TeknolojininElektronik

Oled Tv - bu nedir? OLED TV: fiyatları yorumu

Günümüzde teknolojik ilerleme çok hızlı gelişiyor. Örneğin, hatta 20 yıl önce ülkemizde çok az insan bilgisayarın varlığı hakkında biliyordu. Şimdi PC neredeyse her evde duruyor. Her gün yeni gadget'lar ve eski modernize teknoloji vardır.

Yani, nispeten yakın zamanda (Mart 2013 yılında), aktif olarak OLED-TV dağıtıldı. Bu nedir? Bu, biz bu makalede ele alınacak şeydir. Bu ileri teknoloji özellikleri, böylece onun avantajları, dezavantajları hakkında konuşmak ve olacaktır ayrıntılı olarak düşünün. D.

oLED teknolojisi

İlk olarak, teknolojinin kendisi hakkında birkaç söz söyleyelim. (İngilizce organik ışık yayan diyot) OLED - özel organik bileşiklerin imal yarı-iletken cihazın dayanan özel bir teknoloji. Bu bileşikler onlar elektrik akımı yoluyla atlarsanız aktif ışık yayarlar edebiliyoruz. elektro (elektrik ile uyarılırsa termal olmayan parlaklık) kapasitesine sahip organik materyal, 1950 Lütfen öğrenilen olması. Açılış bir Fransız bilim adamı Andre Bernanoz yaptı.

Ama bu teknoloji televizyon nasıl kullanıldığı? olağanüstü Oled Tv? Bu nedir? Bu ve diğer birçok şey üzerinde bu makalede okuyabilirsiniz.

OLED TV: Bu nedir?

Eski teknoloji, modern dünyada bir yer bulabilirsiniz. Bu büyük bir örnek - Oled Tv. Ne var ve ne yiyor? Bu sorulara verilen yanıtlar burada bulabilirsiniz.

Karakteristik bir özelliği OLED televizyonlar önemli işlev elemanları organik ışık yayan diyot olduğu bir matristir. Yani, bu TV'ler organik unsurlar elektronik birleştirilir edilir. Doğal bileşiğin bir elektrik deşarjı geçerek parlak bir ışık elde edilmiştir. Ve fosforlarını kullanarak herhangi renkte yüksek kaliteli parlaklık elde edebilirsiniz.

Teoride kulağa hoş geliyor, ama nasıl işler pratikte vardır? Aslında TV'ler Oled ekran TV aşağıda tartışmak avantajları, bir sürü.

pozitif özellikleri

Belki de ilk ve en önemli avantajı - inanılmaz yüksek parlaklık ve kontrast ayarları. OLED'ler aydınlatma geniş bir dizi sağlar. Onlar sayesinde (gece boyunca rahat çalışması için) asgari değerlerden başlayarak ve parlaklık tysyach 100 cd / m 2 çarpmadan önce biten parlaklığı ayarlayabilirsiniz. Buna gelince, o zaman Oled Tv ulaşılamaz 10 milyon için Elbette 1., diğer televizyonların böyle göstergeler olağanüstü bir seviyede alabilirsiniz.

Diğer bir avantajı - kompaktlık. OLED televizyon küçük boyutları ve ağırlığı vardır. Yine, lezzetli bir elektrolüminesan olan tüm en organik LED'ler, teşekkürler. Bu nedenle, tamamen o Arka aydınlatma gereksiniminin ortadan kaldırılmasıdır. Buna göre, fazla yer kaydetmeden arka ışık konut.

Buna ek olarak, olağandışı LED'ler üreticileri çok geniş bir görüş açısına sahip yeni matris, üretmek için izin verir. Bu Oled Tv her açıdan görülebilir ve hareketsiz görüntü kalitesi herhangi bir bozulma olmadan aynı seviyede kalması anlamına gelir. Bu özellik aileniz veya arkadaş büyük bir grup ile film izlemek isteyenler için kullanışlı emin olabilirsiniz.

Oled-TV için matris keyifli tepki süresine sahip olduğunu fark etmek de değer. Hatta en dinamik sahnelerde veya sahne keskin değişim de doğrudan büyük tepki bağlı olan atalet parçayı, fark etmez.

Ve son olarak, elektriğin maliyeti hakkında söylemeliyiz. Bir süre OLED TV çok obur ve elektrik çok ihtiyaç söylentiler vardı. Ancak, tam tersini ortaya çıktı. OLED-televizyonlar aynı LCD birkaç kat daha az enerji tüketir.

eksiklikler

TV OLED avantajlara ek olarak dezavantajlara sahiptir. Bu tür bir cihazın belki de en büyük dezavantajı - kırılganlık. OLED'ler uzun bir servis ömrü iftihar edemez. Kırmızı ve yeşil LED'ler onlarca (oldukça iyi bir gösterge) saat binlerce çalıştırabilirsiniz. asıl sorun mavi LED yaklaşık 18.000 saat (iki yıl kadar bir şey) sahip olmasıdır. Şu anda, uzun ömürlü LED'ler aktif bir gelişmedir. Bu arada, alıcılar yıl sadece birkaç keyifli görüntüsünü zevk ve daha sonra bir çarpık resmini görmek zorunda kalıyor.

OLED TV satın almak için birçok izin vermez Başka bir dezavantajı - fiyat. Led TV'ler ile karşılaştırıldığında, OLED-modelleri çok yüksek fiyat vardır. Sonuçta, en ilginç şey tam tersi olmasıdır. Teoride, OLED-ekranların üretimi çok daha az pahalıdır. Bu OLED TV'ler LCD daha ucuz olması gerektiği anlamına gelir. Ama neden, uygulamada, her şey tamamen farklıdır? şey üretim teknolojisi OLED ekran görüntülerinden henüz tam hakim olmamasıdır. Bu da, önemli bir maliyet artışı ile sonuçlanır.

Oled-TV alınıp alınmayacağını?

Bu tamamen bireysel olarak hepsi bu. Tabii ki, bu birkaç yıl beklemek en iyisidir. o teknoloji makalelerin başında Yazıldığı gibi çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bu önümüzdeki birkaç yıl OLED TV düzeltilecektir ve teknoloji kitlesel yayılmaya başlar ana dezavantajları anlamına gelir. Daha iyi bir ya da iki yıl bekleyip kaliteli bir ürün satın, optimize ham cihaz bugün satın almak ve.

En Oled Tv

Yukarıdaki ikna olmaz ve yeni teknolojiyi denemek için ilk biri için çok para ödemek ise, çeşitli şirketlerden en iyi model OLED-TV bakalım.

Şu anda, OLED TV üretimi yapan çok az sayıda firma. Bu yeni teknolojinin gelişimi için büyük mali ihtiyacı olduğu gerçeği nedeniyle. Buna göre, bu tür TV'ler üretmek için Samsung ve LG gibi sadece büyük şirketlere can. kendi ürünlerinin, artık tartışmak.

OLED-televizyon Samsung

Samsung KN55S9CAFXZA - Samsungun keyifli temsilci OLED Tv. Ekran boyutu kadar 55 kadar inçtir. yeni teknoloji ile birlikte bu keyifli resmi verecektir. Ayrıca Smart TV adı verilen özel bir özelliği hakkında birkaç söz söylemek gerekir. TV'lerin şimdiki nesil ses veya jestler tarafından kontrol edilir. Bu yönetim sayesinde çok daha duyarlı ve kullanışlı hale gelmiştir. Ayrıca, Samsung KN55S9CAFXZA Akıllı İkili Görünüm adlı başka ilginç bir özelliği vardır. Bu mod ile aynı anda bir televizyonda iki televizyon programları izleyebilirsiniz. Tarayıcının yeni model geliştirildi. Şimdi sosyal ağlar üzerinde sohbet veya herhangi bir gecikme olmaksızın YouTube'da videoları izleyebilirsiniz. Samsung KN55S9CAFXZA unutmayın - bu da aktif 3D OLED TV olduğunu. Yeni resim teknolojisi ile çok daha gerçekçi ve suludur olacaktır. keyifli Oled-TV - Sonuç olarak, biz bu Samsung KN55S9CAFXZA söyleyebiliriz. bunun için fiyat 10 000 dolar arasında değişiyor.

OLED TV LG

55EA9800 modeli - şu anda en iyi OLED TV LG. Böyle bir cihazın fiyatı yaklaşık 9000 dolar (Samsung'un analog daha ucuz) 'dir. Ekran 55 inçtir. LG 55EA9800 kullanışlı özellikleri bir kitle var. Örneğin, televizyon Skype destekler. Buna ek olarak, ses kontrolü modu gibi tüm standart özellikler vb "Picture in Picture" vb. D. Bu Tv 24p Gerçek Sinema desteği vardır ilginçtir. Onlar (saniyede yani 24 kare) uzaklaştırılmış olan kapasite filmler görüntülemek için kullanabilir. Kablosuz ağa bağlanabiliyor en modern TV'ler LG 55EA9800 gibi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.