OtomobilSUV

Starter "Chevrolet Niva": Olası Sorunlar ve Çözümler

bir marş yüklü olurdu Muhtemelen tek araba. "Chevrolet Niva" - istisna değildir. Bazen marş iner, ama işe yarıyor çünkü sadece zor olmayacaktır kendi elleriyle geri. Birimin ortak sorunları biliyor ve bunları ortadan kaldırmak mümkün gereklidir. O oldukça basitleştirildi ve kolayca dışarı sıralanabilir.

Hatta araba "Chevrolet Niva" Yeni bir başlangıç salımının yetmezliğinden kimse bağışık olup olmadığını. Genellikle durum ve işçilik olabilir. Bu nedenle, söz düğümleri teşhis etmek gerekir. Host cihaz ve onun çalışma prensibini bilmek de önemlidir. Umarım, bu yazıdan sonra, acemi kullanıcılar bile marş hizmet etmek mümkün olacak.

Marş nasıl?

DC elektrik motoru ile donatılmış "Alan Chevrolet" öğesi. Aslında bu elektromıknatıs kaynaklanmaktadır. Ayrıca, en son dişli ve planet tip çekiş röle ile donatılmış.

1.55 kW Nominal güç. Maksimum kapasite modunda Akım tüketimi frenleme torku ise en fazla 375 A. değil, akım boşta ihtiyacı en fazla 80 A. At 700 A. seviyesine ulaşabilir

Başlangıç 28 parçadan oluşur. Motor mıknatıs yapısı sabit akımda çalışmaktadır. Tüm öğeler konut bulunan ve kapak ile bir bağlantı cıvataları sıkılır. Armatür şaftı bir destek üzerinde, hem de kapağı içine monte edilmektedir. üye döndürüldüğünde, tork tahrik miline aktarılması. Bu planet dişli kutusundaki marş yardımcı olur.

ikincisi bir parçası olarak aynı zamanda bir "taşıyıcı" ve iç dişli ile dişli olduğunu. Bunlar, iğneli makaralı yataklar yardımıyla döner. Başka ne marş dahildir? "Chevrolet Niva", yukarıdakilere ek olarak, bir fırça mekanizması ile tamamlanır.

Çalışma prensibi

Sürücü marş rölesi geçen Anahtarı kontağa yakın temas, döndüğünde. "Chevrolet Niva" ve onun motoru şimdiye kadar kapalıdır. Güç istinat ve çekiş sarma verilir. belirli bir kuvvetle bunların manyetik alan ve böylece geri dönüş yayı sıkıştırarak, mahfaza içinde armatür çeker.

Bundan sonra, ankraj çubuğu ve kontak plakasını iter. O retraktörü rölesi üzerinde kişileri kapatır. Elektrikli marş motoru dönmeye başlar. Aynı zamanda demirlemiş fiş iter marş Bendix'in ( "Chevrolet Niva 1600 "da Bendix'in dişli Sette. Onlarla) donatılmıştır. Bu araç motorunda volan yürütmektedir.

volan marş ve Bendix'in dişli daha hızlı döner zaman, freewheel sürer. O Bendix'te tork müsamaha ve sonra geri kolu hamle kullanmaz. Motor çalıştırıldığında Ve geri dönüş yayı nedeniyle, madde orijinal konumuna gider.

Starter ve kırılma

Bir marş arızası neler sunuyor? "Chevrolet Niva", bu konuda ve diğer araç için oldukça yoğun çalışan. Bu sistemin çıkış düğümüne yol açar. o hatanın nedenini belirlemek için gerekli olan daha önce, onarım başlatmak için. tek yol, işleyişinin bu önemli siteyi geri yükleyin. Eğer onarır kendiniz yaparsanız, maliyet-etkin bir şekilde olabilir. araba "Chevrolet Niva" marş bükmek etmezse Örneğin, bu nedenle düğüm yetmezliği ve boşalmış olan akünün yatar sıklığıdır.

Düzenli olarak bitki tekrar araba motoru için, yeterince şarj. Ama pil servis olabilir. Ardından, uzmanlar telleri kontrol etmenizi öneririz - terminalleri ve kişiler okside olabilir.

Sorunlar marş başladığında

marş bazı sorunlar araba motoru çalıştırıldığında bu arada teşhis edilebilir. Birkaç girişimleri marş rölesi, "Saha Chevrolet" sürüş dahil ettik sonra Örneğin, başlangıç olmayabilir eğer. Teorik olarak kırılma röle bobinleri ile bağlantılıdır. Ama pratikte bu çok nadiren gerçekleşir. Bu sorun, teller, temas yerine, temizleme, değiştirme veya pili şarj çözülmektedir.

Başlangıç çok yavaş dönüyor

Biz bataryanın doluluk oranına emin olmak gerekir. Daha sonra, teller ve terminallerin durumunu kontrol edin. Böyle arıza çok erken parlamaya neden olabilir. Bu krank milinin dönüş yönünün tersine çalışır sözde geri teper neden olabilir. o volan angajman olduğunda Güç marş iletilir. Bu verimliliği önemli ölçüde azaltır.

Genellikle bu semptomlar cihazın elektrik parçaları sorunları göstermektedir. Tanı yalnızca kaldırma ve demontaj sonra yapılabilir. Ama sorunlar toplayıcı ile ilgili veya plakaların kapatılması ile imzalanmıştır edildiğinden bahsetmişlerdir. Çoğu durumda, elektrikli motor sadece podvisli veya aşınmış fırçalar ise.

Marş motoru bir krank milini çevirmek başarısız

Ayrıca bu gibi sorunlar ortaya çıkar. Starter belli hızlarda altında çalışmak üzere tasarlanmıştır. kirlenme duyarlı ise teller korozyondan dolayı hasar durumunda, yavaş bir dönüş ya da bir tam düğüm yetmezliğine neden olabilir.

İkinci sebep - nedense krank milinin volan ile iç içe giremez vites. Aynı zamanda debriyaj kayma olabilir. Bazen kilitli motorda bu davranışın nedeni.

marş döner, ama krank mili dönmez

marş döner ama motor çalışmıyorsa, o zaman uzmanlar volan ve dişli çarkın Bendix'in üzerinde dişlerin durumunu kontrol etmenizi öneririz. Araç dişlerinin olası kritik bozulma olursa. Özel bir montaj deliği aracılığıyla durumunu kontrol edin. Onlar "Chevrolet Niva" konulu bir marş rekomplekt satın alarak değiştirilebilir. fiyat 500 ruble civarında kalır.

Aynı semptomlar ve kırık tahrik ünitesi. Başlangıç dişli motorun volan ile de yapmamakta ve dönmez ise, aşınma seviyesi ve diğer mekanik hasar varlığına başlangıç kontrol edin. Bir düğüm bir biçimde monte edilebilir.

Yeni başlayanlar için olduğu gibi, tamir takımları arabalar için, "Chevrolet Niva", donatılacak ve fiyat onlar büyük ölçüde değişebilir. Ama üreticilerinin çoğu dikkate aşınır ve değiştirilmesi gerektiğini tüm ayrıntıları alır.

tanılama

Yani, ilk iş Cihazın pili ve sayaca bağlanır. çekiş rölesi üzerinde kontak cıvata vasıtasıyla bağlanabilir. Tel, en az 1.6 den kare kesite kullanılması önerilir. cm. ve fırça iyi bir toplayıcıya gömülmüş ve montaj sıcaklığı normal olduğundan emin olun.

marş akü ve metre Zincir cihazı teşhis yardımcı olacaktır. terminaline besleme anahtarı 12 tamamlanması. Bu prosedür sürekli frenleme koşullarını değiştiren üç kez yapılır. Devre kısa bir süre için açılır.

Düğüm döndürmek ve sesli arka plan gürültüsü değilse, cihazın arızalı olduğu sonucuna kolaydır.

Sadece tam frenlemede marş hissediyorum. Bu tanı yöntemi, başarısızlık nedenlerini öğrenmek ve üniteyi onarmak için başarıyla yardımcı sağlar. Bu prosedür için, marş açmalısınız ve aynı zamanda ampermetre kontrol edin. multimetre gerilim ölçümleri İşlet, hem de fren momenti ölçer. 5 den fazla olmayan ve fren torku - - 13.72 Nm daha az akım daha yüksek 700 A. Gerilimi olmamalıdır.

Diğer göstergeler ise marş arızalıdır. Geçerli üstünde ve sürenin altında ise, arıza nedeni Armatür sargı içine kapanması ile ilişkili olduğu anlamına gelir. Bu bobinler incelenmeye değer. Armatür sarma toprağa da mümkündür.

Kendi elleri Söküm

Cihazı monte yalnızca tanı Bu yöntemler yapılabilir. Ve bunu yapmak için, bir marş nasıl kaldırılacağını bilmek gerekir. aşağıdaki gibi "Chevrolet Niva" Açık:

  • Pil eksi teli kesmek için ihtiyacı ortadan kaldırarak önce. sahiplerinin tavsiyesi dayanarak, arabanın alt kısmından başlangıç sökmeye en iyisidir. Bu bir köprü çukur olmalıdır. Pil kesildikten sonra motor koruma kaldırıldı.
  • Kendinden marş üç cıvata üzerine monte edilmiştir. Cihazı monte etmek için, sadece onları sökün gerekir. alt cıvata dibe sökmek - kolaylık sağlıyor. üstten kalan iki cıvata daha iyi açın. en sorunlu üst cıvata olarak kabul edilir.
  • Vidaları uzaklaştırıldıktan sonra, termal koruma demonte. PPC bükülmüş kalay kısmı ve bükülmüş kalay cıvata tutma alt kısmında. Sonra, yavaşça başlangıç çekebilirsiniz. Ve daha tellerle birlikte çekin. Burada sadece ikisidir.

İlk adım, temas ve kir bağlanması serbest temiz birimi olup, mekanizmasını yağlar. Gerekirse, arızalı parçaların değiştirilmesini gerçekleştirin. Yeni bir başlangıç ve "Chevrolet Niva" yükleyebilir. Yeni birimlerin fiyatı, 4000 p den, üreticiye bağlı.

Sonuç

"Chevrolet Niva" - yerli yol araç. kategorik yerel yolların kalitesini sevmiyorum olanlar hakkındaki fikri. Nispeten ucuz ve uygun fiyatlı arabalar. Yani, paket haline getirmek, bir SUV "Chevrolet Niva" satın almaya karar verdi ve fiyatları olanlar için tabanından başlamak - 545000 ruble tekerlekleri ve merkezi kilitleme, uydurdu L. 629.000 ruble değerinde klima ve güç aksesuarlarıyla LE, - aynı maksimum sürümü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.