SeyahatYol tarifi

Kesova Gora. özet

Şimdi 21. yüzyılda Rus topraklarında hala zamanın ötesine bir yer bulunabilir rağmen. Kesova Gora - trafik sıkışıklığı ve çılgın trafik bilmeden ahşap evleri ve sakin sokaklar, Rus hinterlandı, gerçek bir örnek.

Nerede?

Kesova Gora - - Tver Bölgesi en eski kasaba bölgenin doğusunda yer almaktadır. Küçük bir kasaba Uglich ve Mişkin alanlardan - Yaroslavl bölgenin sınırında. Kesova Gora köyünün için, bir harita hangi alanı Bezhetsky, Kashin, Sonkovskogo ve Remeshkovskogo alanları başlayarak bölge hakkında daha söyleyeceğim.

genel bilgiler

Köyün kuzey eteklerinde nehir Kashinka (solda akan Volga kolu), kimin şeref ve sonraki ilçe adında içinde. Sam köyü 2012 yılı nüfus sayımına göre, küçük bir alan vardır, etrafında 3800 bulunmaktadır. Adam.

tarihsel bilgiler

Köy Kesova Gora (Tver bölge) - Tver antik kenti. o günlerde o Kiasovoy dağ denilen rağmen, hatta 1238 yıllıklarına bahsedilmiştir. yerel tarih çalışmalarına göre, köy evinin yakınında sonra ikamet bir Tatar prensi CSIA, sonra seçildi. Daha sonra köy kamp Bezhetsky Gorodetsky ilçesinde bir parçası haline geldi, sonra da bütün kesogorovsky Bölge ilçenin Kashin eline geçti. Bu Kesova Gora 1929 yılına kadar kaldı içerir. Köyde ticari faaliyetinin altın çağ 17. yüzyılda ortasında oldu - 300 metreden fazla 770 ruhlar oradayken. Daha sonra köy Tver valilik topraklarının bir parçası haline geldi ve 1796 sonrası - eyaletinin bir parçası.

Biz kroniklerinden bildiği gibi, bu alanda neredeyse 19. yüzyılın ortalarına prens ailesinin Prozorovsky aitti. Dağın son sahibi Kesovoy Varvara Yurevna Trubetskaya oldu. 1929 yılından beri köy Moskova bölgenin Bezhetsk ilçesinde aittir ve 1935 den Tver parçasıdır.

Gezi Kesovoy dağlar

Bütün antik köy binaları 1740 yılında bir felaket yangın sonucu tahrip edildi. Birçok mimari anıtlar sonra yeniden, ama tamamen tarihi yerleri restore etmek başarısız oldu.

Şimdiye kadar bu, tesadüfen, hala yürürlükte 1800 yılında inşa yalnızca Nicholas Kilisesi, kalmıştır. Sovyet ve Rooks - bu iki sokakların birleştiği yerde bulunmaktadır beri Yerliler, bu Nicola Rooks tapınağı diyoruz. Ne yazık ki, iki tapınak (Ioana Predtechi ve Kurtarıcı Başkalaşım) Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında tahrip edildi.

Trinity ve Baykovsky - Uzakta değil köyden işaretleri korunur malikanesi Emlak Parks görebilirsiniz.

20. yüzyılın ortalarında ise kasaba iki ek sokaklar almıştır ve 1950 yılında bu sayı bu genişleme nedeni köylerden çiftçilerin kitle göçü oldu 20. ulaştı. Biraz sonra Kesovoy dağ ahşap binalarla başka bir 15 Sokak açtı. Yol iki küçük alanları bağlayan ana Moskova sokak geçer. Yerel yönetim, otobüs, kulüp, polis departmanı binaları ve İkinci Dünya Savaşı ve V. I. Leninu kahramanlarına anıtlar vardır.

korunmuş antik ahşap köyü merkezinde iki katlı evlerin, zamanın atmosferini iletmek. Şimdi bile, bu Rus ilde yapımı büyük yapılara daha yüksek üç katlı karşılamıyor.

Kesova Gora bugün

Köy sanayi işletmelerinin bir numarası vardır. Kesovoy dağın toprakları kendi ekmek, süt fabrikası, sahip günü et işleme tesisi ve bir tarım bitkisi. Üstelik şimdi çok değil ise bile funktstoniruet keten bitkisi vardır.

köye almak için, yol ve trende hem can. 19. yüzyılda, demiryolu haberleşme açıldı. Şimdi istasyon Kesova Gora Moskova'dan Rybinsk trenle ulaşılabilir. Buna ek olarak, köyün otogardan yakındaki yerleşim ulaşabilir otobüsler ve taksiler, gidin.

Köyün topraklarında kültür kurumlarının müze ve Kültür ilçe Evi bulunmaktadır. Bir kayıt ofisi, bir otel ve hastane bulunmaktadır.

Dağı Kesovoy hava durumu iklimi tekabül komşu Rus bölgeler - sıcak ve nemli yazlar, karlı, soğuk kış. Yaz aylarında sıcaklık -16 20-25 derece, kış soğuğunda ulaşır. Çoğu yağış büyük miktarda düşer yaz ortasında.

Rus glubinok tarihini incelemek - çok gerekli ve ilginç yapmak. Ama, orada sadece sahip, yerel nüfusun kendini lezzet için Rus antik ve deneyim atmosferini yaşayabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.