BilgisayarlarEkipman

Termal Gres İşlemci: iyidir ve neden gereklidir?

Düşük hızda boğulmuş ve cihaz sık duyulan kapanır edilir kişisel bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar, sahipleri, her şeyin termal macun değiştirerek çözülebilir. Genellikle termal macunun yedek zaman ek bir hizmet olarak dahil bilgisayarınızın temizlik. Maliyet bir zevk oldukça pahalıdır. Yani satın tercih etmek müşterinin ve ne üretici yerini gibi olmasının nedeni, CPU ne termal macunu öğrenmek zamanı.

fizikte Emilen

Okul fizik elbette ısı iletkenliği hakkında bilgi çağırabilirsiniz. yok materyaller vardır ısıyı yürütmek, kısmen yürütülen olanlar ve tamamen noktayı iletmek olanlar vardır. Bu ateş önlemek amacıyla tellerin maruz kısımları sarılmış ve böylece Örneğin, yalıtım bandı, en az bir termal iletkenliğe sahiptir. Bilgisayar macun, tam tersine, çünkü kütle homojenlik ve yüksek ısı iletkenlik, ısıl iletken bir rol oynar ve soğutma sistemi işlemcisinden üretilen ısıyı iletebilir. işlemciye termal macun ihtiyacı nedeni budur.

CPU ve soğutucu soğutma sistemi arasında hiçbir temas yoğun. Hava yüklemesini girdiği birçok mikroskobik boşluklar vardır. Bilindiği gibi, hava - kötü bir iletkendir. Bu nedenle, iyi geliştirilmiş işlemci, termal macunu sadece havayı değiştirir montaj olduğunu, aynı zamanda mükemmel ısı dağılımı aygıtı sağlar.

termal yağ ihtiyacı

CPU, neden ve bir termal macun kendi eylem ilkelerini öğrenmek anlaşılmaktadır olması, buna kullanılabilir nerede olduğunu bilmek gerekir. İlk olarak bilgisayarınızda işlemci üzerindeki soğutma sisteminin kurulumu. Ayrıca termal yağ video kartına ve ısı emici bir soğutma sistemi ile fiş temas yerlerinde uygulanmalıdır. Bilgisayarın anakart çıkarılabilir ek ısı alıcıları, yüklediyseniz, kesinlikle termal macunu kullanmak gerekir. Sorun aşırı ısınmaya ve dizüstü edilir. Temel olarak, mobil cihazlar ısı üreten tüm bileşenler için tek bir soğutma sistemine sahiptir.

bir termoplastik yapıştırıcı Biraz

Bu bilgisayar ısınır, eğer CPU termal macunu yardımcı olduğu ortaya çıkar. Önerilen en iyisi nedir, daha sonra biraz öğrenmek, ancak satın almadan önce kullanıcı için piyasada termal macun ilave olarak sıcak tutkal olduğunu bilmek önemlidir olacaktır. ısıya ve sıvı forma katı bir belirli bir sıcaklıkta hareket maruz kaldığında termal macunlar aksine, fiziksel durumunu değiştirebilir. bilgisayar teknolojisinde, sıcak eritmeli yapışkan, özellikle dizüstü bilgisayarlar, aralıklı olarak tatbik edilir. Karışımın güçlü ısıtma erir ve bundan sonra da muhafaza bir yüksek termal iletkenliğe sağlayan, hava değiştirir zaman.

İşlemci ulaşırsa Aslında, erime sıcaklığı bu kristallerin çok fazla - termoplastik yapıştırıcı 100 derece Celsius, çünkü bu daha hızlı yakar. 70-80 derece termal macuna katı sıcak erimiş yapışkan sergiler düşük ısı iletkenliği göre işletim sıcaklıklarında bir. Eğer termoplastik yapıştırıcı ile ilgili işlemciye termal macun değiştirmeden önce, ayrıca, ihtiyacı termal olarak iletken bileşeni değiştirmek üzere, ortaya çıktığında bir kaç yıl sonra, yapıştırıcının radyatör temizleme ve işleme için zor olabilir bilmek gereklidir.

kendi elleriyle basit işi

uzak bilişim teknolojisinden CPU sıradan kullanıcı üzerinde termal macunu değiştirin, kolay olmayacak. CPU için, tabii ki, termal macunu Bunu yapmak arzu biraz ve belirleyin. en düşük tabaka ince olmalıdır, ancak% 100 bütün yüzeyini kaplayacak - ekmek yağı nasıl uygulanır, hepimiz biliyoruz. Tabii ki, CPU üzerindeki termal macun uygulamasından önce eski macun kalıntılarından bir bezle temizlemek gerekir. Temizlik ve soğutucu maruz - parlamaya bir fabrika. işlemci termal yağ ince bir tabaka neden olan, yukarıda ve sabit radyatörün karşı eğilmesi gerekir. kilitleme yüzeyleri kesilmiş sırasında ise, prosedür tekrar baştan tekrarlanmalıdır.

Anakart kaldırılır işlemci gerekli olmadığını hatırlamak önemlidir. yuvadan işlemciyi geri çekme, yanlışlıkla üzerine veya anakart üzerinde bacaklarının birini eğmek olabilir, o zaman kolayca kırılır yüklediğinizde.

Nasıl radyatörü sökmeye

CPU termal macunu değiştirmeden önce, soğutucuyu kaldırmak gerekir. Ekin üç ana tipi vardır.

  1. bir mandal ile Plastik vidalar. mümkün olduğunca doğru yönde vidaları çevirerek çizilmiş dört vida okların üzerine, santimetre bir çift onları yukarı çekmek için gereklidir. mandalın, radyatör çıkarılabilir. Vidaları yerine orijinal konumuna geri döndü ve emin olmalıdır zaman vidanın diğer ucunda mandal değil podgibayutsya seviye veya keskin bir nesne olmadan mümkün olmayacaktır anakart üzerinde dar yuvalarına içine eklemek olduğunu. Başarısız bir kurulum her zaman işlemciye termal macunu kayıyor. yeniden nasıl uygulanır, anladım.
  2. herhangi bir sorun olmadan, sıradan bir tornavida, dört bağlantı elemanları üzerinden döndürülebilir ve soğutucu çıkarılabilir metal vidalar. Kurulum yemek kadar basittir.
  3. aktif eski işlemcilerin kullanılan vida olmadan Mandal ve artık kullanıma dışına gider. özel kalem "tutsaklık" mandal ısı alıcıyı serbest bırakmak için mandal mekanizmasını genişletir üzerine hafifçe parmaklarınızı basın. Kurulum aykırı eylemler gerçekleştirilir.

soğutma sistemi Video

İyi termal macun CPU ve soğutma sistemi kartlarına uygulanmaktadır. Biz nedeniyle ekran kartlarının aşırı ısınması nedeniyle, istatistik bakarsak Sonuçta, genellikle işlemciler daha yakmak. Nedense, çoğu zaman makarna hizmet bilgisayar servis merkezlerinde sadece CPU üzerinde değiştirin.

tüm üreticilere neredeyse aynı olduğu için ekran kartı için soğutma sistemini kaldırın, çok basittir. Radyatörün oyun modelleri yaylı vida gövdesine cıvatalanmışken, ama daha ucuz modelleri metal mandalı üzerine monte edilmiştir. radyatörü çıkardıktan sonra açık havaya çıkmak yıkıntılar ve uçurmak zarar vermez. çok güçlü bir şekilde toz ile tıkanmış pahalı bir türbin ile işlemci, ekran kartında ısı alıcı aksine. işlemci olduğu gibi, termal ince bir tabaka uygulayın ve tasarım dikkatlice toplamak için özenle tüm bez veya bez temizlemek için gereklidir.

işlemcileri ve grafik kartları overclock Hakkında

Oyunun sonraki performansı için bilgisayarınızın performansını artırmak isteyenler işlemci ve ekran kartı overclock sözde başvurmak gerekir. hızlandırma voltajı çipte artar ve buna göre, ve sıcaklık sırasında. Sosyal medyanın Birçok kullanıcı normal modda üzerinde% 20 daha hızlı çalışır işlemci veya grafik kartı için seçilen termal bileşiğin ne tür tartışmak. Termal macun kullanımı çılgınlık olarak kabul edilir ısı sorununu aşmak için çalışıyorum. ilk şey soğutma sistemini değiştirmeye yönelik bakmak.

Düşük mali maliyetle En azından bir bakır çekirdek, bakır boru ve güçlü bir hava akışı götürmek bilen bir fan ile Mighty soğutucuyu yükleyin. mali sınırlı değildir varsa, aşırı ısınma ile tüm sorunları çözecek su soğutma, yükleyebilir. Son olarak, tek bir soğutma sisteminin kullanımını yasaklayan sıvı nitrojen ile. Ama termal macunun herhangi bir tartışma hakkında sistemleri yürümek ve konuşma olamaz dağıtmak için. ısı iletkenliği farkı - santigrat derecelik bir çift değil, on.

Farklı üreticilerin farklı ürünler

işlemciye termal macun seçimi piyasada çeşitli teklifleri ile bol miktarda karmaşık olmamalıdır. farklı üreticilerin termal macun arasındaki farklar küçüktür ve verimlilik hemen hemen aynıdır. üreticileri edelim ve sadece kendi ürün tamamen sayısız yorumlar ve testler, orada üreticileri arasında herhangi bir fark bakılırsa, ancak, soğutucu CPU'SU tüm ısıyı aktaran söylüyorlar. işlemciye fiyat termal macun içinde farklı hariç. bunu söylemek zordur bunlardan en iyisi hangisi, alıcı marka tercih karar verir edelim piyasadaki en termal macunlar özellikleri, avantajları ve dezavantajları açıklamak için daha kolaydır.

yerli üretici

Bilgisayar mağazaları satıcıları sonrası Sovyet uzay hızla yabancı üretimin termal macun etiketleme denilen olası değildir, ancak istisnasız Rus ürünlerin KPT-8 've' Alsil-3 aşina. " ilk çeşit tüpleri ve kavanozlar içinde gerçekleştirilir ve ikinci enjektör olarak satışa yanar. farklı değerlere ve bileşim tarafından yazılan tar olsun, ancak madde, koku, renk ve test bakılırsa, bir ve CPU aynı ısıl yapıştırma olduğu görülmektedir. Bunlardan en iyisi hangisi söylemek zordur, ama düşük bir fiyata kullanıcıların KPT-8 "bir tüpün içinde değerlendirme bakılırsa daha macunu vardır, sırasıyla, uzun bir süre yoksun.

yabancı termal macunun pazar

örneğin Zalman'ın, Thermaltake, Titan, Gigabyte ve vantilatör gibi tüm thermopaste dış imalatı, tek renkli birbirinden farklıdır. Tüpler özdeş - yerine bir iğnenin bir vidalı başlık ile atılabilir bir şırınga formunda olabilir. parlak renkli termal boya macuna var eklendi, yüzeyin silinmesi ve ellerle yıkanacak çok zordur. Bunu dünyadaki işlemciye en kolay kirli termal macun olduğunu söyleyebiliriz. Bu şirketlerin her pazarda birkaç yıldır var olduğunu ve tam olarak soğutma sistemleri konusunda uzman bilir çünkü bunların en iyisi hangisi, kesinlikle sert, söylemek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.