SağlıkTıp

Nörolog Bir nörolog arasındaki farkı bilmek ister misiniz?

duvara karşı hastane ve banklar Dar koridorlar ... Bir nörolog bir tavsiye düzenliyor. Bir değerli kapının arayışı içinde koridorda hareket ediyor ve sonra anne aniden Nörolog ofisine kolunu çeker. Ama bambaşka bir uzmana ihtiyacımız var! Kim haklı?

Bir nörolog nörolog farklı nedir?

Sadece isim. 1980 yılında, özel "nörolog" ismi nedeniyle ilk yanlışlık (onlar nörolojik bir bozukluğun nedeni değilse doktor, herhangi bir patolojileri tedavi etmez) için "nöroloji uzmanı" olarak değiştirilmiştir. Bazen etikette sen tirelenmesini iki kelime görebilirsiniz. Bu nedenle, birçok hasta nörolog bir nörolog arasındaki farkı bilmiyorum. Aslında, cevap basittir. Nörolog veya nöroloğunuz nörolojik hastalıkların tedavi edilmesi ve uzmanlar arasında bir fark yoktur. değil doktor davranır ruhsal bozukluk, ama bir terapist ya da psikiyatrist - Başka bir şey.

Nöroloji ve nöropatoloji - fark nedir?

Zaten herhangi bir sorunla neden olmaz, kulak uzmanı - Şimdi bunun farkında ve böyle optometrist veya göz doktoru kulak burun boğaz uzmanı olarak isimler, değişikliği olacak. İlk görüşmede, doktor hastayı muayene edecek, anamnez (vaka geçmişleri) toplamak, şikayet dinlemek ve gerekirse bilgi toplamak için ek prosedürler tayin eder. O elektromiyografi, BT veya MRG, Elektronöromiyografi bir yön verebilir. Uzman ayrıca röntgen veya hastalık tespit edebilir ve çift taraflı tarama baş ve boyun arterlerinin. tedavi edilen hastalığın bağlı terapötik veya cerrahi ya olabilirler.

doktora giderken?

migren, şiddetli ve sık baş ağrısı, uyku bozuklukları, uyuşma ve ekstremitelerde, kulak çınlaması, hareketlerin bozulmuş koordinasyon, bellek sırt kaybı, ağrı, karıncalanma meydana anda bilinç bozuklukları, bayılma ve baş dönmesi.

Ne hastalıklar doktor tarafından belirlenebilir

Bir nörolog nörolog farklı nedir? Yani, hiçbir şey doğru. O zaman ne hastalıklar belirleyebilir? Bu algılayabilir vasküler distoni, inme, nevralji, interkostal nevralji, siyatik, miyozit ve tespit Parkinson hastalığı. vücudun otonom sinir rahatsızlıkları nöroloji yüzde otuz sistemini ele almaktadır. Yarım tıbbi ve fiziksel terapi tedavileri gerçekleştirdi. sebebi inme hipertansiyon, kardiyovasküler hastalık olabilir serebral arteriyoskleroz. Nevralji sinir lifi boyunca bir yanma, ağrı, keskin veya sancı adı. Bu durumda, doktor entegre tedavi ve cerrahi arasında bir seçim yapar. ağrı kesici nedenlerini ortadan kaldırarak Tedavi interkostal nevralji sistemleri. Parkinson hastalığı kroniktir. Ayrıca hastalıklı beynin etkilediğinde palsi sallayarak denir. Tedavinin tipi hastalığın evresine bağlıdır. Miyozit fizyoterapi prosedürleri dahil olmak üzere bu kapsamlı muamele edilmektedir. Siyatik etkilenen siyatik siniri. Hiçbir etkisi anti-inflamatuar ilaçların cerrahi tedaviden sonra uygulanır edin. sorunun yanıtını bulun "bir nörolog nörolog farklı nedir?" oldu o kadar da zor, öyle değil mi?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.