Haber ve ToplumDoğa

Technogenesis göktaşı veya büyücülük? Ne Yamal Yarımadası'nda başarısızlığa uğramasının nedeni?

Bu bazen herhangi kurgu romanında yazmaz gezegenimizin, olur. Bir kez gerçeklere bu kadar güvenmeyin açıklamalar, daha ziyade fantezi yazarlar vardır. Bu vakalar Yamal Yarımadası'nda inanılmaz yetersizlik sayılabilir. Yama gerçekten etkileyici. o gezegenin tüm bilgi kaynaklarının çember düşünün. Ve uzmanlar teori (ve tırnak işaretleri olmadan) her türlü kesinlikle çarpıcı sofistike ve hayal kapsamı vardır. Fırsatları biz Bakalım.

inanılmaz keşif

Yüz metrelik çukur tesadüfen fark edildi. Sor: "Ne kadar bezelye aynı delik ve büyük bir başarısızlık onu değil mi?" Yamal yerde terk etti. Köy kuruldu bu eğitim değildir. Bu nedenle, biz de bir kez gördüm. Yamal Yarımadası'nda başarısızlık Bovanenkovo alanından yaklaşık otuz kilometre uzaklıktadır. Helikopter, iş için seyahat, bu garip bir olay fark. Onların şaşkın hikayelerinde krater yüzden helikopterle ulaşılabilir O büyük, ama aynı değildi. Buna ek olarak, toprağın emisyon kenarlarında açık bir şekilde görülebilir. Aksi takdirde, bu havzanın kökeni doğal nedenlerle açıklanabilir. Yamal topraklarda başarısızlıkları bazen görünür olması. Onlar "Düdenleri'ne" olarak bilinir. Sadece boşlukları bir sürü toprağa. Bazen toprağın ince bir tabaka kendi içine çöker. toprağa düşüşler vardır. Yamal, bu kimseyi şaşırtacak. Ama bu durum özeldi.

uzay teorisi

Bazı araştırmacılar düpedüz bu fenomenin doğal kökenli reddettiler. Onların teorisine göre, Yamal Yarımadası'nda başarısızlık sadece bir boşluk karakteri takabilir. Hayır, yeni gelenler hakkında ciddi kimse konuşur. Bir göktaşı düşmesinden hakkında konuşun. Örneğin, Ivan Nesterov, jeolojik-mineralojik bilimleri doktoru, profesör, düşmesinden yaklaşık hipotezi yapışan bir uzay nesnesi, buz besteledi. Onun sürümüne göre, o atmosferde yakmadı. Çatışma ilginç bir başarısızlık yoluyla oluşmuştur patlama, eşlik, sert ve güçlüydü. Yamal yılında (fotoğrafın - makalesinde) birçok duvar tatilde ilgileniyor. Neredeyse dik bulunmaktadır. izlenim onlar Lazerle yanmış olmasıdır. Hatta daha ilgi garip çukurun dibinde olduğunu araştırmacılar arasında uyandırdı edildi. Bu Yamal Yarımadası'nda başarısızlık suyla dolu olduğu ortaya çıktı.

Belki bir nehir var mı?

Böyle görüş yöre halkı tarafından ifade edildi. Bu konuda doğal olmayan bir şey. Başka yerde yarımadanın derinliklerinde yanı sıra ise, yeraltı suyu vardır. Bunlar yeraltı gölleri ve nehirleri oluşturabilir. Bununla birlikte, aynı Ivan Nesterov kendi bakış gelen bir kap içinde su kökenini açıklamak için eğimlidir. O buz meteorun kalıntıları emindi. Hava sürtünme ve sonraki patlama buz eriyene gerçeğine yol açtı. Oluşmuş su alanı. Bu keşfedilmeyi bekleyen, derin çukurun dibinde sıçramasına. Buna ek olarak, patlama permafrost ısıttı. trehsotmetrovoy sütunu Eğitim derinliklerinde su gurgling akıyor ile araştırmacıların hayal heyecanlandırıyor.

kozmik verziyona Argümanlar

I. Nesterov'un teorisinin karşıtları görüşlerini verir. Onların teorisine göre, bu boyutta bir göktaşı farkedilmeden düşmek olamazdı. Yakın küçük bir köy (yaklaşık on beş kilometre) yoktur. Yerliler patlama yankıları duymuştu. Ancak bunlar hiçbir şey fark etmedi. Buna ek olarak, planet durumu özel cihazlar ile takip edilmektedir. Magnetogram mutlaka dış öfke gösterilmiştir. Bunlar kaydedildi gerçeklerdir.

Belki felaket insan yapımı?

Bazı uzmanlar huni insan faaliyetleri isnat edilebilir inanıyoruz. aslında gazın çıkarılması sıvı atığın inanılmaz miktarda üretilir. işlem teknolojisi tüm aşırı yeraltı boşlukları içine pompalanır şekildedir. Bu sıvı keyfi üzerlerinde akar. Bu "ince bir yer" diye bulduğunu ortaya çıktı ve patlattı. Bu bir yer altı patlama gibi gelebilir. Yani, hataya neden doğal hazne duvarının satış sıvıdır. Bilim adamları bu fenomeni benzersiz olmadığını düşündürmektedir. olanlar tekrarlanabilir, çünkü bunu incelemek için bir ihtiyaç vardır. Ama ne de yer hala bilinmemektedir. Sondaj atıkları, örneğin yerleşim başarısızlığını neden olmuş olması arzu edilmemektedir. Böyle bir durum halk arasında kurbanlarının eşlik edecek.

Tutarsızlıklar gaz sondaj teorileri

Tabii ki, Yamal Yarımadası dünya çapında ünlü huni. Ama, öte yandan, bir gizem iznini gerektirir. Şimdiye kadar, mevcut teorilerin hiçbiri olgusunun tüm yönlerini açıklamak olabilir. zemin erime izleri sahip olmasının Yani, belli değil. Bu, çok yüksek sıcaklıklara (yaklaşık altı derece) gerektirir. Uzay teorisi elbette, varsayar vardır. Ama tanığın teyit edilmez. bu permafrost böyle bir ateş nereden geldiğini Ama doğal açıklayamam. Bu arada, bilim adamları blogcular aday inanılmaz teoriler rekabet, düşünmek ve spekülasyon.

fantezi Biraz

Şüphesiz en inanılmaz fikirler biri iklim silahlarının varlığını varsayar biridir. Yamal Yarımadası'nda kraterin derinliği şaşırtıcı gerçeği. Bu sadece bir dev yamischa var! Ama aynı zamanda bazı "şüpheli" faktörü vardır. Yani - oluşun saati. O Mayıs ve Haziran 2014'te kuruldu inanılmaktadır. Bu Ukrayna iç savaşın yüksekliği oldu. Olaylar iltihaplı kafasında iç içe olabilir açıktır. En cesur önermek böyle korkunç bir şekilde Rus liderini korkutmaya çalışıyor, Ukrayna destek olanlar. Özellikle, bunlar etkisini gösterdi iklim silahlar. underpopulated alanların ve şehirde yararlandığı değilse sadece ne tür bir cihazın varlığı için bir durum olabilir hayal? teori, bu arada, ciddi profesyoneller fantastik ve gülünç bir olarak kabul edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.