ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Sulama için Yağmurlama: basit ve zarif

banliyö bölgelerde, bahçeler, çimenler ve çimler üzerinde su ile bitki ve ot sağlayan özel sulama cihazları görülebilir. onlar büyük arazileri sulamak için izin çünkü çok uygun ve bazı modifikasyonlar az veya hiç insan yardımıyla, otomatik çalışmak. Modern sulama cihazları bahçede ve büyük çim bahçede vazgeçilmez ekipmanlardır.

Türleri ve Özellikleri

sulama için sprinkler (veya fıskiye) Yani. Onlar ayrılır:

  • (Çalışma parçasının döndürülmesini) döner;
  • Statik (en yaygın tipi);
  • (Yakın ve uzak mesafe ile püskürtülen suyun, darbe göndererek) darbe;
  • Salınım (arazi dikdörtgen alanların sulanması için hesaplanan).

Buna ek olarak, fıskiyeler, elde tutulan ve sabittir. cihaz elde tutulan bir meme ise bir bahçe hortumu, sabit bir su kaynağına bağlanmış ve çim doğrudan monte edilebilir.

Otomasyon ve Elektronik

sulama için Sabit fıskiyeler otomatik hale getirilebilir ve özel sensörler ve zamanlayıcı ile sağlanmaktadır. belirli bir zaman ve sulama frekansta cihazın konfigürasyonu, otomasyon tetiklenir; çökeltme sırasında sistem kapatılır.

bağlı iç LED'lere çeşitli otomatlar su püskürtülür bir nozul üst kısmını aydınlatmak. Bu tür fıskiyeler çip osilatör elektrik enerjisi gerekli bir miktarda verir etkisi altında su akışı tarafından desteklenmektedir. rengini değiştirmek ve su çeşmesi için yeterli parlaklığa sahip olabilir LED'ler renkli görünüyordu. sokak karanlığı geldiğinde Böyle bir manzara, özellikle muhteşem ve renklidir.

sulama kolaylığı

Birçok bahçıvanlar kullanmak bahçe sulama için sprinkler ve tarla. Cihazlar ucu yerine yönlendirilen ve sulama suyunun jet değiştirme olanak tanıyan bir tabanca şeklinde olabilir. Belirli bahçe bitkileri ulaşılabilir olmaması, sulanan gereken durumlarda yararlıdır.

Genellikle zeminde kurulu veya onun içine sıkışmış fıskiyeler. Onlar çalışırken, etrafında çim alan sulama, bir çeşme kurdu. boyu 5 metreye ve 2 metre Otomatik su püskürtme cihazı. Darbe fıskiyeler etkin bir sulama tertibatı parçaları dönmesinden görünüyordu.

Rotatif sulamalar parklarda, örneğin, geniş alanlarda kullanılmaktadır. Statik sprinkler sabit sektöründe kullanılan ve bahçıvanlar arasında en yaygın olanlarıdır edilir. battaniye nebulizatör, rozet veya şemsiye dışarı şekillenmektedir.

Böylece, özel, modern teknoloji kullanılarak bu sadece bir bahçe, çim ya da bahçe sabit sulama sağlamak mümkündür. Yağmurlama genel tasarım bahçe alanı tarafından vurgulanır ve daha ilginç ve özgün hale edilebilir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.