Ev ve AileGebelik

Hamilelik sırasında idrarda kırmızı kan hücreleri. o norm analizini aşan tehlikeli midir?

Çoğu zaman gebelik sırasında idrar testi geçmek. Bu, ucuz, basit ve bilgilendirici. Bu araştırma anne çok gelecekteki sağlığı hakkında bize söyleyebilir.

güvenilir sonuçlar analizini elde etmek laboratuvara doğru ve hızlı bir şekilde taşınan yapılması gerekiyor. İdeal olarak, idrar arasındaki zaman toplanır ve bir saat geçmemelidir çalışmaya getirildi. Gerekirse, bu serin bir yerde saklanmalıdır ve steril bir kavanoza toplama zamanı belirtmek için. Kapasite eczanede satın almak daha iyidir.

Laboratuvarlarda idrar analizi 8 ila 10 saat arasında genellikle kabul etti. orta akım sabah idrarı toplamak gerekir. Bundan önce, dikkatli bir şekilde genital yıkayın ve oradan deşarjı almamak için bir pamuklu çubuk ile vajina girişini kapatın.

Gelecek anne bilmeli idrar analizi normunu sonuçlarının en anlamak için, gebe kadınlarda. Çalışmada aşağıdaki belirlenir:

 • miktarda yayınlanması;
 • renk;
 • şeffaflık;
 • reaksiyon;
 • özgül ağırlığı.

Ve sayısı olarak

 • şeker;
 • lökositler;
 • bakteriler;
 • kırmızı kan hücreleri;
 • protein;
 • silindirler;
 • tuzları;
 • epitel;
 • sümük.

Her ayrı göstergesi ve bunların kombinasyonu vücutta özel bir problem olduğunu gösteriyor olabilir. Bu arada, hamile kadınlar ve normal kadınlar için norm analizi farklılık göstermemektedir.

Örneğin, idrarda kırmızı kan hücreleri hamilelik sırasında içinde 4 geçmemelidir görüş alanında. Ancak, artan değer semptomlarının yokluğunda geçici olabilir.

Çocuk doğurma esnasında rahim küçük mesane kan akışının bozulmasına katkıda inanılmaktadır. Bu hamile kadınların idrarında alyuvarlar periyodik tespit gerçeğine yol açar.

Ancak, böbrek ultrasonu ile hasta korkunç düşüşü önlemek için bunları yapmak daha iyidir. Buna ek olarak, Nechiporenko idrara birkaç kez tavsiye edilir. böbrek iltihabı olarak - düşük yol açabilir ve annenin yaşamını tehdit edebilir bir hastalıktır.

Hamilelik sırasında idrarda herhangi bir kırmızı kan hücreleri tespit edildiği de önemlidir. onlar değişti ve hatta silindir ile birlikte iseniz, nefroloğa ele bir fırsattır.

Ayrıca, gebelik sırasında idrarda kırmızı kan hücreleri tespit edilir ve kadın hastalıkları vardır. onlar idrar protein ve silindirlerde değilseniz, diyor o kanamanın kaynağı - hayır böbrekler.

idrarda kırmızı kan hücrelerinin büyük bir kısmı analiz edilmeden belirlenebilir. Bu kırmızımsı hale gelir. diyet idrar renklendirmek eğilimi pancar içermez sadece Ancak, bu.

Ayrıca, böbrek problemleri, hematüri diğer hastalıkları üriner sistem (sistit, ürolitiazis, enfeksiyon, tümör, üretrit) eşlik edebilir. oluşun nedeni belli ilaçlar ve gıda zehirlenmesi olabilir. Kırmızı kan hücreleri de kalp yetmezliği, enfeksiyöz mononükleoz, bağırsak tümörleri, hemorajik ateş, çiçek, sıtma, kan pıhtılaşması sorunları tanımlanmıştır.

Diğer göstergeler de kuralları nedir? Bakteriler, silindirler, tuzlar, mukus, protein, şeker, ideal olmamalı. Lökositler bir görüş alanında ve içinde 5 kadar içerebilirler yassı epitel az miktarda -. Sarı - İdrarda Şeffaflık tam, renk olmalıdır. Reaksiyon normal, doğal, zayıf asidik veya hafif alkali olması. Özgül ağırlık aralığı 1020-1026 olmalıdır. analiz için 100 ml'lik laboratuarı getirmek yeterlidir.

Böylece, hamilelik sırasında idrarda eritrosit norm olabilir. Ancak ek araştırma ve kötü gebelik etkileyebilir hiçbir ciddi hastalık var olduğundan emin olmak için daha iyidir. Karar diğer göstergelerin değerlere dayalı bir doktor ve hastanın sağlık durumunu analiz eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.