SağlıkAlternatif tıp

Üç yolu vardır: deniz topalak yağı yapmak için bir ev olarak

Cehri - Küçük bir ağaç veya emicilerin ailesinin çalı. dar, uzun yaprakları. Mayıs ayı ortalarında - erken ağacı Çiçeklenme. Meyve - küçük, yaklaşık 0.5 cm, sarı çilek. Deniz akdiken meyveleri bazı kimyasal bileşimi benzersizdir. Bu organik asitler, (8 vitaminler) C vitamini, B1, B2, karoten, bor, demir, manganez, folik asit, mineraller, serotonin, büyük miktarlarda içeren askorbik asit ev kadınları her zaman büyük bir popülerlik keyif topalak için. Ve diğerleri. Bu meyve reçel, marmelat, kompostolar hazırlanan ettikten sonra, kış için vitamin ile ailenizi sağlayabilir. Ve Çay dikeni gelen vücutta vitamin eksikliği doldurmak değil, aynı zamanda birçok hastalığın tedavisinde yardımcı olacaktır sadece çok değerli bir yağ, pişmiş edilebilir. Buna ek olarak, bu harika kozmetik. Bu yazıda eve, deniz topalak yağı en iyi şekilde nasıl öğreneceksiniz. Ama bu kadar kullanışlı olduğu hakkında ilk edelim konuşma yağıdır ve bunu neden ana ecza dolabında olması şarttır.

insan vücudu üzerinde deniz topalak yağı Etkisi

Bu yağ tıpta hem de yemeklerde sadece kullanılır. Bu vitamin yağı ile çeşni Yemekler, mayhoş tat haline gelir. Onlar sadece salata doldurmak değil, aynı zamanda kızartma için kullanılan olamaz. Tıpta, sandor yağı , güçlü bir multivitamin, analjezik ve yara iyileştirici madde olarak kullanılır. Buna ek olarak, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Evde olarak deniz dikeni yağı yapmak için. Yöntem 1 №

Bu yöntem en kaliteli yağı sağlar. Bunu yapmak için, yıkama ve kuru meyveleri bir havlu, daha sonra meyve sıkacağı kullanarak onlardan suyunu sıkmak, ya da sadece havaneli püre. (Bir cam kase kullanmak için iyi) geniş ama sığ kaseye suyu boşaltın ve bir gün için karanlık bir yerde bırakın. Eğer yüzeyinde göreceksiniz ertesi gün deniz topalak suyu toplanan yağ, bu rengi daha açık olacaktır. Bir kaşık veya pipet ile hafifçe toplayın. Serin ve karanlık bir yerde ortaya çıkan ürünü saklayın. Yağın bu tip çok az bırakır unutulmamalıdır, ancak en yüksek kalitede olacak.

Evde olarak deniz dikeni yağı yapmak için. Yöntem 2 №

Yıkayın ve çilek kurutun. Bir fırın tepsisine koyun ve fırına koyun. Küçük bir sıcaklık meyveleri kuru ile, onlar kesinlikle sert olmalıdır. Daha sonra, bir öğütücü boyunca bir toz haline öğütülür. oblepihovoe cam şişe elde edilen un katlayın ve yağ ile doldurun. İdeal zeytinyağını kullanmalısınız, ama oldukça yanlış ve ayçiçeği can. bazen şişe sallayarak, çilek yedi gün ısrarcı olun. Bir hafta sonra, serin bir yerde ortaya çıkan yağ boşaltma ve mağaza.

Evde olarak deniz dikeni yağı yapmak için. Yöntem 3 №

Bu yöntem biraz zahmetli, ancak sonuç Seni çok memnun edecektir. önceden yıkanmış ve kurutulmuş meyveler dört bardak almak ve beş gün boyunca dondurucuya koydu. süresinin sona ermesi halinde çok yavaş meyveleri buzunu. akdiken püre Buzu çözülen ve meyve suyu süzün. Suyu bir kavanoz ve buzdolabına içine dökün. Elde edilen karışım oda sıcaklığında kağıt ve kuru yayılmış. prina podvyalyatsya, hamurun geri kalanından kemik ayrılması ve (kahve değirmeni) un sürün zaman.

Daha sonra, küçük bir kap vsypte küspenin, meyve suyu ve yarım litre kalan kemik tozu elde edilen rafine yağ elde edildi. Bu kapağın tamamı ve bir su banyosunda üç saat boyunca ayarlayın. Belirli bir süre sonra, üç gün boyunca karanlık bir yerde pot çıkarın. Bu süre esnasında, yağ tabakası, renk bakımından hafif olacak yüzey üzerinde oluşturulur. Dikkatle çıkarın ve daha küçük bir tencerenin içine kalan sıvıyı dökün ve üç gün boyunca tekrar bırakın. henüz daha dar bir tavada sandor yağı boşaltma kalıntılarının bir kısmının ayrılmasından sonra. Ve böylece üç veya dört kez. Gördüğünüz gibi, deniz topalak yağı elde çok zor değildir. Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.