SeyahatYol tarifi

Park "Kuzey Tuşino". Park "Kuzey Tushino" - bisiklet kiralama, yüzme havuzu

Park "Kuzey Tuşino" Moskova'nın en büyüklerinden biridir. Bu bölgeler, mega kentler için çok önemli olan kentin doğal "akciğerleri" dir. Küçük çocuklu anneler, çocuklara temiz havada uyumak için fırsat vererek günün çoğunu burada geçirirler. Yaşlı çocuklar için çok sayıda cazibe merkezi ve eğlence mekanı var.

öykü

Arkeolojik kazılar , Khimki yatağının yakınında eski bir insanın bulunduğu bir alan olduğunu gösteriyor. Olaylar kendi rotalarını takip etti, yerleşimler çöktü ve çöktü, iki savaş (1812 ve 1945'te) köyü sırayla yeryüzünden aldı. Sadece 1960'da Tushino'nun Moskova'yla olan iletişim kuruldu, köyler genişlemeye başladı ve buradaki insanlar için rekreasyon parkı inşa edildi. Daha sonra bölge, Moskova'nın bir parçası haline geldi ve bu da katılımını şiddetle etkiledi. Ev sineması bu doğal alanı film atışları için kullandı.

1992 yılından bu yana bölge "Kültür ve Dinlenme Parkı" Kuzey Tuşino "adı altında verilmiştir. 2013'ten beri dönüşüm bekliyordu. Park bölgesi, filo tarihinin müze anıt kompleksiyle birleştirildi ve onlara birkaç küçük park alanı daha eklendi. Şimdi "Kuzey Tuşino" parkı büyük ölçüde büyüdü ve tarihi önem kazandı.

bu

Kendi topraklarında keşfetmek için gidiyoruz, iyi hazırlamak için değerlidir. "Northern Tushino" parkı 70 hektarlık bir alanı kapladığından, rahat ayakkabılar, içme suyu ve serbest zaman arzı şarttır. Parkın güney kısmı, tarih severler için ilgi çekici. Burada güzel caddeler ve Donanma müzesi var . Burayı ziyaret etmeye değer, çünkü başka hiçbir yerde bir denizaltı, bir ekranoplan ve bir tekne ziyaret etme şansına sahip olacaksınız. Unutmayın ki her zaman bir sürü insan istemektedir ve belli zamanlarda rehberli turda 20 kişinin geçmesine izin verilir. Kalan ilk grupun birkaç saat serbest kalmasını bekliyor.

Geziler, kendilerini denizaltında gezen eski askeri erkekler tarafından yapıldığı için özellikle ilginçtir. Birçok büyüleyici öyküler, fıkralar ve ordu esprileri anlatılacak. Burada kendinize hatırlanacak bir şeyler satın alabilecek bir hediye dükkanı var.

Müzenin hemen ötesinde bir meyve bahçesi başlar , burada rezervuara gidebilirsiniz. Sokak küçük bir aşamaya gidiyor, park "Kuzey Tuşino" konukları burada ağırlıyor. Etkinlikler genellikle bu büyüleyici köşede tutulur, ziyaretçilerin, diskoların veya yemyeşil doğum günlerini içeren tek konser olabilir. Sol cadde boyunca yürürken, çocukların ilgi çekici yerlerine ulaşacaksınız, birçoğu var. Sahneden doğrudan doğruya, tüm katılımcılar için simülatörler bulunan siteler var. Sağa doğru - suyun altına inin.

Parkta yaz

Gölgeli caddenin serinliği, yaz sıcağında çok çekici. Ancak parkın övünen şey bu değil. Çok uzun zaman önce, şezlong ve şemsiyeler, soyunma odaları ve showers ile harika bir plaj vardı. Bu harika rekreasyon alanı rezervuarın kıyısında bulunur ve su yüzeyinin hemen üzerindeki pontonlar üzerinde arıtılmış su ve ısıtma ile lüks bir yüzme havuzu vardır. Şimdi her gün "Northern Tushino" parkında toplanabilirsiniz. Havuz, her havada yüzmek için mükemmeldir.

Bu pasif rekreasyon içindir, ancak spor severler için uygun eğlence vardır. Roller Park, bu modaya uygun spordan yararlanma fırsatı sunar. Koşu bandı toprağa verilir. Bisiklet severler de dikkat çekti: yayalara yürümekten rahatsızlık duymamak için onlara sevilmeyen yollar verildi.

North Tushino Park, ziyaretçileri için bisiklet kiralama, paten, scooter ve diğer spor malzemeleri sunuyor. Bütün ailenin parka gitmesi ne kadar güzel! Bir çocuk oyun alanında eğlenebilir ve yetişkinler kaslarını uzatabilir, bisiklet sürüşünün tadını çıkarabilir. Bugün, roller paten sonrası en popüler spor budur.

Yorgun ve aç olanlar lezzetli sokak yemekleri veya sabit bir kafe ile büfelerde yiyebilir. Sessizce bir bardak çay ile otururken, yürüyüşe devam edebilirsiniz.

Parkta kış

Futbol sahasında büyük bir buz pateni pisti sular altında, alanı 800 metrekaredir. Yakınında bulunan ziyaretçilerin rahatlığı için, yeniden eğitim için uygun bir platformun yanı sıra bir kiralık büro da bulunmaktadır. İlk adımınızı atıyorsanız, kişisel bir eğitmen olarak hizmetinizdedir. Minimum yaralanmalarla hızlı bir şekilde kaykay almanızı sağlar.

Kızak atmayı sevenler kimlerdir? Bu meslek hem çocukların hem de yetişkinlerin hoşuna gidiyor. Bunun için, yaklaşık 4 metre yüksekliğinde büyük bir tepe kullanılır. Burada tüp üzerinde sürülebilir - büyük bir şişme kızak. Böyle bir iniş izlenimleri her zaman bol miktarda bulunur. Yüksek hızda, aracınız slayt sonundan sonra daha iyi bir mesafede uçar. Aile tatilleri için bir Fin atlı kızak veya güçlü bir kar arabası kullanmak iyi bir fikir. Dikkatsizlik ve kayakçı kalmayın, onlar için uygun bir rota ve ekipman kiralama vardır.

Oraya nasıl gidilir?

North Tushino Park'ı hiç ziyaret etmediğinizi, oraya nasıl ulaşacağınızı öğrenmenin tam zamanı. Metroyu seçerseniz, istenilen istasyon "Shodnenskaya" dur. Metroyu terk ederek yüzü dönün, karşısında büyük bir alışveriş merkezi göreceksiniz. Gitmek, büyük kavşağa gelene kadar bu tarafa geçmek zorunda değilsiniz. Burada, parkın güney kesiminde yer alan simge - Khimki Rezervuarını zaten görebilirsiniz. Ayrıca merkezi girişe kolayca ulaşabilirsiniz.

Karayolu taşımacılığını kullanmak daha uygunsa, trolleybüs №70 ("Universam" ı durdurun), №678 ve 102 numaralı otobüs (aynı işlemi durdurun). Şehri iyi biliyorsanız, o zaman navigasyonda gezinerek bir yürüyüş yapabilirsiniz. Hızlı, ama pahalı teslimat, elbette bir taksi. Trafik sıkışıklığını dikkate almanıza rağmen, yürüyüşünüz ertelenebilir.

Ekonomik aile tatilleri

Park "Northern Tushino" gerçekten küçük bir ücret karşılığında iyi vakit geçirme fırsatıyla ünlüdür. Müzenin giriş fiyatı, sahilde ve havuzda olma bedeli, spor malzemelerinin kiralanması fiyatları en düşük seviyede tutmak için şehir yönetimi tarafından kontrol edilmektedir. Ve sadece yeşil sokaklarda ailenle yürümek kesinlikle ücretsiz olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.