ÇirkinlikKendin yap

Termal yapışkan film: Doğru nasıl kullanılacağı

Günümüzde iç dekorasyonda kullanılan ve çeşitli öğelerin dekorasyon için pek çok farklı malzemeler vardır. Bu, sıcak eritmeli bir film içerir. doğru nasıl kullanılır, bu makalede anlatacağım.

Hangi sıcak eriyik filmi kullanır

Termal yapışkan film de kendinden yapışkanlı olarak adlandırılır. şey farklı yüzeylere yapışmasını sağlayan özel bir yapışkan bileşik ile alt kaplama ile ilgili olmasıdır. Film özelliği yüksek sıcaklığın etkisi altında, mükemmel bütün darbe ve uygulandığı nesnenin köşeleri uygun olmasıdır.

Bu malzeme çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Itibaren tişörtler ve diğer giyim için baskılar yapılır. Kendinden yapışkanlı film kitaplar için kapaklar olarak kullanılır. Mobilya yapıştırılmış olan malzemeler de vardır. Normalde, böyle bir filmin DIY mağazalarında rulolar halinde satılır.

Bir başka yararlı kalitesi - su geçirmez bir film ısıyla bağlanan sergiler. Onun uygulaması nemden öğeleri korumak için izin verir.

filmler farklı renk ve kalınlıklarda olabilir. seçimi ile yanlış olması değil, sen değişik kumaşları özelliklerini öğrenmek ya da satıcınıza danışmalısınız.

Ne film ile çalışmak için gerekli olan

Yani, zaten bir sıcak eriyik filmi var. Nasıl bu malzemeyi kullanmak ve ne araçları gerekir?

Aslında, filmde zor bir şey yoktur. Önemli olan - acele ve dikkatli şeyi yapmayın. can böyle bir görev herkesle Cope. Aşağıdaki öğeler için hazırlayın:

Tipik haliyle, bu araçlar, yeterlidir. Ancak, bazen gerekebilir ve hatta duvar kağıdı yapıştırın. o kavisli yüzeylere üzerine yapıştırmak için gerekli zaman bu durumlarda gereklidir.

hazırlık çalışmaları

Önce filmi tutkal niyetinde hangi yüzeyi hazırlamalısınız. Bunu yapmak için, düzgün temizlenmiş ve yağı gerekmektedir. Bu yemeğin deterjanı yapabilirsiniz.

pürüzlü yüzey astar kapsayacak şekilde önerilir. bu sıcak-ergime filmin ayı için en iyi olan düz bir yüzey üzerinde, çünkü Bundan sonra, kurutulmuş ve kumlanmalıdır. Nasıl kullanılır, biz aşamalarını anlatmaya devam ediyor.

cam veya metal bir film yapışma olduğunda bunları küçük bir su miktarını önceden nemlendirilmesi. Bu yüzeye malzemenin daha iyi oturmasını sağlayacaktır.

hazırlıklar tamamlandığında, Eğer filmle birlikte çalışmaya hazırız. Bunu yapmak için, onu büyüklüğü parçalarını kesip.

kesilen film

Genellikle yapışkan film arka tarafında santimetre ızgara uygulanan. Bu malzemenin kesilmesini kolaylaştırmak amacıyla yapılır. Eğer dikdörtgen bir film parçası gerekiyorsa, basitçe ters tarafta boyutunu işaretleyin. Her yan yedekte 2 cm sahiptir eklemeyi unutmayın. makas almak ve kağıt tabakası üzerine yerleştirilmiş çizgisinde malzemeyi kesmek.

kavisli fragmanı ile biraz daha onarmak gerekir. Öncelikle filmin ters tarafında öğeyi çizmek gerekir ve ancak o zaman eksizyona geçin. Burada Rushing yüzden dikkatli çalışmak ve avunmak değil, ana düşmanıdır.

Film desen anlaşmak ile uygulanırsa, ön tarafta kesti.

Termal yapışkan film: nasıl tutkal

Yapıştırma filmi - tüm çalışmayı en önemli anı. Tek başına yapacağım ve size yardımcı olacak birine sormak için tavsiye edilmez.

İlk olarak, nasıl bir sıcak eriyik filmi açıklamak tavsiyeler, inceleyin. Talimatlar, genellikle ters tarafında gösterilen. Bu iş veya ayrıntılı görüntülerin adım açıklama ile bir adım olabilir.

düz bir yüzeye ve kapak üzerindeki film bir levha yerleştirin. Tutkal filmi aşamalarında olacaktır. Her şeyden önce malzemenin yaklaşık 5 cm kağıt tabakasından ayrılması gereken. Bu bölge daha sonra üst yüzeyine uygulanır ve el geçirmek edilir. Emin olmak Film kademeli kağıdı çıkarın iyi tutar ve tüm yüzeye malzemeyi neden olduğunu.

hemen kağıt tabakasını kaldırmak için, filmin birbirine yapıştırılmış olabilir. işe yaramadı Gözyaşı ve malzeme zarar görür.

Şimdi film ve yüzey arasındaki birikmiş olan hava kabarcıklarını gerekir. Bunu yapmak için, bir bez alıp merkezden kenarlara doğru harcama. Bazı durumlarda, bir iğne ile kabarcık delip havayı serbest bırakmak mümkündür.

yüzey düz, ama ne zaman Bazen, tamamen bir sıcak eriyik filmi takılmıştır gereklidir. Bu durumda bir saç kurutma makinesi kullanmak sadece yeri doldurulamaz. Bunu açın ve o sıcak kadar bekleyin. Bir sıcak hava kurutucu gelen gittiğinde filmini taşımak için. Yüksek sıcaklık etkisi altında, elastik hale gelir ve obtyanet bütün darbe ve köşeler.

Nasıl film için bakım

böyle sıcak eriyik filmi olarak malzemenin harika nitelikleri hakkında söylendiğini üstünde. Nasıl kullanılır, biz zaten biliyoruz. o uzun orijinal görünümünü korumuştur yüzden, ona bakmak nasıl şimdi edelim.

Bir filmin hiçbir bakım için özel kurallar vardır. Yeterli periyodik agresif olmayan deterjanın küçük bir miktarı ile, ılık su ile temizlenir. çıkarılması zor olan kir lekeleri, etil alkol ile temizlenebilir.

çizik, maddenin film, hem de benzin ve çözücü temizlik kullanımına Silme.

Zamanla, filmin kenarları çekilmeye başlayabilir. Tutkal basit duvar kağıdı yapıştırma olabilir. Bunu yapmak için, bir karton ince şeridinde bunun küçük bir miktar uygulanır ve bunlar filmin kenarına promazhte. Bundan sonra, kumaş yüzeyi demir. daha fazla etki için, kumaş katı düzlem bir nesne içine de sarılabilir.

Burada, prensip olarak ve tüm bu şeyler hakkında bilmemiz gerekir. onarmak veya eski mobilya sıcak eriyik filme size yardımcı olur yükseltmek için. Nasıl kullanılır? Çok basit. Deneyin - ve kendiniz için göreceksiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.