Bilgisayarlar

Şeylerin Internet - bu nedir? Rusya'da şeylerin İnternetin gelişimi

İnternet insan medeniyetinin gerçek bir atılım olmuştur. Bununla beraber ekonomi ve sosyal hayatta yeni eğilimlerin bir sürü geldi. Bunlardan biri - bu Şeylerin internettir. Bu nedir? onun özü nedir? Bu ilerleme mı değil mi? Bütün bunlar bu makalede ele alınacak.

genel bilgiler

kelimelerde itibaren etkileşimin ana nesne ağa erişimi olan şeyler olduğuna anlaşılabilir. Birçok kişi çok zor kendisi saçmalığı bir tür olarak algılanan ifadeyi anlamak bulabilirsiniz. Ama olarak anlaşılmalıdır "şeylerin ağına." Yani birçok yerel koşullara uyarlama olmadan gelişim İngilizce adından basit çeviri rehin.

biz Nesneler Genel konuşursak uzay kavramı altında olan dijital ve analog dünyanın bir arada olduğu anlaşılmaktadır, popüler. Bu nedenle orada nesnelerle ilişkimizin yeniden tanımlanacak ve onların doğasını ve ek özellikler tanımlar. Bu kavram altında var olan ve zaman ve mekan içinde hareket ettirilebilen herhangi sanal veya gerçek bir nesne anlamına gelmektedir.

varolmayan dijital verilere ilişkin, ancak pratikte her şeyi gösterecektir olarak Ancak burada, ben, bir soru sormak istiyorum. Gerçekten de, bu fenomen altında iletişim kanallarına bağlı olan ve internet bağlı sensörler ve küçük bir cihaz tanıyabilir. Burada insanlar ve cihazlar iletişim kurmak için eşit taraflar hareket eden gerçek ve sanal dünyaların entegrasyonu olasılığını göz önünde bulundurun. Yani ne Şeylerin Internet. O ne biz kabul var, şimdi, bu duruma fizibilitesini araştırma dikkat edelim.

bir prototip oluşturma

benzer bir şey önerdi ilk insan, Nikola Tesla oldu. 1926 yılında o pozisyona gelişmiştir radyo vasıtasıyla tek bir birim içinde her şeyin birliğini önerdi "beynin". yönetim araçları da cebine almak için aynı anda olacaktır. dünyanın ilk online şey o çevrimiçi tost makinemi bağlı 1990'da TCP / IP Romka John babalarından biri tarafından oluşturuldu. Bu kavramı (Şeylerin Internet) tanımlamak için İngilizce sürümü Kevin Ashton sundu. Bu 1999 yılında oldu. Aynı zamanda Otomatik Tanımlama için Merkezi, böyle bir fenomen ve yaygın yarattı. 2008 yılında ağa bağlı öğelerin sayısı bu bilgilere erişimi olan kişilerin sayısını aştı. Yani Şeylerin interneti geliştirir ve bu güne kadar bu. bunun örneklerini daha sonra metinde verilecektir.

ileride kullanmak olasılığı

O sosyal girişimci iş katılımcılara ve bilgilendirme süreçleri için önemli olacağı varsayılmıştır. Burada işler etkileşimin aktif konuları görünecektir. Onlar çevre hakkında birbirlerine, geçen bilgilerden "iletişim" mümkün olacak, ama aynı zamanda bir kişinin katılımı olmadan, cevap ve onların kontrolü altında ortamında meydana süreçleri etkilemeye.

bina yapısı

şeylerin İnternetin kalkınma işbirliği için net bir çerçeve, hem de etki ölçeği kurar. Bazı uzmanlar böyle bir sınıflandırma yapısının bir modeli olarak atıf var:

  1. 1 seviyesi. Her kimlik ayrı nesne.
  2. 2. düzey. (Belirli bir örneği "akıllı ev" sistemi olarak kabul edilebilir gibi) kişinin ihtiyaçlarına hizmet veren bir servistir.
  3. 3 seviyesi. Bu "akıllı" kent kavramı üzerine inşa edilmiş bir hizmettir. Bu toplama ve işleme tüm bilgilerin yerleşim sakinleri alakalı, hem de belirli alanlarda, mahallelerde ve evlerde sağlamaktadır.
  4. 4 seviyesi. Duyu gezegen. Üçüncü seviye Örneğin aşağıdaki atmasına karşın dünyada.

Nasıl şeylerin Internet veri aktarmak için?

Eğer etkileşim ve iletişim cihazları için aynı dili (yön) kullanmalıdır. Cisco bu ağın yeni bir türü için gereksinimler IP teknolojisine adapte edilebileceğini kurulduğu ayrıntılı bir teknik analiz, gerçekleştirilmiştir. Bunu konuşmak için tek bir makine dili gerekli değildir iken Bu durumda, tek iletişim aracı, farklı cihazlar arasında onlar tarafından kastedilmektedir. Ama böyle bir başlamasıyla, henüz ekipmanın bireysel parçalarının karmaşık bir dizi standartlaştırılacak söyleyebiliriz, ve internet ile olduğu gibi aynı şekilde gerçekleşir.

teknolojinin

Biz zaten şeylerin İnternet nedir, ele aldığımız olduğunu ve ne gelecekte verebilir özellikleri. Ve burada bu kavram uygulanabilir nasıl? Şu anda, iki teknolojilere dayanmaktadır:

  1. Radyo frekansı tanımlama. Bu nesnelerin tanınması yöntem, radyo sinyallerinin kullanımı yoluyla da meydana gelmektedir ve eldeki verilerin okunması yazmaktan. Onlar aktarıcı içinde saklanır. Bu teknoloji bilgi az miktarda üretmek için süper copes yanı sıra, nesnelerin hareketlerini izlemek için uygundur. Bu durum, bu neden olabilir: bir soğutma okuyucu. özel RFID etiketlerinin üzerine yerleştirilen ürünler. En kısa sürede onların raf ömrü sona ermek üzere olduğu, bundan bir haber gelirdi. Gıda buzdolabında sona erecek durumda, bu kişi hakkında bir uyarı sağlamak mümkündür.
  2. Kablosuz algılayıcı ağlar. Bu durumda, radyo aracılığıyla birleştirilir sensör ve bir birinci kanca bölümü, varlığını ifade eder. Bu durumda kapsama alanı kilometrelik bir çift için birkaç metre arasında değişebilir. Ve tüm bu sistem elemanları arasında mesaj aktarma sayesinde yapılacaktır. Bu vizyon zaten böyle devam izleme, lojistik yönetimiyle ilgili ve uygulamalı bir takım sorunlar çözümünde uygulanmasını bulmuştur.

uygulama Sorunları

Bu noktada en önemli - bu standartların olmaması. Bu nedenle, önerilen çözümlerin entegrasyonu ile önemli zorluklar vardır. Herşeyin özerklik sağlamak için de gereklidir. Bir başka deyişle, bunların çevreden değil, pilin enerji alan bu tür sensörlerin nasıl yapılacağını öğrenmek için gereklidir. Ayrıca tüm dünyayı kontrol edebileceği bir küresel ağı varlığını taşıyan riskleri, düşünmelisiniz. Faiz ve ne internet olmadan şeylerin internet olacak. Sonuçta, bu yeterli elektrik uçuruma olacak - ve tüm başarıları gereksiz olabilir. Nedenle güç sadece küçük sensörler, aynı zamanda işleme sistemini sağlamak için gerekli olacaktır.

fırsatlar

Bunu düşünmek Ama eğer negatif tarafı pratik olarak hiç değildir. Yani teknolojisine "şeyler arasında interneti" taşıyan, hangi olumlu odaklanalım. Bu nedenle, onun uygulanması aslında o yol açabilir:

  1. Nesneler hep kişiyi destekleyecektir.
  2. Bunlar sürecin şeffaflık ve elde edilen sonuca birincil odak sağlayacaktır.
  3. konsantrasyon performansına ve istenilen odaklanmak değil sağlanmıştır.

Bu yönetim, küçük bir cihaz kullanılarak gerçekleştirilebilir öngörülmektedir, rolü bile bir akıllı telefon gerçekleştirebilir. Mümkün olsa bile bu amaç için bir kişinin kafası ünitesinde monte kullanılacaktır. Ama bu yine de uzak bir geleceği olacaktır. Her ne kadar, hiç belli olmaz.

Rusça nedir?

Rusya'da Şeylerin Internet hala çok organize değil. ilk adımlar sadece 2015 sonbaharında yapılmış düzene. Bir öneri sadece erken ilkbaharda yapılan tematik konsorsiyum şirketi "Rostelecom" kurmak. Bölgede kimin pozisyonu yadsınamaz olacağını hiç liderler olmadığını belirtmek gerekir. Bu nedenle, teorik olarak, önümüzdeki bu sektörde almak için tüm şansı var. Ancak, şirketin başarısı için olduğu her şeyin internet olduğunu açıklayan yapan ve popülerleşmesi gerekecektir. Fotoğraf, video ve genel nüfus açık tanıtıcı sergiler, çeşitli bu sadece yardımcı olabilir. Ayrıca, bu durumda medyada aktif propaganda yardımcı olacaktır. Yüksek teknoloji, buluşta insanların ilgisini uyandırmak için gereklidir. Ve bu durumda, önemli mali yatırım gerektirir. Sonra biz şimdi yapmak yatırımlar, gelecekte bize fayda getirecek bekleyebilirsiniz.

Sonuç

Bu yüzden şeyler ne internette baktı. Ne olduğunu ve nasıl teorik uygulanabilir - bu konuda olmamalıdır. Bu unutulmamalıdır sürekli gelişen ileri teknolojilerin dünyada olduğu. Ülkemizde görevi - her şekilde deneme ve yeni bir şey yaratmak için korkmuyorlar olanlara yardım etmek. Tüm insanlığın yararına çalışmak isteyenlere tam destek sağlamak için gereklidir. Fakat potansiyel risklerin göz ardı etmemek gerekir. Yani, şeylerin internetin gelişimine en önemli bilgi güvenliği konusunda ciddi endişe olmalıdır. Buna ek olarak, hesaba böyle süreçler (aynı zamanda insan nüfus artışı yüksek bir olasılık olarak kabul) tembellik eğilimli olanlar için olumsuz sonuçlar doğurabilir gerçeğini almak gereklidir. Nedenle kötü tarafı en aza indirmek için çeşitli faktörlere için teknolojiyi tanıtmak için gereklidir ve aynı zamanda iyi maksimize.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.