SağlıkTıp

Tırnaklar - bir dik plakalar (homolog pençeler). Nasıl çivi büyümeye? tırnak işlevi

Tırnaklar - tabanında bulunan epidermal hücreler, oluşan esnek bir levha. Bunlar rahimde büyümeye başlar. Birçoğu uymayan ve tırnak çok önemli bir şeklidir çünkü. Sadece onlara bakarak, o zaman kişinin yeterli değildir, hastalık belirleyebilir. Tırnak saç ve cilt yapısını andıran ve pençeleri bir eşiti olduğu.

Yapısı. fonksiyonlar

çiviler hiç kan damarları ve sinir uçları vardır. Tırnak kendisi tırnak yatağında yer almaktadır. Bir tarafta bir serbest kenarı biter, diğer yandan - insan gözü gizlenir kök. Bunlardan iki tarafında deri oluşur silindirler, yakınında bulunmaktadır. tabanında yanında üst deri olan. tırnak patojenik bakteriler ve mikroorganizmalar köküne almaz gibi, çok önemli bir rol oynar. yeniden büyüme o çiviyi uzatmak ve daha sert hale gelir gelmez, çünkü tamamen kaldırılmış, ancak edilmelidir. Kütikül düzgün aksi takdirde iltihaplı olabilir, sonra baktım gerekmektedir. çivinin lunula göre de mevcut olup, - bir hilal şekline sahiptir, beyaz bir delik. Üzerinde o boğaz belirlenen veya bir kişi zarar edilebilir. En az bir parmak eksik nedenle, bir tanı için bir doktora görünmesi. Çiviler - Bu ancak, tüm insan bunu bilmez, vücudun çok önemli bir parçasıdır.

Çivinin ana işlevi yaralanmaları narin parmaklar karşı korumasıdır. pedleri dokunuşa çevremizdeki şeyleri ve dünyayı algılamaya için gerekli olan birçok sinir uçlarını içerirler. sert çivi, daha özellikle tehlikeli işlerde, parmak sabitleyin.

Ayrıca çivi, kadınların özellikle uzunluk, kendini savunma yardımcı olabilir. İnsanlar kendilerini korumak için yanlarında antik büyüdü.

tırnak büyümesi

Nasıl çivi büyümeye? Birçok kişi bu soruya ilgileniyor. tırnak plakasının bütün insanlar farklı şekillerde yetişir. Kadınların uzun çiviler erkeklere oranla çok daha hızlıdır sahip olduğuna inanılmaktadır. Aynı zamanda sağlık, beslenme bağlıdır. Çiviler süt ürünleri ve balık içerdiği fosfor ve kalsiyum bir sürü gerekir. tırnak vitamin ve mineral kompleksleri aldıktan sonra hızlı büyümeye başlayabilir. Bundan daha güçlü ve güzel ve parlak hale gelir. Ne zaman oral kontraseptif da artmış bir büyüme kaydetti.

Yaşla birlikte, bunlar daha yavaş büyür ve yaşlanma geliyor. sayısız diyetler ve sınırlamalar da belli ürünlerde bozulma görüldüğünde. Bugüne kadar, eczaneler ve kozmetik mağazaları, geliştirmek ve çivi büyümesine katkıda bulunan pek çok araç bulunmaktadır. şimdi herşey düzeltilebilir çünkü nedenle, eğer bir kişi, daha sonra, umutsuzluk çivi ile doğası gereği şanslı yok değildi.

tırnak kimyasal bileşimi

keratin oluşan dik tırnak plakası. O karmaşık bir proteindir ve protein çok dayanıklı olarak kabul edilir. liflerini arasında yağ ve su tabakası vardır. Ayrıca tırnak bile arsenik amino asitleri, kalsiyum, çinko, fosfor, ve şunları içerir.

Çiviler çok iyi su emme ve özellikle yararlıdır yağ. Çok az insan biliyorum, ama onlar bunu deriden çok daha iyi yapmak. çivi bileşenleri genellikle manikür bağlıdır. Onlar da deriye oldukça benzerdir. kuru ve cansız ve tırnaklar tersi gibi ise, ve.

tırnak hastalıkları

el ve ayak parmaklarının tırnakları, çeşitli bulaşıcı hastalıkların veya diğer nitelikteki maruz kalabilir. Bu neden olabilecek birçok faktör vardır. Genellikle güzellik salonları kötü davranış işleme araçları manikürcü. Bu nedenle, bu çivi değil, aynı zamanda tüm vücudu sadece etkilenebilir. Ayrıca çok büyük zararı olmayan ev bakımı kaynaklanır. Bir kişi yanlış veya kuvvetle plaka törpülemeye, ucuz malzemeler kullanabilirsiniz. Çiviler soğuk algınlığı durumunda veya son besinlerin eksikliği yanıtını verebilir.

En yaygın hastalık bir mantardır. O bulaşıcı bir karakterdir. Tırnak hoş olmayan bir koku yok, beyaz ya da loş gölge olur. plakası delamine veya çatlayabilir. tırnak çevresi ağrılı ve şişmiş hale gelebilir. sayaç üzerinde kolayca kullanılabilir mantar öngörülen çeşitli merhemler, tedavisi için.

Başka hastalık - melanonihiya. Bu sakatlığı nedeniyle hazırlanmasında kanama meydana gelir. Bu nedenle, tırnak ağır yaralandı başlar çünkü rengi mavi olur. onun yokluğunda, deri kolayca bakteri almak ve iltihaba neden olabilir, çünkü şiddetli vakalarda, tamamen kötü bir işaret olduğu aşağı düşebilir.

laklar tasarruf ve bunu kaldırmak demektir olanlarda Leukonychia yaygın. tırnak bulutlu ve opak hale gelir. Herhangi bir zamanda, bundan kurtulmak için farklı fon terk etmek gerekir. tırnağın belirli bir süre sonra normal olur.

Tırnak bakımı nasıl

Çiviler - güvenlik değil, aynı zamanda herhangi bir kızdan dekorasyon ibaret değildir. Nedenle, düzgün onlara bakmak gerekir. Basit kurallar:
1. Dış etkenlere karşı çivi korumak için gereklidir. Soğuk havalarda, aşırı kurutulmuş ve gelen soğuk hava cildi yaşayacaktır sanki ceplerinde eldiven veya gizli eller giymek - Aynı deneyim ve tırnaklar olacak. Parlak güneş yılında, UV ışınlarından elleri koruyabilir özel kremler kullanmak yararlı olur. Yıkama cam ve döşeme eldiven, özellikle zararlı tozlar ve deterjan kullanımı ne zaman.
2. Banyo cilası. Bunlar deri, tırnak plakası ve kütikülüne besin sağlamak. hızlı büyüme teşvik etmek ve cildi nemlendirmek için, tırnakları güçlendirir edebiliyoruz birçok yağlar vardır.
3. Sağlıklı beslenme. çivi güzel ve parlaktı için, daha süt ürünleri yanı sıra otlar, meyve ve sebze yemek gerekir. Özellikle yağlı ve gazlı içeceklerden, abur cubur vazgeçmek değer.
4. Manikür. O evde veya özel bir yerde ya gerçekleştirilebilir. Onların hızlı büyürler böyle olduğunu, çivi dosya yararlıdır.

Avantajları ve jel vernik zararları

Jel cilası bugün inanılmaz sıcak bir konudur. renkler, tasarımlar çok çeşitli, hala moda tasarımcılarına ihtiyaç direncini kaplanması? Ama görülen gereken bazı artıları ve eksileri var.

durumlar vardır deri, kızarıklık ve şişme alt tabaka jeli, lake kabarcıklar. Bu alerjik reaksiyondur. Belli bileşenlerin hoşgörüsüzlük nedeniyle veya ucuz şirketlerini kullanmaktır. Böyle bir durumda, derhal aksi takdirde sağlığına zarar verebilecek, jel cila kaldırmalısınız. Aynı zamanda o çivi nefes almaz, çünkü uzun bir ceket giymek imkansız olduğuna inanılmaktadır. Bu durumda, çıkardıktan sonra çivi kırılgan ve zayıf hale gelir. Bir başka dezavantajı bağımsız ve kabin pahalı fiyatlarındaki uygulamak zor olmasıdır.

Jel lake giyen en önemli avantajı iyi çivi büyüyünce olmasıdır. Bu nasıl açıklanabilir? Çiviler artık belli güvenlik demektir ki, daha güçlü hale gelir vazgeçireceksin. Bu nedenle, hızla büyüyen bir duygu.

hastalıkların ne tür söylenebilir tırnaklar

Çiviler - tüm organizmanın bir ayna. Bunlar inflamasyon ve hastalığı belirlemek için kullanılabilir. küçük parmaklar deliğe kaybı bağırsak veya kalp ile ilgili sorunlar anlamına gelecektir. karaciğer hastalığı çivi bir sarı belirti alacağınız zaman ve merkezi sinir sistemi ihlali durumunda birçok beyaz lekeler belirir. orta parmak hiçbir delik varsa - bu demektir damarlar veya tansiyon sorunları olan bir kişi olduğunu. o işaret parmağında değilse, jinekolojik hastalıkların olasılığı vardır.

Tırnak doğasını belirleme

çivi 4 en yaygın türleri: yuvarlak, kare, dikdörtgen ve yamuk. duygusal ve açıklık ile karakterize birinci tip sahibi, böyle bir kişi kolaylıkla zarar ya da zarar edilir. Kare çiviler barış ve denge hakkında söylerler. Böyle bir kişinin kolayca kararlar yapabiliyor. çiviler dikdörtgen tutucu her durumda çocukça masumiyet, iyilik ve görev duygusu ayırır. Kendisi insanlar yüksek görüşüne bulunan Yamuk çivi, bir hayal gibi, ne yapılması gerektiğini biliyorum.

Tırnak önemi, birkaç kişi düşünüyorum, ama çünkü onlar olmadan insan yaşamı imkansız. Bu nedenle, onlara göz kulak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.