı alırsınız. Nasıl gidilir, şimdi biliyorsun. Buna ek olarak, bu tür patronal olarak Pazar veya tatil hizmetlerinde ziyaret edebilirsiniz bayram Nikolaya Chudotvortsa.

Modern Rusya'da hayatında manastırın Ugresh rolü

Testlerin seti manevi direnci Ugresh mesken kırmak mümkün değildi. gerileme ve görülmemiş bir refah, sırf yıkım ve UGRESHA dokuma kaderin daha da canlanması dönemleri. Yeni milenyumda UGRESHA Manastırı ülkemizin Ortodoks hayatında önemli bir rol oynamaya devam etmektedir. kendisi unspeakably manastır kalıntıları Dzerzhinsk güzel tapınak kompleksi dönüştü hangi boyunca insanlar derin inanç, sevinmek Kirill Patrik. UGRESHA Manastırı Moskova'nın gerçek manevi ve eğitim merkezi oldu. Bu tapınak Müzenin topraklarında kanıtlanmaktadır. Örneğin, Ortodoks kültür veya Rus Ortodoks Kilisesi tarihinde ilgilenenler, çok barındıran bir vestry-müzeyi ziyaret edebilirsiniz Kilise aksesuarların ve antikalar. Burada gümüş kapak ve hatta paralar Antik Rus kere, altın kaplama maaş İncil'i eski simgeleri görebilirsiniz. sergiler zhertovatelyam yoluyla toplanmıştır. Örneğin, Ugreshsky manastır Nicholas II ailesine adanmış eşsiz bir koleksiyon kazanabilir, canonized. anlamıyla toplanan parçacıklar - kitapları ve fotoğraflar, kümeler ve simgeler - bu mucizevi manastıra geldi. Bu müze hacılar için açıldı.

Önemli manastır tatil

Herhangi Ortodoks kompleksi gibi, Nicolo - Dzerzhinsk içinde Ugreshsky manastır günlük hizmetler ve Pazar ayinlerinde de aziz birçok hatırasını onurlandırıyor. Ama şu önemli günlerde aralarında olduğu kabul edilir:

  • Hafıza Nikolaya Chudotvortsa.
  • "Can verme" Simgeler, "Bütün Afflicted", "The Omen", "Blakherna."
  • Basil Confessor'e, bellek Şifacı Panteleimon, Sergiya Radonezhskogo, Mısır St. Mary, ve diğerleri.
  • Rab, Yükseliş ve diğer oniki harika bayramlar Başkalaşım.

Ortodoks glubokoveruyuschim insanlar UGRESHA Manastırı ziyaret etmelidir. Eğer görkemli kompleksinin gerçek güzelliği hatırlayarak, onun duvarlarda süre yapabileceği fotoğrafları. UGRESHA hikayeleri aziz emanetler mucizevi ikonu önce dua ve tapınılıyor için, ilahi atmosferini hissetmek, gizemli Rusya Tahliye dokunmadan, bizzat görmeliyim. Manastırı - manevi tıbbi referans, her zaman insanları ziyaret edecek, böylece yalnızca yarar. Ve St. Nicholas manastırı sizin sığınak ve manevi kurtuluş, dünyevi kaygılar ve zorluklar unutabilirsiniz bir yer olacak olsun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.