Sanat ve EğlenceSanat

Taşları adım kılavuz kalem adımı nasıl çizilir

Her gün evler, köprüler, hediyelik eşya ve mücevher mağazaları debriyaj içinde, sokakta taşlarla karşı karşıyayız. Başka nerede? Evet, hemen hemen her yerde bir taşın kavramına buluşur. Şimdi doğal taş şömineler oldukça popüler. Bazıları tablolar ve merdiven için üstleri yapılır. Doğal taş bazı türleri ürünleri güçlü ve dayanıklıdır.

Şeklin önemli bir unsuru, - bir taş

Herkes, hatta en deneyimli sanatçı ve doğru gerçekçi taşları nasıl çizileceğini bilir. sebebi nesne türüne bağlı olarak, taş ve spesifik ışık iletiminin türlerinin çeşitliliğidir. Bu arada, benzer bir problem manzara veya kentsel bölgesinin oluşturulması sırasında herhangi bir zamanda oluşabilir. Ayrıntılı açıklama aşağıda önerilen bir kalem taşı çizip doğru aşamalı açıklanmaktadır. Buna ek olarak, makale oluşturma ve mücevher boyama aşamalı seçenekler açıklanmıştır.

Başlangıç için bu taşa unutmamak gerekir. Buna ek olarak, onun türüne ve ne rol onu oluşturulan görüntünün özelliklerine oynadığı karar gerekecektir.

Karmaşık nesnelerin iletim için geçerli olan aynı teknikleri ve çizim ilkelerini kullanın. severler için ayrıntılı olarak kurulan sanatçıların tam çalışmayı öğrenmek, dış dünyaya yönelik boya taşlardan önce hayattan çizmek öneriyoruz. Eğer hesaba farklı şekil ve taşların boyutlarını geçmesi durumunda, resim daha ilginç hale getirecek.

Nasıl bir rock aşamalarını çizmek için?

Adım 1: - bir kayayı büyük kaya çizin. koyu alanlarda ilk kurşun kalem çizimi yapmaya başlayın. Işık alanları yumuşak bir kalem kullanarak boyamak. gündelik kısa işaretini kullanın. gölgeli alanlar ve çıkıntılarına konsantre ol.

Eğer tüm hazırlık detayları almaz görüntülenen varsa Adım 2. debriyaj kalem nadkoshennym uç ve düz pürüzsüz katmanın ile tüm yüzeye son rötuşları. gölgeli alanda kullanımı 4H ve 2H açık alanlar. köşeleri ve düzlemlerde aydınlatma unutmayın. ışık ve gölge iletimi resmin gerçekçilik bağlıdır.

Yumuşak kullanma Adım 3. mekanik kalem doku oluşturmak için devam edin. pürüzlü yüzey ve çukurlar iyi transferi için gündelik kısa işaretini kullanın. En yumuşak kurşun kalem kullanın, katı tabakanın üstüne onları prorisovyvaya. Eğer bir katı üstünde yumuşak kurşun kalem oldukça dengesiz bir yüzey oluşturmak biliyor muydunuz. Ama böyle bir yaklaşım rastgele kaba doku oluşturulmasında inanılmaz "mucizeler" oluşturur. Özellikle, dağ taşları çalışmalarını kolaylaştırmak ve süreyi azaltmak için bu şekilde çizerken.

kalem yivli sonu pozisyonu çok önemlidir. Bu şekilde, geniş bir düz çubuk yapacaktır. Yeni katmanları çizmek devam edin. Bu süreçte, bunu kullanarak, silgi aracını kullanın dünyanın küçük alanlar yaratmak gerekecektir.

Taşların çeşitleri

Eğer taş herhangi resim öğesi eklemeden önce, nesnenin türünü belirlemek gerekir.

kayrak, kumtaşı, volkanik kayalar, kayalar, kireçtaşı, granit: Birçok kayaların çeşidi vardır. İşinizi kentsel bağbozumu tarzı veya dağ kullanılırsa, o soru taş granit çizmek nasıl doğar olması muhtemeldir. Tipik olarak malzeme, geçmişte yol kaplama için de kullanılır.

● Kaba taşlar derinlikleri
Bu tür doğal ve kaba görünüyor. Her biri farklı ve tektir.

Böyle nesneler gösteriliyor - karmaşık bir süreç. Ama artan perde deseni şekillendirme elemanı çalışmasını kolaylaştırır. Arka planda bazı taşların dış kontur onu izleyen ışık ve gölge ile belirlenir.

● Hoparlörler taşlar
Bir örnek yukarı doğru çıkıntı yapan kayadır.
Onların uçları biraz daha hafif olduğu görülüyor. kalem üzerindeki baskıyı değişen ışık ve gölge neden olmak amacıyla ayrılmaz bağlantıyı kullanın. Bu yöntem konunun derinlik ve gölge katacak.

Materyaller ve araçlar

Eğer taşları boyamak önce, tabii ki, hazırlanmak gerekir. Aşağıdaki kırtasiye gerekir:

  • Beyaz bir kâğıt.
  • Grafit kalem.
  • Silgi.
  • 4H ve 2H kalem (daha geniş kapsama alanı teşvik).
  • Çizgi.

Nasıl bir kalem taşları çizmek için: kayalar

Adım 1. Öncelikle, taslak ana hatlarıyla gerekir. Eğer kayalar yerleştirileceği kağıt, bir levha belirleyin.

Adım 2: yuvarlak bir form verin.

Adım 3. temaslı yerlerde kayalar daha net bir taslak çizin. ışık ve gölge sürecinde unutmayın.

Şimdi Adım 4. daha fazla gerçekçilik vermek bitki örtüsü ve gölgeli resim bir gölge ekleyin.

basit tavsiyeler

Mark ● temel parametreleri ve desen elemanının şekli. Taşların taslağını çizin. gerçekçilik iletmek için nesnelerin kroki farklı şekil ve boyutları kullanın.

● Mark koyu ve açık alanları. kayaların üzerinde açık ve koyu alanlar göstermek için ek satırlar ekleyin. Işık sağ üstte düşerse, bu nedenle, taşlar üzerinde işareti sağ üst taraftaki yerleştirilmelidir. Taşların en karanlık kısmı - sol alt tarafında.

● gölgeler ve gölgeleme uygulayın. Taşların yüzeyine ayrılmaz dikey ardışık vuruş kullanın pürüzsüz görünüyordu. gölgeleme ve taşların hacmini oluşturmak için, sol tarafta rengini güçlendirmek için gereklidir.

Gem - Basit boyama tekniği

Eğer orjinali ile benzerliği korumak için böylece bir mücevher nasıl çizileceğini özelliklerine ilgilenen ve musunuz?

Gerçekte, "pahalı" bir taş karmaşık değildir tasvir etmek. Bu sadece bir kaç adımda yapılacaktır. Sadece bir kalem, cetvel, silgi ve kağıt ihtiyaç çalışmak.

Adım 1: İki farklı geometrik şekiller çizin. ters düzenli üçgenin alt çizin ve bunun üzerine, bir yamuk çizin.

yamuk tabanına çalışan farklı açılarda iki düz çizgiler üçgen tokatlamak tepesinden sonra Aşama 2..

yamuk İçinde Adım 3. kenar elemanı oluşturulacak damgasını vuracak iki Kavisli çizgiler çizin.
Dikkat taşlar çeşitli versiyonları yukarıdaki şekilde temsil edilmektedir. Seçin ve çıkartmayı dene.

bir elmas (bir yönlü elmas) çizin

● İlk yukarıya doğru yükselen ışınları ile dik açı inşa etmeliyiz.

ışınları üzerinde ● simetrik noktaları belirlemek gerekir. Onlardan çizin geniş açılara. Onların ışınları birbirine empoze edilmelidir.

● geniş açılı ışınları boyunca simetrik noktaları birleştiren düz bir çizgi parçası olmalıdır. Bu çizgi o inşa etmeye başladığı doğru açıyla üçgenin tabanına paralel olmalıdır.

● Üst geniş açılara birleştiren bir çizgi çizin.

● aynı açıda üç ayrı kiriş içine daha fazla dik açı.

● ışınları geçiş noktalarının tamamı alınan açıları kırık açıları ile ilişki gerekiyor. Ve üst satırda ortasından dik üçgenin tabanına paralel.

akut açılı üçgen en uç formunda ● desen "ayna" girmek için gereklidir. Bu amaçla, taban üç eşit parçaya bölünür. Birinci nokta inşa açıdan, kirişler noktalarında simetrik değildir üçgenin tarafında düşmelidir. Bu durumda, dış geçiş iç biraz daha düşük olması gerekir. Daha sonra, düz bir çizgi ve elde edilen ikinci nokta bağlayın. Böylece, medyanı ile bir üçgen olsun.

● Ayrıca, gerek simetrik yapı elde edilir.

geometrik şekillerin çeşitli oluşturan elmas göst yüzleri üst kısmında ●. Nesnenin simetri gözlemlemek çok önemlidir.

● alt eleman yönlü elmas elmas uyan orta üçgeni.

renk ile çalışırken nüanslara çok dikkat tavsiye edilir. taş parıldıyor ve parlar nasıl göstermek amacıyla, bir elmas bazı netlik sağlamak için gereklidir. boyama yaparken bir elmas çeşitli boyutlarına ilişkin rengi tonlarının her türlü koymak gerekir.

son aşama

Hafif elmas, kayalar ve kayalar, ve uygun bir şekilde: ayrıntılı olarak ele Mevcut yazıda, nasıl bir kalem taşları çizmek.

taşları Çizim - Bir zahmetli ve zor bir görev. Ancak, bu engeli kırarak, becerilerinizi geliştirecektir. Biz bu ders almak ve kendi şaheser oluşturma sürecinde işten zevk umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.