Haber ve ToplumFelsefe

Ne kelime "iyilik" hakkında Düşünceler

Sadece kelimenin çok anıldığında "iyilik" ruh ısıtır. Güneş bir bulutun arkasından çıktı ve bahar aylarında nefes gibi oldu. derin ve çok yönlü "iyilik" anlamı. İlk bakışta görünüyor - İyi olmak kolaydır. , Atamak, yardım payını gülümseme - bu siz ve nazik: popüler şarkıda söylenen ve bundan daha kolaydır - "halkın zevk için iyi yapın". Ancak, iyilik bilgelik değil kendileri içinde hareket eden ve nasıl ve neden meydana gelir.

kelimesinin anlamı "iyilik" toplum tarafından kabul edilmesi ahlaki değerler bağlamında, kişinin kişisel nitelikleri belirtir. Duyarlılık ve duygusal konumu diğerine yanı sıra ihtiyaç kısaca genel bir kavram olarak iyilik önemini karakterize etmek iyilik yapmak için arzu etmek.

kendini sev

ilk ve en önemli iyilik - bu kendilerine iyilik olduğunu. Dikkat ve yanıt kendisi açıkça diğer duymak izin vermek. Biz şehit bir pozisyondan dünyaya bakar birinin iyi düşünün miyim? kurban "başkaları için her şeyi, ama bir şey gerekmez" Söz değil oluşturulmasını ve yıkıcı güce sahiptir. Sefil kendini sevmeyen ve bu nedenle işkence, gerçek iyilik degildir bir kişi. içinin boş eğer o başkalarına ne verecekti? Belki de böyle bir kişinin iyi olmak ister, hatta kendini almaz gibi bir konumda değildir "kendin olarak Komşunu seviyorum" başkalarına iyi huylu bir izlenim üretmek, ama çalışıyor.

iyilik Yüzleri

Hata iyilik karakter zayıflığı kabul veya başka bir şekilde ise - zihinsel tembellik. Tüm mutlu, kimse "... beni ilgilendirmez", müdahale ve genel olarak. Sinsi ve velilere pandering karışmaz, vazgeçmek daha kolaydır, dikkat etmezler, onun "eğitim" sonuçları hakkında düşünüyorum. Onlar çocuklarına sağlamak iyi hizmet musunuz? o ilgisizlik başladığı yerde İyilik biter.

Kelime "iyilik" ve başkalarının doğru 'yaşama ilgili görüşlerini empoze etmeye alışık olanların anlamını yanlış anlamaktadır. Bir Hıristiyan ahkâmına omuzlarında ipuçları çanta ile ikinci bir "doğuştan psikolog", işlemek için acele üçüncü adam bağlılığı öğreten bir kötülük o kadar talep etmesi halinde.

Başka bir seçenek - demonstrasyon iyilik. Bu iyilik olumlu bir kişide, ve bu bir rastlantı değildir. Efendisini ve her zaman tanınması ve hayranlık güveniyorum süslemek için tasarlanmıştır. hiç kimse bu konuda biliyorsa iyi işler yapmak için anlamı nedir? Görünüşte hayal ürünü olarak bir demonstrasyon karakter türü ile insanların kafasında "iyilik" anlamını yorumlanır.

Küçük bir çocuk tam olarak bilmiyor neyi iyilik. duyguların düzeyde, philosophizing değil. İyi hissediyor ve neyin kötü olduğunu. Her zaman maskenin ardına yürür birinden gerçekten iyi bir kişi söyle. Zamanla bu değiştirir. mesajlarını, söz ve eylemlerin bir uyumsuzluk çakışan Yetişkin küçük adam şüphe götürür. Büyürken hatırlamak ya da "iyilik" anlamını yeniden keşfetmeye çalışır.

iyilik Gücü

Tüm karmaşık ve aynı zamanda basit. iyi - kötü diğer sempati eğer yakın olmak Dinle. o da, iyi yardıma ihtiyacı varsa yardım et. Ama gerekli her zaman? anlamak ve takdir etmek amacıyla, ruhsal çalışma ve hassas kalbini gerekir. Gereksiz bakım zararlı olabilir. koymak ve onun ayakkabı bağlamak için çocuğunuzu öğretin - Bu ortak ebeveyn endişe kaynağıdır. çocuk, uzun zamandır kendim yapıyorum neler yapabileceğini onun için yapmak, büyüdü koyarak devam - bu küçük adam büyümek için bir şans mahrum "iyilik", bozulmasını olduğunu.

İyilik - yaratıcıdır gücü, yaratıcılık ve sevginin gücü. O rahatlatır ve iyileştirir, yaşamı ilham o yolun yanar, elini tutar. Merhamet insanları mutlu ve ilham verir. Bu diğerine, bir virüs gibi yayılır ve bu virüs özeni, merhamet ve umuttur. Ve nasıl "iyilik" anlamını anlıyorsunuz?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.