ModaGiysi

Sentepon - bu nedir? Ne Sentepon olur ve nasıl sıcak

Sentepon. Bu nedir? Malzeme öylesine sıkıca ev için bir şeyler satın alma, kendiniz veya bu araçla çocuğunuz için giysi, biz bu "canavar" olduğunu sanmıyorum hayatımızda iyice yerleşmiştir. zararlı olabilir mi? Biz alerjileri var ve üreticilerin olmadığını bize dürüst olup olmadığını biz dolgu polyester ceket kullanılarak, sokakta soğukta donma yok söyleyerek Görünüyor? Anlaşma yapalım!

evrensel dolgu

Sentepon dokumasız bir ağdır ve sentetik izolatör ve dolgu maddelerinin bir sınıfına aittir. Bu battaniye, yatak örtüleri, yastıklar, kadın ve erkek giyim, tulum, tulum için dolgu olarak kullanılır. Bu malzeme bile yenidoğan kitlerinin tahliyesi için kullanılır. Bunlar oyuncak yanı sıra kanepeler, sandalyeler, sandalyeler doldurulmuş. Yapışkanlığı imalatı için, örneğin kapitone kaleminde podstezhka olarak kapsayan minder için kullanılabilecek dolgu polyester, ve aynı zamanda mutfak tekstil, dikkat çekicidir. hacim, ağırlık, ürün kalitesi ve diğer özellikler elyaf syntepon nasıl bağlandığını bağlıdır. Bunlar 3 bulunmaktadır: termal, iğneyle delinmiş ve yapıştırıcı.

termal bir yöntem

yüksek sıcaklığa maruz, bu yöntem, bir web elyafların bağlanmasını kapsar. Bir bağlantı olarak bir sıcak eriyik kaplama vardır polyester lif, çıkıntı - elyaf eritilir ve böylece yapıştırılmış. Bu tür syntepon ürünü aşınmaya daha dayanıklı olacak, ve yıkamadan sonra, kendi orijinal formunda alacak. Bu gibi şaşırtıcı ısı yalıtım özellikleri olan, düşük ağırlık olarak nitelikleri ile karakterize edilir. Bu Sentepon başka bir adı var - evrosintepon.

İğne delme yöntemi

lif yapıştırmak iğnelenmiş bir yöntem, farklı lif doğrultusuna sahip olan, titreşim ve özel iğneler ile ağ-yapının yüzeyi üzerine sabitlenmesi için, mekanik olarak bağlı gerçekleştirilir. diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında, dolgu poliester, mekanik strese daha iyi ve daha dayanıklı olacak gibi teknikler kullanılarak yapılır.

yapışkan bir yöntem

- Belirli bir lateks yapıştırıcı, popüler ismi kullanımı ile fiber arasındaki bağlı mı PVA yapıştırıcı. Bu nedenle, adı kendisi - yapıştırılmış ya da emülsiyon Sintepon. yapışkan teknolojisi malzemenin uygulanması yoluyla gevrek ve bereketli görünüşüdür. Bu yöntem kaydetmek istediğiniz üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Bütün kütle sulanan tutkal syntepon ve bu tutkal hep insanlara zararsız değildir. Bu durumda, ürün ilk yıkamadan sonra hemen onun sunumunu kaybedecektir.


syntepon üretimi için ikincil hammadde

Zararlı Sintepon. Bu nedir? syntepon üretiminde birincil ve ikincil hammadde kullanılarak.

İkincil hammadde plastik şişeler, çantalar ve tekstil üretim kalıntıları olabilir. Bu syntepon arasındaki temel fark kahverengi veya yeşil olabilir rengini, alır. şey insanlar için zararlı olduğunu! Çoğu zaman, üretici şeylerin üretimine daha az harcayarak daha fazla para kazanmak istiyor olmasından kaynaklanmaktadır, o dolgu polyester kullanır. bu kalite için böyle bir şey verir satarken, alıcı kalitesini sağlamak için ceket rip olmayacaktır. en korkunç üretim tek bir standart vardır syntepon zamanıdır. Yani, bu malzemenin üretimi başlayabilir ve uygun gördüğü şekilde herkes yapabilir. Hatta bu ürün için hiç kimse belirli bir tanım yoktur - bu Sentepon" denir böyle hassas bir konuda, kafa karışıklığı yol açar. Bu nedir? "

özellikleri syntepon kalitesi öğesini sahipti

Sentetik dolgu ile İyi ki böyle özelliklere sahip olmalıdır:

1. Yeterli kolaylığı, esneklik ve hacim.
2. ısı tutma etkisi.
3. ürünün görünüşü için koruma eksikliği toz akarları, pervane ve kalıp.
kurtarma için 4. Oldukça iyi kapasitesi.
ev kuru temizleme ve çamaşır olarak kullanmak 5. yeteneği.
6. hipoalerjenisiteye bu malzeme.

Kışın Sentepon, uygun bakım ile -15 dereceye kadar düşük sıcaklıklara dayanabilecek yeteneğine sahiptir.

Ancak, dolgu maddesi olumlu özellikleri ile ilgili olarak, bunun nedeni elyaf yapısının ihlali oluşabilir ki, negatif olarak bu söz gerekmektedir. Bu ihlal sırayla her zaman ürünün görünümünü bir bozulmaya yol açar sık yıkamalar ürünleri, kaynaklanmaktadır ve soğuk hava akışını kaçırmak başlayacak Sentepon aslında etmektir.


çeşitleri syntepon

Sentepon birçok çeşidi olan: Yün (kış Sintepon) sintepuh, hollofayber. Yün ya da kış Sintepon - termal olarak bağlanmış yün ve silikon liflerden oluşan ağ. Genellikle yapımında kullanılan kaban, kayak giysileri, sıcak battaniye.

Çok az insan "sintepuh" kavramına aşinadır. Bu tür tarama polyester lif nedeniyle üretilen bir tam sentetik dolgu maddesi. doğal yumuşak tüyler ile karşılaştırıldığında, bir ısı tutma özelliklerine sahiptir. Aşağı ceketler en sık kullanılır. Hollofayber - dolgu polyester spunbond ve çok yönlü oluşan çevre dostu bir üründür. Daha yaygın yastık ve battaniye kullandı.

Kalın ve ince Sentepon: Sentepon farklı yoğunluklar olabilir.


polyester elyaf dolgulu şeyler Bakım

Ama soru, nasıl onun ömrünü uzatmak için bu tür malzemenin bakımı için doğar?
Çamaşır el ve makine hem de olabilir. Ama makine için çamaşır hassas bir dönem seçmek için en iyisidir. Bunları onlar yapısı syntepon bozmak gibi farklı beyazlatıcılar kullanmaya gerek yoktur, önceden ıslatmak gerekmez. yalıtım dolgu polyester kullanılmasının şeyler, düşük, en fazla 40 ° C, sıcaklıkta yıkanmalıdır.

Sentepon farklı kalitede olabilir. Ve her zaman olduğu gibi, yeni teknolojilerin tanıtımı pahasına bazı geri dönüşümlü malzemelerden üretilmiştir düşük kaliteli dolgu polyester, üretiminde kullanılan geliştirmek ve mevcut malzemenin kalitesi ve mali kâr peşinde diğer geliştirmek için çalışıyoruz olduğu bir durumun piyasadaki - plastik şişe, tek kullanımlık kaplar . syntepon özelliklerini dikkate alın ve kaliteli malzeme doğru seçim yapmayı öğrenir.

Özellikler kalite syntepon

Bu Sentepon, elastikiyet bir dokunmamış ağ-yapıya ilişkindir ve bir kütle bir yapıya sahiptir. Ayrıca, yüksek bir mukavemete ve şaşırtıcı bir yumuşaklığa sahiptir. Bu madde için tek tip bir yüzeye ve tek tip büzülme davranışı ile karakterize edilir. biçim verici malzeme ile döşeme arasında bir yay katmanı oluşturmak gerektiğinde nedeniyle bu özellikleri Sentepon mobilya üretiminde dolgu maddesi olarak kullanılabilir.
bileşim syntepon% 100 polyester elyaf. Bazı durumlarda, syntepon üretiminde pamuk veya yün ekleyin.

Uygun olduğu hava ne tür: Bu Sintepon hakkında başka bir soru olabilir? Nedeniyle yoğunluğunun geniş, Sentepon farklı hava koşullarında kullanılabilir. dolgu maddesi kalitesi şeritler halinde yırtılabilir kabiliyetini karakterize etmektedir. Bu malzemeler, su direncidir. Su hızla yüzeyi kuru bırakarak bu nitelikleri nedeniyle akar.

Bu malzeme ne olursa olsun hizmet ömrünün değil tozu veren ve neden alerji olmadan, kalitesini korur. İnsan sağlığına kesinlikle zararsızdır.

Sonuç

Sentepon, bazı eksikliklere rağmen, birçok avantajlara sahip syntepon düşük fiyatlı ürünlere beri çok popüler ve farklı gelir seviyelerine sahip kişilerin kategorileri arasında. Önemli olan - (değerlendirmeleri okuyun) ve (bu yazıda arama ipuçlarını) kalite öğeleri seçin güvenilir bir üreticiden satın almak. Ve şeyleri zarar sinteponovye istatistiklerini neden kaynaklara dikkat etmeyin. Sorumlu üreticileri deneyim kazanıyor ve halkın yararına uygulayarak, yüksek kaliteli hammadde, profesyonel ekipman ile çalışıyoruz. Biz makale soruyu anlamaya yardımcı olduğunu umut: "Sentepon - nedir".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.