SağlıkMüstahzarlar

"Nurofen Express Lady": talimatlar ve referanslar

İstatistiklere göre, adil seks erkeklerden farklı ilaçlar almaktan daha olası. Herhangi bir ilacın belirli bir dozajda bir doktor tarafından reçete edilmesi gerektiğini hatırlayın. Bunu yapmak için, bir poliklinikten tavsiye almalısınız. Vücut sıcaklığını düşürebilen anestezikler sıklıkla kullanılır. Bunlardan biri Nurofen Express Lady'dir. Bu ilacın kullanım talimatları dikkatinize sunulacaktır.

Tıbbi ürünün tanımı

Neredeyse her insanda Nurofen adı verilen non-steroidal ve anti-inflamatuar, antipiretik bir preparat bulunur. Kadın "Express Lady" (ilaç), daha adil seks için özel olarak yaratılmıştır. İlaç tabletlerde bulunur. Her tablet 12 kapsül içerir. Bir pakette tıbbın bulunduğu bir tabak ve kullanma talimatlarını bulabilirsiniz. Bu ilaçların maliyeti 300 ruble içindedir. Yaşadığınız bölgeye bağlı olarak, 200, 250 veya 300 ruble'lik bir ilaç satın alabilirsiniz.

Aktif maddeler

Nurofen Express Lady'nin kompozisyonu nedir? Ana aktif madde, ibuprofen'dir. Aynı bileşen genellikle "Nurofen" ticari ismi altında pazarlanan diğer müstahzarlara dahildir. Tarif edilen ilaç her tablet için 400 mg ibuprofen içerir. Ek maddeler arasında kroskarmeloz sodyum, ksilitol, selüloz, koloidal silikon dioksit, sodyum stearat, sükroz, talk ve diğerleri sayılabilir. Üretici her bir tablete basılan özel bir mürekkep kullanıyor.

İlaca ne yardımcı olur?

"Nurofen Express Lady" (tabletler) ilacı, antipiretik ve analjezik etkiye sahip bir anti-inflamatuar ilaç olarak kullanılır. Kapsüllerin atanması aşağıdaki durumlardandır:

  • Solunum sisteminin iltihaplı veya bakteriyel hastalıkları, vücut ısısında bir artış;
  • Farklı kökenli ateş;
  • Baş ağrısı veya migren;
  • Nörolojik doğanın eklem ağrıları ve rahatsızlıkları;
  • Menstruasyon veya ovülasyon sırasında rahatsızlık verici ve sansasyon çeken.

İlaç, diğer ilaçlarla kombine edilebilir. Bununla birlikte, ilaçları birleştirmeden önce bir doktora danışın.

Kontrendikasyonlar

Nurofen Express Lady kullanımının kabul edilemez olduğu durumlar vardır. Kullanım talimatları, tabletlerin bileşenlerini daha fazla duyarlı olarak görevlendirilmediğini gösterir. Bu durumda, tıbbın sükroz içerdiği gerçeğine dikkat etmeye değer. Ürünü diğer non-steroid anti-inflamatuar bileşikler alerjisi varlığında kullanmak yasaktır. Ayrıca, 12 yaşın altındaki çocuklara ilaç vermek yasaktır. Böbrek, karaciğer ve mide hastalıklarının alevlenmesi tedaviyi reddetmenin nedenidir. Kan pıhtılaşma kabiliyetinin ihlal edilmesi, çeşitli türlerin kanaması - bunlar, ibuprofen esaslı tabletlerin kullanılması kabul edilemez durumlardır.

Nurofen Express Lady: kullanım talimatları

İlaç, farklı dozlarda endikasyonlara uygun olarak reçete edilir. İlacın sizin için uygun olan bir bölümünü seçmek için uzmana başvurmanız gerekir. Doktor belirli tavsiyeler vermezse, ilaç talimatlara göre alınır. Özet, ilacın günde üç defa kullanılmasını önermektedir. Tabletler arasındaki süre 8 saatten az olmamalıdır. Tek doz - 400 mg ibuprofen hacmi içinde 1 hap. Günde maksimum doz 1.2 gram aktif maddedir. Yemekler sırasında kapsüllerin alınması tercih edilir.

Tedavinin süresi belirtilere göre değişir. Antipiretik bir ilaç 5 güne kadar alınır. Şiddetli kapsül ağrıları ile üç gün kullanılır. İlaç uzun süreli kullanım için değildir. Tedaviden sonraki bir kaç gün içinde kendinizi daha iyi hissetmiyorsanız, mümkün olan en kısa sürede bir uzmanı görmeye değer.

Hamile kalanlar için not

"Nurofen Express Lady" uyuşturucu gebelik sırasında uygulanabilir. Böylece doktor mutlaka böyle bir tedaviden fetus için risk hesaplar. Aynı zamanda kadınların faydalarını hesaba katar. İlacın hamileliğin son üç ayında kullanılması önerilmez. Hapların kanamanıza neden olabileceğine dair kanıt var.

İlacın gebeliğin ilk 12 haftasında kullanımı fetüsün gelişiminde teratojenik bir etkiye yol açmaz. Bununla birlikte, mümkün olduğunda, ilacı daha güvenli bir ilaçla, örneğin "Parasetamol" ile değiştirmek gereklidir. Hamilelik sırasında tabletlerin kullanımı için en uygun dönem orta (ikinci trimester). Doktorlar, çocuğunuzun yattığı sırada ilacın minimum kısımlarını kullanmanızı önerir. Hapı iki parçaya bölersen daha iyi olacak.

Advers reaksiyonlar

Nurofen Express Lady tabletleri düzgün şekilde kullanıldığında ve doz aşımının olmaması durumunda hastalar tarafından iyi tolere edilir. Bununla birlikte, ilacın tek ve günlük bölümlerinde bağımsız bir artış olması durumunda, advers etkiler ortaya çıkabilir. En yaygın olanı alerji döküntüsü ve kaşıntıdır. Sindirim bozukluğu olasılığı da vardır. Bu durumda, hasta karın ağrısı, diyare, kabızlık, artmış gaz gibi şikayet eder. Daha seyrek olarak baş ağrısı ve sinir sistemi problemleri vardır.

İlaç "Nurofen Express Lady" nin yan etkileri arasında kan, böbrek ve karaciğerdeki alevlenmeler de görülebilir. Uzun süreli kullanımda, karışıklık, işitme bozukluğu, baş dönmesi vb. Var. Bir veya daha fazla yan etki ile uğraşmak zorunda kaldıysanız, ilacın devam eden kullanımı sadece kabul edilemez. Acil olarak doktora gidilmesi ve referans alınması gereklidir.

Nurofen Express Lady: Nurofen'ten fark

Zaten bildiğiniz gibi, bu ilaçların aktif maddesi ibuprofen'dir. Her iki hazırlık aynı endikasyonlara sahiptir. Bunlar non-steroid anti-inflamatuvar ilaçlardır. Peki fark nedir? Nurofen Express Lady ile standart ve tanınmış Nurofen arasındaki fark öncelikle fiyattır. Son ilaç maliyeti neredeyse üç kat daha azdır. Ayrıca, ilacın dozajına dikkat etmek gerekir. "Nurofen" ilacı her bir tablette 200 mg ibuprofen içerir ve bu orijinal ürünün yarısı kadar miktardır.

Ayrıca, ilaç salım biçimi de farklıdır. "Nurofen" yalnızca tablet şeklinde satın alınabilir. İlaç şurup, rektal fitiller şeklinde mevcuttur. Bu tür ilaçlar hayatın ilk yıllarındaki çocuklara verilebilir. Süspansiyonun her 5 mililitresi için 100 mg'a kadar ibuprofen oluşur. Rektal uygulama için bir mum bileşimi içinde 60 mg aktif bileşen içerecektir. Bu ilaçlar bebekler için reçete edilir.

Müşteri görüşleri

Nurofen Express Lady'nin tıbbı nedir? Tüketiciler, ilacın her zamanki "Nurofen" ten daha uygun olduğunu söylüyor. Tarif edilen ilaç bir tablet tarafından kullanılır. Selefi iki kapsül tarafından atanmıştır. Süpozituvarlar kullanılıyorsa, daha fazla gereklidir.

Uyuşturucu çok hızlı davranıyor. İlk başvurudan sonra, bir kişi 15 dakika sonra kendisini daha iyi hissetmeye başlar. Sıcaklık düşüşü yarım saat sonra kaydedilir. Bu etki 4 ila 8 saat arasında sürer. Genellikle kullanıcının ilacı tekrar alması gerekmez. Hastalar tabletlerin tatlı bir tadı olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, soyut onları çiğneme tavsiye etmez. Ayrıca, tüketiciler hapları az miktarda bildiriyorlar. Kapsül ek sıvısız yemekler sırasında kolayca yutulabilir. Buna rağmen, çoğu insan tabletleri su ile alıyor.

Uzmanlara bir kelime

Doktorlar "Nurofen Express Lady" ilacı hakkında ne diyor? Doktorlar şunları bildiriyor: bu ilaç uzun zamandır iyi tarafta kendini kanıtladı. Eğer öngörülen dozlar ve talimatlar takip edilirse, ilacın kullanımı olumsuz sonuçlara yol açmaz. Uzmanlar, bu tür tabletlerin ciddi sonuçlara varılmadan alkolle kombine edilebilecek birkaç ilaçtan biridir. "Nurofen Express Lady" adlı ilaç, jinekoloji, diş hekimliği, nöroloji ve terapide yaygın şekilde kullanılmaktadır. Ancak ameliyattan hemen sonra alınmamalıdır. Bu kanamaya neden olabilir.

Doktorlar ilacın diğer ilaçlarla kullanımına dikkat ediyorlar. Çeşitli non-steroid ve anti-inflamatuar ilaçlarla birlikte bir ilaç kullanmayın. İstisna, böyle bir şemanın bir doktor tarafından önerildiği durumlarda olacaktır. İlaç, belli antibiyotiklerle uyuşmaz. Bileşiklerde, ilaçların hepatotoksik bir etkisi olacaktır. İlaç, diüretikler ve antikoagülanlar ile mümkün olduğunca kullanılmamalıdır. Hasta sorbentlerin kullanılmasını gerektiriyorsa, doktorlar ilaçlar arasında kısa bir ara önermektedir. Aksi takdirde, sorbent basitçe ibuprofen'in harekete geçmesine izin vermez. Uzmanlar, ilacın yalnızca uzmanlaşmış puanlarda ve eczanelerde satın alınması gerektiğini söylüyor. İlacın elden alınması tüketici için hoş olmayan sonuçlar doğurabilir. Non-steroid anti-inflamatuar ilaç seçmeden önce doktorunuza danışın.

Makale özeti: Sonuçlar

Bu makale, popüler bir ilacı ve açıklamasını tanıttı. "Nurofen Express Lady" - birçok patolojinin semptomatik tedavisinde etkili olan bir ilaçtır. Bununla birlikte, yalnızca kısa süreli kullanım içindir. Bir doktor tarafından tavsiye edilmedikçe, hapları artmış bir dozda almaya kabul edilemez. Anestezi ajanı Nurofen Express Lady, esasen daha adil seks arasında talep görüyor. Ancak, bunlar erkekler tarafından alınabilir. Ağrıyı giderebilen ve ateşin vücut ısısını düşüren ilaçlar , her ev tıbbi dolabında bulunmalıdır . Bunları yalnızca acil durumlarda kullanın ve mümkün olan en kısa sürede doktorunuzla iletişime geçin. Sana sağlık, hasta olma!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.