SağlıkTıp

Sıvı Castellani, özellikleri ve kural uygulaması.

Sıvı Castellani veya "Fukortsin" - mantar öldürücü özelliklere sahip olan antiseptik ilaç çözeltisi birleştirilir. Buna ek olarak, aynı zamanda çok güvenilir dezenfektan, bu yüzden sık sık yaralanmalar, yaralanma ve çeşitli için kullanılır cilt hastalıkları veya mukoz membranlar.

Castellani sıvı - bileşim,

"Fukortsin" birleştirilmiş ilaçların kategorisine değinmektedir. resorsinol, fenol, aseton, borik asit, bu durum birçok bileşenden oluşur , damıtılmış su, ve macenta ve etil alkol. İlaç konsantre bir solüsyon olarak mevcuttur parlak macenta fenol özeğrisi koku ile, dış mekan kullanımı için.

Castellani sıvı - endikasyonları ve bunların kullanım yöntemleri

Fukortsin mantar tedavisinde kullanılan, cilt yüzeyinin püstüler hastalıklar, şifa erozyonlar, sıyrıklar, çatlaklar ve yüzeysel cilt yaraları hızlı. Aktif madde çözeltisi, deri ya da erkek kalıbın mukozaları ilaç patojenlere karşı bu şekilde hassas geniş antimikrobik etki sağlarlar. Böylece, bu ilacın kullanılması mümkün onu etkisiz hale çabuk enfeksiyon lokalize ve kolaylaştırır.

hasar görmüş cilt alanı yüzeyinde Castellani sıvı bir cam çubuk ya da çözelti batırılmış küçük bir pamuklu çubukla vasıtasıyla tatbik edilir. Tedavi 2 ila 4 kat günde tarafından yürütülür. Kurutma ve alkol, ilaç bileşeninin buharlaştırılmasından sonra, başka jeller, yağlar veya macunlar, yara iyileşmesi için de uygulanabilir.

yara yüzeyi ile temas ettikten sonra, ilaç fukortsinom uygulandıktan sonra 2-5 saniye içinde uzanan hafif geçici yanma veya hafif ağrıya neden olur.

Bu ilaç kontrendikasyonlar bir numarası vardır

Castellani sıvı kategorik yenilgilerinin ile çeşitli, derinin büyük alanlarına kullanılamaz. İlaç çözeltisi içinde ihtiva edilen fenol tansiyonu veya baş dönmesinin azaltılmasında, zayıf bir olayda ifade edilir toksik etkileri, tezahürünü neden olabilir kan içine hızla nüfuz artan bir yeteneği vardır.

Fukortsin yanı sıra tedavi edici ilaç parçası olan bileşenlere aşırı intoleransı veya aşırı duyarlılığı olan hastalarda kullanılmak üzere, hamilelik veya emzirme sırasında kullanılmak üzere yasaktır.

Onun doktor özel amacı olmayan küçük çocuklar için bu ilaç kullanılması arzu edilmemektedir.

Kastallani renksiz

Son zamanlarda, daha renksiz sıvı fukortsinom ya da modifikasyon daha popüler olarak adlandırılan çözelti Castellani Geth B. Bu ilaç aynı özelliklere ve karbolik-fuksitsinovy Castellani solüsyon olarak, terapötik bir etkiye sahiptir, fakat, aksine, böyle bir yer alır parlak bir renk belirgin.

"Fukortsin" - Bu ciddi bir tıbbi hazırlık ve reçetesiz yasadışı kullanmak, bu tavsiye edilmez. Eğer bir mantar ya da diğer cilt bozuklukları şüpheleniyorsanız, bir uzmana danışın ve o sağlığınızı tehlikeye atmadan tedavinin doğru kursu seçmenize yardımcı olacaktır. Uygulamadan sonra cilt doğru tanı önleyebilir daha, renk ve döküntü görünümünü değiştirir, çünkü onların yoğun renk çözümün henüz doktor ziyaret etmeden önce Castellani kullanılması arzu edilmemektedir. Bunun bir istisnası sadece renksiz Castellani dışında olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.