SağlıkMüstahzarlar

Potasyum iyodür. Tabletler ve göz damlaları

Renksiz (pratikte beyaz), kübik kristaller ya da beyaz ince kristal toz, tuzlu tadı acı ancak koku, - bir potasyum iyot. O çok ıslak ve sıcak havayı syreet. normal su, alkol, gliserin içinde kolayca çözülebilir.

Potasyum İyot de sindirim sistemi, bu nedenle avantajlı olarak tahsis edilen böbrekler tarafından emilir.

En yaygın olarak kullanılan iyot preparasyonlar

- hipertiroidi farklı biçimleri ile çeşitli işlemler için hazırlamak üzere, yerel guatr, hipertiroidizm, içinde;

- oküler hastalıklarda (göz kabuk kanama, vitreus ve kornea, katarakt bulutlanma);

- solunum yolu, şiddetli astım enflamatuar hastalıklar;

- konjonktiva ve korneada mantar lezyonlar.

potasyum iyodür önemli bir özelliği - etkili bir şekilde birikmesini önlemek için yeteneğidir radyoiyot tiroid bezinde ve radyasyondan onun korunmasını sağlamak.

çözeltiler, tabletler, damla ve ilaç biçiminde oral yolla ilaç al. Gastrointestinal tahriş yüksek süt, tatlı çay veya jöle kaçının.

potasyum iyodür çözümleri, potasyum iyonlarının kalp üzerinde inhibe edici etki için bir damar içine enjekte olmamıştı.

bir yardım olarak, potasyum iyodin (Tersiyer döneminde en çok) sifilizli için ciddi şekilde hasta uygulanır. Bu ilaç ağrıyı azaltmaya yardımcı, yıkım sızar. Pulmoner aktinomikozis tedavisinde reçete gibi.

Oftalmik uygulama "çözme" % 3 çözelti halinde göz damlaları "Potasyum iyot" anlamına gelmektedir geçerlidir. Aşılamak 2 konjunktival kesesine birkaç kez / gün düşer. Tedavi süresi 10-14 gündür.

tiroide radyasyona karşı insanları koruyan radyoaktif iyot olası alımının tehdidi ile, doktorlar günde bir kez 0125 g 2 yıl yetişkinlerden daha büyük çocuklar için reçete; küçük çocuk (2 yaş altı) - günde bir kez 0.04 gr. Tabletochku pulverize ve tatlı çay veya jöle küçük bir miktarı ile beslenir.

Radyoaktif iyot alımının tehdidin tamamen ortadan kalkana kadar her gün ilaç alın.

ilaç "Potasyum iyot" uygularken fenomen belirli yodizma edilebilir: rinit, anjiyoödem, ürtiker, vb, ve sindirim için - hoş olmayan bir his epigastrik bölgede hafif bir ağrı olabilir ..

Bu ilaç, nefrit, nefroz, kanama diyatezi, akciğer tüberkülozu, fronkülozun piyodermilerin, kurdeşen, akne kontrendikedir iyot, hamilelik hassasiyet artar.

"Potasyum iyot" Damlası

Aktif madde, potasyum iyodin damlasıdır - potasyum iyodür (1 ml çözelti içinde 20 mg idi). Ek katkı maddeleri: sodyum tiosülfat, klorheksidin diasetat, sodyum klorür, saf su, disodyum edetani.

İyot çok yavaş bir şekilde vücut türetilir. Potasyum iyodür (iyonik inorganik bileşik) metabolize edilmez. böbrekler bireysel bileşikler.

ilaç "potasyum iyodür" genellikle uygulandığı

- özellikle eksüda, göz içinde erimesi karmaşık işlemlerini sürdürmek için

- koroid ve retinanın damarlarını değiştirirken göz küresinin ,

- değişen etolojilerinden ve katarakt, katarakt, ilk aşamada, bir hemoraji optik atrofiye, parenkimal keratit.

Ayrıca, keratit ve konjunktivit fungoznyh tedavisinde ek bir araç olarak kullanılır. İlaç çocuklar, ergenler ve yetişkinler tarafından da kullanılabilir.

Tipik olarak, potasyum iyodür, çok iyi tolere edilir. Hemen damlatma sonrası geçici yanma hissi olabilir. Sözde "yodizma" yol açabilir ilacın kontrolsüz uzun süreli kullanım göz kapaklarının şişmesi kızarıklık ve tahriş, artan sulanma tezahürleri vardır.

Kontrendikasyonlar kronik piyoderma yüz cilt bazı bileşenler, gebelik ve emzirme, Kanama diyatezi karşı artan bir duyarlılık. yenidoğanların tedavisinde kullanılamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.