SağlıkAlerjiler

Soğuk alerjisi gerçekten var!

İnsanlarda soğuk algınlığından alerjisi. burun akıntısı, hapşırma ve burun tıkanıklığı: Semptomatoloji o soğuk algınlığından benzer. Bir kişi sıcak bir odaya girdiğinde, belirtiler bir iz kalır değildir. Eğer tanıdık ister ve sen bir durum Tuhaf, varsa, o zaman böyle bir alerji olabilir.

hastalığının ne tür ve nasıl doludur görelim. Yani alerji - belirli alerjenlere karşı vücudun duyarlılığını artırmıştır. Bunlar soğuk algınlığı gibi, orada ve oldukça sıradan değil aralarında pek çok var. Kar ve düşük sıcaklıklar herhangi alerjenleri içermemesi nedeniyle Doktorların uzun zaman, bu gerçeği bir açıklama bulamadık. hekim tarafından belirlendiği şekilde, soğuk alerji gibi hava koşulları vücut ısısını azaltabılmekte olup, çünkü altında oluşur. Bu doku proteinleri, birbirine ve bu nedenle yabancı bir ortam oluşturulmaktadır gerçeğine yol açar. önerilen ilaç olarak, bileşikler benzer koruyucu cevap uyarımı. Bir kişinin ısıyı girdiğinde imha edilir ve neden bir anlık iyileşme var.

Tipik haliyle, soğuk alerji negatif sıcaklık kaynaklanır. kabarcıklar şeklinde cildin kızarıklık - Ana belirti döküntü olabilir. Bir kişinin etrafında ısıyı girdiğinde, bunlar yaklaşık on beş dakika içinde görünmeye başlar. kızarıklık ve kaşıntı, sıcak bir odaya aldıktan sonra yaklaşık yarım saat çalışır - Bazen vücudun normal tepkisi ile karıştırılmamalıdır kurdeşen ısıyı değiştirmeye. iki tür ayıran temel özelliği - sadece tuhaf olan gözlerin etrafında şişlik soğuk alerjisi. Döküntü bir kaç saat içinde gitmez unutmayın.

bir ürtiker nedenleri soğuk alerji ile karakterize edilir, sadece düşük sıcaklıkların etkisi altında etkin hale gelir üretimi olan proteinler, özel bir tür gövdesindeki varlığıdır. bu protein türü için kriyoglobülinlerin içerir. Bu spesifik immün kompleksleri, burada izole edilmiş ve süper-soğuma anaphylatoxins topaklaşan zaman - deri dokuları zararlı maddeler. Bu fenomenin Tedavisi sadece immünolog kapsamlı bir muayene sonradır.

Bazen soğuk ellere alerji ve diğer uzuvları derinin yetersiz beslenme açık hücrelerin sonucu meydana dermatit şeklinde kendini gösterir. Bu durumda, soyulabilir ve imajını değiştirmeye, bordo rengi olur cilt, kuruluğu var. tedavisinde soğuk dermatit periferal dolaşımı iyileştirmeyi amaçlayan karmaşık yöntemler uygulanır. Ayrıca hasta vitamin A, C, ve E alımı ve aynı zamanda, PP tahsis. Tedavinin gidişatı hasta bu dönemde çok soğuk olmaz ise iki hafta boyunca, etkinliği maksimize edilecektir sürer. Aksi takdirde bir aydan fazla sürebilir.

Bir kişinin başlarsa gözlerini gözyaşı soğuk etkisi altında, bu alerji ile ilgisi vardır. Gerçek şu ki, soğuk etkisi altında olduğu ve rüzgar NLK daralma başlar. Nem artık nazofarenks akmaya ve göz kapağına yuvarlanmaya başlar. Bu nedenle, böyle bir reaksiyon vardır.

Soğuk alerji tedavi edilir bir yöntem olup, - bu uygulama autolimfotsitoterapii. lenfositler, hasta kanından elde edilir - Özünde hastanın deri altından bağışıklık hücrelerini tatbik gerçeğinde yatar. Prosedür her iki günde yapılır. Tedavi süresi - 8 enjeksiyonu yapıldı. Bu teknik, bir kontrendikasyon ve yaş klinik prosedürü vardır ve yüksek verimliliğe sahip soğuk alerjilerin tedavisi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.