FormasyonBilim

Çoğaltma - ikiye katlanması: Bir hücreden bir hücre

gayet normaldir bir fenomen - iki özdeş kopyası oluşumunu iki katına Biyolojik sistemlerde. Genellikle bu iki katına çoğaltma denir. şirketinden DNA'dan kromozom ve bütün hücrelerine - maddenin organizasyonunun, farklı seviyelerde oluşabilir ikinci. süreci sorunsuz Aynı zamanda, iki özdeş birimler elde edilmiştir. Çoğaltma - Geçerli takı ikiye katlanması.

Tam olarak nasıl hiçbir yerde

diğer tüm türler için en ilginç ve taban DNA replikasyonu için kabul edilir. Bu yanlışlık hücrede ve bir bütün olarak organizmanın kullanım için uygun kesinlikle uygun olmayan protein sentezini tetikleyen, çünkü doğruluk kritiktir, her biri pek çok aşamada gerçekleşen bir işlemdir.

hareket noktası

Çoğaltma kromozom katlama edilmesi sonucunu doğuran hücrenin iki katına DNA ile başlar. Ama çoğaltma - tüm süreci temel taşıdır. ilk olarak, başlangıç, ikinci olarak, uzama, ve üçüncü olarak sona ermesi: Bu üç aşamadan oluşur. çoğalıcılarla ve sadece onlarla - iş enzim kritik noktaları ile başlar. yanlış yerde başlayan tüm süreci bozulacağı. enzim katalizörü, DNA iki katına için gereken replikasyon öncesi kompleks oluşturan spesifik proteinler aktif hale getirir. Önce DNA çarpma spesifik enzimler aracılığıyla iki parçaya kesilmiştir.

tamamlayıcı zinciri

Zaman matris üzerinde uzama tamamlayıcı ana zincir inşa edilmiştir. Bu, daha sonra tam bir molekül oluşturmak için biridir. işlem ayrıca, belirli bir noktada oluşan bir sonlandırma ile sona erer. replikon - özel bir birim yoktur. Bu, zaman içinde biriken bir DNA fragmanıdır. DNA replikasyonu - vakıf, onsuz kromozom çoğaltılmış edilemez. Bir hücre bölünmeye hazırlandığı zaman ikincisi oluşur.

bir işareti olarak Protein

Bu DNA ikiye katlayarak oldu sonra birkaç saat içinde kromozom ikiye katlanması başlar. kromozom yeniden için, sadece yeni setleri mi deoksiribonükleik asit, aynı zamanda kromozom cihazının bir parçası olan, proteinleri ve sentez süresi gerektirir. Hızlı çoğaltma - kanserin belirtisidir. Çok fazla protein tespit ederse, yoğun karakteristik hücre bölünmesi, doktor alarmını başlar.

yeterli alan

çekirdek alanının yeni DNA sentezine açısından oldukça eşit, bu nedenle karşılıklı bir etkiye sebep hiçbir bozulma vardır - büyük bir özelliği yoktur replikasyon sürecinde olmasıdır. Puan Oldukça çok, genellikle iki düzine bir yarısı.

Tam olarak nasıl organize edilecektir kromozomlar hücre mitoz veya mayoz oluyor bağlıdır. yarıda - İlk durumda, ortaya çıkan hücre ikinci olağan seti, olurdu. Sonuçta, diğer yarısı ikinci ortağın bir hücreyi getirecek eşeyli üreme. Mayozda aniden komple set, alırsanız Gametin veya sürdürülemez olabilir veya hasta bir çocuğun anlayışı olacak. Ancak, bu çocuklar hala daha sık değil doğar, erken gebelik döneminde düşük, aylık yumurtlama devralmak veya edebilirsiniz anne yoktur döngüsünün ortasında kanama.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.