MaliKişisel Finans

Tasarruf Bankası bir karttan para atmak için: tüm yolları

Banka Sberbank kartı Rusya'nın her saniye ikamet bugün. Bu depolama ve fon alma gibi ödeme yapmak için uygun bir araçtır. Günümüzde plastik kutuların kullanılması bile nakit alışık eski nesil, öğrenmek ve birçok avantaj bulabilirsiniz. Ama, yine de, sorular bazen aralarında en popüler biri bile deneyimli kullanıcıları arasında ortaya çıkan ve: "başka bir karttan para atmak nasıl" Tasarruf Bankası bu tip transferi için çeşitli seçenekler sunar.

Online bankadan Paylaşılan transferi

Tasarruf Bankası müşterilerinin ödeme işlemlerinin daha iyi yerine getirilmesi için uygun hizmetlerin çok sunmaktadır. "Sberbank Online" Internet erişimi olan bir bilgisayar yardımı ile mali yönetmek için izin verir. Bu nasıl servisinin yardımıyla Tasarruf Bankası karta para transferi? Kişisel bir giriş ve şifre kullanılarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir - bir ATM onları alabilirsiniz. Daha sonra, menü öğesi "Ödemeler ve Transferler" seçin, ardından alt öğe "Transferi müşteri Sberbank" bölümüne gidin. Eğer doğru yaparsanız, tamamlanması için standart bir form açılacaktır. Sen, borçlandırma onların hesaplarından birini seçebilir alıcının numarasını kartı ve transfer tutarı girmeniz gerekecektir. Uyarı: çevirisi "Mobil Bankacılık" bağlı olduğu telefon numarası sistemine gönderilir kerelik şifre ile bir SMS ile teyit edilir. Servis "Sberbank Online" bilgisayarlarla değil aynı zamanda bugünün akıllı telefonlar ile sadece artık kullanılabilir.

kısa mobil mesaj yoluyla Tercüme

tek telefonu ile başka bir karta para atmak mümkün mü? Sberbank iki SMS kullanarak kullanıcılar "Mobil banka" fon aktarımına sahiptir. Kart bağlı olduğu telefon, üzerinde, servis numarası 900 SMS metin mesaj göndermek gerekir: "ÇEVİRİ ". Cevap adını ve alıcının soyadı ve işlemin tamamlanması için onay kodunu ve talimatları gelir. bunun yerine bir telefon numarasının, "Mobil banka" bağlı değil kişiye, para gönderirseniz kart numarasını tuşlamak gerekir. SMS kelime "transferi" "tercüme" değiştirilebilir "Çeviri», «PEREVESTI» veya «perevod".

terminal veya ATM üzerinden Tercüme

bir akraba veya arkadaşınıza para gönder ATM veya terminalini kullanarak olabilir. Bu işlem için, siz bu size para transferi kartı numarası, bilmek gerekir. Ön tarafı plastik sayıların bu kombinasyonu. Makinenin içine kartı takın ve PIN'i girin. "Ödeme ve transferler" i seçin. Daha sonra, görünen formda serbest alanları doldurun: Kart numarası ve transfer etmek tutarı girin. Sistem ayrıntıları kontrol ve çalışmasını onaylamanızı ister. Gördüğünüz gibi kart Tasarruf Bankası sadece birkaç tıklama sunuyor, karttan para atmak.

Ofise aktarabilir miyim?

Bir banka şubesinden sayesinde, hatta örgütün müşteri olmadan, yabancı bir karta para ekleyebilirsiniz. İşaretli kutuya bakınız "ödemelerin kabulü." Eğer istediğiniz kime operatör kartı numarasını verin para transferi, ve sonra hesaplama seçeneği: kişisel banka hesabına veya karttan Nakit, transferi. senin operasyonun birkaç saniye sonra, check-makbuz unutmayın yapılacaktır. Buna ek olarak, herhangi bir ofis ATM ve terminaller bulunmaktadır. Sen personel sormak ve daha önce kendi başlarına bir işlem yürüttü asla bu cihazı kullanarak Sberbank kartıyla para transferi nasıl sorabilirsiniz. Temel olarak, ekipmanın çoğu modelleri ile arayüz oldukça anlaşılabilir birşey bu bu son derece karmaşıktır.

Nasıl aktarımdan sonra kartın Tasarruf Bankası para çekmek?

Ülkemizde birçok durumda nakitsiz ödeme popülerleşmesi rağmen hala para ihtiyaç vardır. Eğer karta aktarmak geldikten sonra nasıl para alınır? En kolay yolu - atm bulmak için. Bu kitabın içine, kartınızı takın PIN kodunu aramanız gerekir. Daha sonra önerilen civarında bir meblağ seçebilir veya kendiniz girebilirsiniz menü öğesi "Nakit" gerekir. Not: ATM sorunu yüz ruble nominal değerli belirtiyor.

Hayır daha az popüler soru: "eldeki değilse ben kartın Tasarruf Bankası para çekmek nasıl?" bu durumda olabilir çevirisini alın. kartın kaybolması durumunda veya geçerlilik süresi sonunda Pasaport ile Tasarruf Bankası ofisine başvurun, bir re-release olarak sipariş edebilirsiniz.

yararlı bilgiler

Biz karttan karta para atmak nasıl tüm seçenekleri, kabul var. Sberbank müşterilerinin gün içerisinde hesabına bir para transferi vaat ediyor. Bazen (örneğin, hafta sonları ve resmi tatil günlerinde) transferleri uzundur. Yani ne zaman panik ve Tasarruf Bankası başvurmak başlamak için? Gün boyunca tehlikede para gelme? Çevrimiçi hizmet makbuz, SMS mesajı veya hikaye kontrol edin. Sorunun ayrıntıları doldururken bir hata yaptığınızı olmasından kaynaklandığını mümkündür. Bu durumda, para kurtarmayı deneyebilirsiniz. çeviri alıcı, sorunun en güvenilir çözüm ulaşmamışsa - Tasarruf Bankası ofisine başvurun. Bazı sınırlamalar olduğunu bilmek de faydalıdır. Ofise gitmeden bir gün 100'den fazla 000 ruble transfer edilemez. "Mobil Bankacılık" kullanarak, günde sadece 10 işlemlerini yapabilirsiniz. Ve İki veya daha fazla ise, her zaman, başka yaptığı karttan birinden para transfer etmesi unutmayın. Genelde, prosedür başka bir kişiye devri benzer, ancak bir ATM veya çevrimiçi hizmet Ödemeler menü seçeneğini seçmeniz gerekir "hesaplarına ve kartları ile İşlemler."

Nasıl henüz size aittir Tasarruf Bankası başka bir kart, para transferi? formda, son basamaklı sayıları seçmek, nasıl ve Fon gönderiyor nerede ve tutarı girin. Bu işlemi onaylamak için sadece kalır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.