SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ne her gün mide ekşimesi işkence olur?

Mide sıvısının asit özofagus ve tahrişe neden iç temas GÖRH oluşur. Birçok kişi genellikle yemekten sonra, sadece zaman zaman bu hastalıktan muzdarip.

Neden orada olduğunu ve mide ekşimesi barış içinde yaşamak vermediğinde ne yapmalı? çeşitli nedenleri olabilir:

• tutar valf zayıflatılmış mide asidi midede.

• Bazı gıdalar (şeker, alkol, kahve, nane, yağlı ve kızartılmış gıdalar, çikolata) alt özofagus sfinkter dinlenmek için yeteneği var.

Özellikle yatmadan önce, Dirençli bir yemek •, böylece onun rahatlama kışkırtan, alt mide vana sıkıştırma güçlendirebilecek özelliklere sahiptir.

• Çünkü sürekli hareketsiz yaşam tarzı, dar kıyafetler ya da kilo fazlalığı ve midesinde Basınç hoş olmayan semptomlar görünümünü kışkırtır.

• Sigara içme.

• Gerilme gastrik asit ve gastrik boşalma yavaşlaması üretimini arttırır.

Her gün Mide yanması • uygun olmayan yapısı, yemek borusu, içinde neoplaziler ya da bitişik dokularda sonucu olabilir.

Bu hastalığın tehlikesi nedir?

semptomların oluşma sıklığı dikkat edin. mide ekşimesi ayda bir gelirse - Sorunun hafif bir formu. haftada bir kez - ılımlı. ekşimesi her gün görünür Ama eğer - Tedaviyi gerektiren bir şiddetli form ile karşı karşıyayız.

mide ekşimesi nadir bölüm itibaren sağlıklı bir diyet oluyor ve aşağıdaki basit ipuçlarını kullanarak kilo azaltılması, ortadan kaldırılabilir.

Sadece kısa bir süre için rahatlama getirebilir böyle önlemlerin bir ağır formu varsa. Şiddetli içinde tam ne ekşimesi eğer kendini gösteriyor? Tedaviye gecikme olamaz. Günlük saldırılar mümkün tehdit sonuçları ile hastalığın şiddetli semptomları olabilir.

Her gün mide ekşimesi GÖRH muzdarip insanlar, yemek borusunda yara kaynağıdır. Bu tür bir hasar zor yutkunma ve dar yemek borusu.

aside Kronik maruziyet, özofagus kanseri riskini artırır edebilmektedir.

Mide yanması her gün: nasıl kontrol öğrenmek için?

1. üç ağır yemekler yerine küçük parçalar halinde diyetin parçası.

2. yavaşça yemeye kendinizi öğretin. Hızlı yutma gıda vazgeçirmek için - çiğneme sırasında masada bir kaşık veya çatal koydu.

3. uykudan önceki üç saat yardımcı olacaktır akşam yemeği Yatmadan zaman mide suyu üretimini azaltır.

4. Yüksek yastık veya yükseltilmiş bir yatak başlığı mide suyu yemek borusuna taç atışı önlemek için uyku sırasında sağlayacaktır. Nedenle uyku nasıl dikkat etmek gereklidir.

5. mide ekşimesi neden olabilir gıdaların ve içeceklerin tüketimini azaltmak için gereklidir. Bu narenciye suları ve alkolsüz içecekler, kahve ve alkol; domates ve çikolata, nane ve soğan, yağlı gıdalar. Gıda günlüğü bir bütün besinleri saklamak yanmasına neden hangilerinin görmek için.

6. nikotin alt özofagus sfinkter zayıflatmak özelliği nedeniyle, sigarayı bırakmak için gereklidir.

7. gevşek giysiyi kadar mide içeriğini itmek yardımcı mide sıkıştırılır itibaren sıkı şeyler giyin.

8. ağırlık izlemek için önemlidir. karın Aşırı şişman yanı sıra dar giyecekler, mide üzerindeki baskıyı oluşturmak. Sonuç olarak - her gün mide ekşimesi.

9. sıcak içecek içmek öğrenin. Yemeklerden sonra bitki çayı veya hafif ısıtılmış bir bardak su mide suyu seyreltmek ve asit oranını azaltmaya yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.