Haber ve ToplumKültür

Öncelik - vermek yeteneğidir

Toplumda gerçekleşen adam, hep bir hedef yoktur. Böyle bir kişi sürekli onun amacına yol olsun veya olmasın bir davranış değerlendirir edilir. Böyle kişilikler ki: "İyi ayar öncelikleri hayatta." Ne anlama geliyor? minor - neyin önemli olduğunu ve ne açık bir anlayış.

zorunlu harcama

Bir gün sadece 24 saattir. Sen, işin bazı türlü hızlandırabilir zaman kazanmak için, ama böyle bir "sıkıştırma" için her zaman makul sınırları vardır. Orada ihtiyaçları olan bir ekonomide aynı durum geçerli: kaynaklarımız sınırlı, ve ben sonsuza hepsini istiyorum. Yani burada: insanlar çok ve çok az zaman istiyorum. Zaman yemek, arkadaş grubu, uyku harcanan uzak alınamıyor. Pişirme üzerinde zamanın bir sorun alakalı kaybı hala kadınlar için. bir öncelik Birçoğu için - bir ailedir.

Çöp - Güçlü seçimi

Bu nedenle, başarılı insanlar - bu, bir çok yapıyor biri, ama rasyonel ve esnek davranan biri değil özellikle şu ya da bu aktiviteyi vazgeçerek. Hoş gelen nahoş genellikle birçok reddedilmesi - Evet başarı öncelik anlıyoruz edenlere gelir. o (ileride satışlar için diğer yazarların el yazısını okuyan dedektifleri yazarı iseniz hariç) para kazanma edilir - Sen otur ve öncelik eğer bir dedektif okumak zorunda olmayacaktır. Yani bilinçli her zaman hoş olmayabilir başka bir aktiviteye, vazgeçmek gerekiyor.

Normalde para istiyor

Neden, bir çok insan için bir öncelik - bu para? Hangi, tesadüfen, oldukça normaldir. Para - çeşitli yaşam sorunlarını ve isteklerini çözme anlamına gelir elde etmek kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için yeteneğidir. Sorun zeka geriliği ve mental hastalarda ibaret değildir. , Çalışmak ve denemek için sağlıklı maliyetler para uğruna Böylece esneklik, manevra özgürlüğü sağlamak için. Fakir bir adam "ya-ya da" seçimi pençesinde zaman. Fakir bir adam nadir daha eğlenceli alışveriş, ancak bu tür sevinç düşüş getirmek. Amerikalı bilim adamları paranın mutluluk düzeyini etkilediğini bulmuşlardır. Maksimum mutlu insanlar iki kez ortalama bir gelir. sevinç Büyükşehir zenginliği artık ekler. Ama insanlar çift gelir mutluluk çok nadiren tecrübe daha kötüdür. "Schasteobrazuyuschy" faktörü - Neyse o parayı çıkıyor.

Yabancı bir savaşta olduğu gibi

Öncelik - eylemin bu ana hat, o adam hayatında öncelik tanır. Bir insanın olduğunu tahmin etmek zor değil mutlu olmak , önceliklerinin değerlere denk yalnızca. Çoğu zaman, çocuk çocuk "doğru arzusu." Dayatılan Kendisine "yabancı" olan öncelikleri karşılaması gerekir. "Zayıf iradeli" ve "tembel" halkın bu sorun. Bir kişi geçici bir kuvvet uygulamak için kendini getirebilir, ancak bir ömür kendini zorlayamaz. Eğer tembellik suçlanıyorlar nedenle, görmezden cesaret. Bu sadece birinin beklentilerini karşılamak anlamına gelir.

Öncelikleri daha yüksek bir düzeyde olabilir. Bu kavram, çeşitli disiplinlerde kullanılır - Bilgisayar bilimden sosyolojiye. Örneğin, "sosyal politika öncelikleri" - Bu hükümet vatandaşlarının sosyal koruma için en önemli olarak değerlendirdiği şeydir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.