Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Simgesi "Triletstvuyuschaya": dua neyi, açıklama, değer. Virgin Küçük simgesi

Hıristiyanlık üç dünya dinlerinin biridir. Bu Tanrı-insan İsa öğretilerine dayanır. Hıristiyan dogmaya göre, İsa ölümünden tarafından insanlığın günahları itfa ve Tanrı'nın yeniden birleşme yolunu açmaya gelmiştir. İsa nedeniyle dünyaya geldi Meryem'in hamile adı yeryüzü kadın, - Maria.

Mary ve onun dünyevi yolculuk

Tanrı'nın Kutsal Annesi Nasıralı kızdı. şaşırtıcı onu Oğul onu anlayışına tarihçesi. dünyevi insanın katılımı olmadan, ona yeni hayatının karnında Kutsal Ruh aracılığıyla doğdu. Böylece Kutsal Bakire İsa annesiydi. Hıristiyan din çok saygı duyulan aziz biridir. Tüm inananlar simgeleri üzerine basılır Virgin görüntüsünü taparlar. Hıristiyan kiliseleri onlar daha fazla yüz var. Bazıları aynı, birkaç duymuş diğerleri için, bu tür Kazan veya Iver gibi daha yaygındır. simgesi "Triletstvuyuschaya" ikincisine karşılık gelir.

Ne farklı simgeler dua

Aslında, çok önemli değil, herhangi bir simgenin önce dua ediyorum. Önemli olan - Kalbin ne tür ile bunu. Sonuçta, aslında, bir dua adam üzerinde resmin arkasında belirli simgesi ve görüntü getiriyor. Saf düşüncelere sahip ederken, kalbinde iman ile dua etmeliyiz. Ancak bu durumda, namaz duyulacaktır. Ama yine de, genel olarak belirli bir simgeye Meryem Ana'yı sormak gerekir ne olduğu ilkelerin kabul edilir. Örneğin, simgenin önce "Kutsanmış Cennet" insanlar cennetin krallığına giden yolda rehberlik Meryem sormak; ikon "Vsetsaritsa" kanser hastalarının iyileşmesine yardımcı olur; Doğru bir yaşam hediye için dua yapılmış simgesi "solmaz renk" ve çözme aile problemlerinin önüne. Tanrı'nın Kutsal Annesi - Bu acı herkese yardım etmek bizim şefaatçı ve Tanrı'nın lütfuna her samimi müminin duası, duyulacaktır.

Simgesi "Triletstvuyuschaya"

herkes tarafından duyulamayabilir Kutsal Bakire tüm diğer simgeler, arasında çok ilginç biri var. Geleneksel değildir. elinde bir kar beyazı zambak olan mavi tunik büyük kahverengi gözleri olan üç yıllık kız tasvir Bu simge. Saç, kız başını çıplak, gevşek.
Bu görüntü simgeleri arasında yer dair delil halo ve yazıt bulunmaktadır. o ikonografi çerçevesinde uymuyor yüzden Aksi takdirde, bir resim için yanlış olabilir. Bu küçük bir simge olarak üç yaşında bakire Meryem göstermektedir. Bunun adı Kutsal Bakire Meryem Sunum Kilisesi Bayramı'nın kanon alınır. Bu yaş Tanrı'nın evinde küçük bir kızın giriş başarılı o çünkü kelime "triletstvuyuschaya" bahseder. Küçük bir çocukken, Bakire onu çok deneyimli rahiplerin önünde eğildi böyle büyüklük ve manevi olgunluğa olmuştur.

Simgenin görünümü Tarihçesi

Anne Tanrı'nın "Triletstvuyuschaya" nin Simge Rivne Ukrayna şehrin manastırın rahibe onayıyla kadar uzun zaman önce değil yazılmıştır. O Kudüs'ten getirilen bir prototip kart olarak hizmet vermiştir. burası Katolik simge olduğunu söylemek kaynağı vardır. Çocuğun elinde Belaya Liliya - saflık ve masumiyet işaretidir. Mavi bir tunik bekaret sembolize eder. Pek çok eleştirmene göre, Virgin küçük bir simge - sadece Temple festival etkinlikleri gösteren bir hikaye. Rus Ortodoks Kilisesi'nin ikonografisinde eksik.

simge Rus Ortodoks Kilisesi'nin piskoposluğuna dağıtımının yasaklanmasını Neden

kullanımı ve dağıtımı üzerine bir yasağı bir Ortodoks simgesi olmadığı gerçeği ile bağlantılıdır. Sadece küçük bir kız gösteren bir resim olarak kabul edilir. simgelerin bakış açısı kanonik örnekleri ile örtüşmemektedir itibaren oldukça alışılmadık. Bir kıza Mavi tunik - bu ikonografi alınan yalnızca niteliktir.

örtülü başını tasvir yaşı ne olursa olsun Allah'ın Annesi, geleneksel ortodoks simgeler. Bazı rahipler göre bu görünümde olayın özünü yansıtan birçok ayrıntı yoksun. kimin önemi Ortodoks Hıristiyanlar için belirsiz, Virgin yaşını yansıtan ama manevi güzellik Simgesi "Triletstvuyuschaya", birçoklarına göre, tamamen yok gösterilmiştir. ikonografisini çağrılması - edilmektedir yükseklik ve ihtişam bir feat Dame, onun ruhsal olgunluk ve sadece geleneksel Ortodoks simgeleri vahiy gerçekleştirmek tam olarak bu görev. geleneksel anlamda ikonografi için Simge "Triletstvuyuschaya" ilgisi yoktur. Bu ortak kanal çıkmaktadır.

Simgesi "Triletstvuyuschaya": onun önünde dua ediyorsun?

Bu simgeye tasvir küçük kızın görüntü annelik ve onun maçın bu duygu şeklinde üretilir dua ile ilişkilidir beri. Çoğu zaman gerçekten hamile kalmak istiyor ve bir bebek sahibi kadınlar erişilir, ama nedense onlar başarılı olmaz. Bu simge ruh derin duyguları etkiler ve onlar bu resmin içinden Meryem Ana bahsederken onların duaları kesinlikle duyulacaktır inanıyoruz. Ayrıca, bu resim küçük çocuklar arasında popüler zaten tutulan anneler olduğunu. Bu durumda, anneler çocuklarının sağlık, iffet ve uzun yaşam için istenir. Onların çocuk Meryem Ana himayesi altında olacak eğer inanıyoruz, çünkü bir karyolası başında "Triletstvuyuschuyu" koyarak özellikle düşkün olan ve o bütün sorunlarını onları koruyacaktır.

simgesinin üzerine din adamlarının Görüşler "Triletstvuyuschaya"

Kilise bakanlar bu resim hakkında kararsız bulunmaktadır. "Triletstvuyuschaya" ikonografisinde yoktur ve Ortodoks simgesi olarak kabul edilemez olduğu açıktır. bu nasıl ilişkilendirildiğini örneğin, kendilerine sunulan, ya da sadece zevk olsaydı Ancak, birçok üyesi, ilgileniyor. Ben evde ya da değil tutmak gerekir? Birçok rahipler böylece bunu yapamazlar ev simgesi "Triletstvuyuschuyu" saklamaz, bir şey var bu görüntü ile kesinlikle yanlış olduğuna inanmaya eğilimlidirler. Ama ona göre hareket eder önerilir. Ruhban O günlerin olaylarının sanatsal bir açıklama olarak kabul etmektir bulunun ve onlar yanlış bir şey görmüyorum. simgeler yapılan tavsiye ve tüm Ortodoks kiliselerinde dağıtılır önce Ancak, bunlar yine dua ediyorum.

Kutsal Bakire Meryem'i onurlandırmak için nasıl

dua yoluyla Kutsal Bakire Meryem'e dönünce, öncelikle belirli bir simge ve onun arkasındaki bir resim onur olmadığını hatırlamalıyız. E. Biz simgesine dönüşür yok, ama doğrudan Meryem'e, onun resim sadece ruhsal bir bağ hissetmeye yardımcı olur. "Triletstvuyuschaya" simgesi de bu açıdan istisna olmamalıdır. Bu resim ne manevi düşüncelerle size ilham ederse, evde saklayabilirsiniz. Önemli olan - Eğer kalp ve düşüncelerin saf olmak zorunda, Tanrı'nın lütfuna inanmak. Sadece inanç ve sevgi harikalar yaratabilir. Eğer insan ruhunda derin bir mümin değilse ne olursa olsun simge, size yardımcı olacağını olası değildir. manevi bir mükemmellik, onun gelişiminde durdurmak kendine asla çalışmam - ve dualarına duyulabilir muhtemeldir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.