OtomobilKamyonlar

Ne dünyanın en büyük buldozer ve onun öteki "kardeş"

Bu olmadan, aracın herhangi bir ciddi inşaat geçemez. Bu makine farklı çukurları kazma, zemin hazırlamaktadır enkaz bir boşluk temizler. Birim tasarımı basit olan ve performansı, çok yönlülük ve güvenilirlik ile karakterize edilir. Bir buldozer bahsediyoruz - Şantiyede ana ulaşım. makale sıradan bir araba, ve dünyanın en büyük buldozer ve diğer dev ölçekli rakipleri olarak kabul edilecektir. Böyle özel ekipman varlığı, büyük olasılıkla, birçok okuyucu tmiyor. Ama oluyor, ve büyüklüğü ile etkileyicidir.

devleri arasında dev

büyük buldozer dünyada Komatsu D575A denir. Bu tasarlanmış ve Japonya'da inşa edilmiştir. Bu dev 142,5 ton ağırlığında. Bugün, bu canavar ile herhangi bir teknik benzer bir amaca maç mümkün değildir. Bu model ilk 1981 yılında Teksas Conexpo sergide gösterilmiştir. On yıl sonra, Rising Sun Land bu makinelerin ilk seri üretime başladı. Kuzey Amerika'da çoğunlukla kullanılan Komatsu D575A. İşte onlar kömür madenciliği açmak için istismar edilmektedir.

Dünyada ve en büyük buldozer da kömür madenciliği şirketleri Avustralya kullanılır. Makinenin nihai varış yerlerinde teslim ve toplanan doğru yerde zaten edilir. İstenen şehir veya ülkede üniteyi taşıyacak için, ekipmanın her yerinde onları yığını altı ila sekiz kamyon gerekir.

Nedeniyle etkileyici boyutu arabaya Amerika'da "Superdozerom" çağrısında bulundu. Ama bugün, Komatsu D575A artık üretilir. Eğer bir devi satın almak istiyorsanız Dolayısıyla, o zaman başarılı olmaz yapmak. Yalnızca özel koleksiyoncular web sayfası sunulur onun ölçekli modeli, sahibi olabilir.

Parametreler ve özellikleri

büyük performans dünyasında buldozer ve aşağıdaki parametrelere sahiptir: Makinenin yüksekliği bir adamın ortalama yüksekliği üç katından fazla ve neredeyse beş metredir. Boyu ortalama 12 metredir. Birim, gücü 1150 beygir gücü olan bir 12 silindir motoru ile donatılmıştır. Komatsu D575A üç hız modu vardır ve bu iki yönde hareket edebilir.

dev boyutta tankı 2100 litre uyan dizel yakıt, üzerinde makine çalışıyor. Makine kova donatılmıştır. 7.39 m - Yüksekliği 3.63 metre, genişliğidir. Tek bir geçişte çeşitli ırklardan 70 metreküp taşıyabilirsiniz. Zemin bıçağı iki metre kazdık.

Komatsu D575A su soğutmalı tip ve turbo şarjlı.

Bu modelin iki versiyonu geliştirildi: D575A-3, 131,35 ton ve D575A-3 SD ağırlığındadır. son çeşitleri 152.6 ton ağırlığında.

Büyük ama iddia değil

dünyanın en büyük buldozer, parametreler olan yukarıda açıklanan makinenin boyutlarını aşan - bu ASSO Dozer. Ama bu dev seri üretime geçmeye mukadder değildi. birimin oluşturulması üzerinde İtalyan şirketi Asso çalıştı. Ağırlık ekipmanları 183 tonu aşacak ve motor gücü 1300 beygir eşittir. Bu makine yeryüzündeki en büyük ve naimoschneyshey olmaktı.

Bu ASFA Dozer uzunluğu bir düzine metre olacağı planlandı. Onun kepçenin uzunluğu yedi metre uzunluğa ve iki metreden fazla bir yüksekliğe sahip olmalıdır. Arabanın arkasında üç metre yüksekliğinde dev ripper donatmak için planlanmış. Bu gelişme için büyük alanları temizlemek için "dev" anlamına geliyordu.

Libya'ya ihracat için 1980'lerin sonlarında tasarlanmış makine. Projenin ülkenin Cumhurbaşkanı Kaddafi tarafından finanse edilmektedir ancak o zaman o sadece terörü destekleyen şüphelenilen olmuştu çünkü BM ticari ambargo, devletin bir çok koydu. Böylece, Kaddafi param bitti ve ona ötesinde teknolojinin gelişmesini sponsor devam etmekti. İtalya'da inşa edilmiş prototipler ise dünya ASSO Dozer görecek kadar şanslı değildi vardır.

tekerlekli Bulldozer

1970 yılında, Mühendislik ve CF I (Denver, Colorado) dünyanın Melrose M880 en büyük tekerlek dozer inşa etti. Müşteri makineleri firması Melrose oldu. o şirket ve uzmanlık böyle güçlü noktasıdır çünkü araba, sadece bir tekerlek oldu. taşıma ağırlığı 102.3 ton düzeyindeydi. Mahina 22.4 km / s hızlandırılmıştır. İki motor bir buldozerin çalışmak. hayır bu şampiyonların ondan fazla 1986 yılına kadar üretildi.

Diğer büyük buldozerler

Komatsu D575A yanında ASFA Dozer ve Melrose M880, dünyadaki diğer çok büyük buldozerler vardır. Yani, dünyanın en özel ekipman ele alınabilir:

  • Chetra Ağır 40 Ya - endüstriyel bir buldozer motor gücü 590 beygir gücü ulaşır. Birim tankı yakıt 1.200 litredir. Caterpillar araç altı tekerlek üzerinde entegre. Tasarım fazla 68 ton ağırlığında.
  • Fiat-Allis FD50. Makine ağırlığı 80 tondur. Bu tekniğin son sürümü 1989 yılında zaten kaydedilmiştir.
  • T-800. Rusya Federasyonu üretiminin Bu buldozer. teknik 12.4 metre, yüksekliği bir uzunluğa sahiptir - beş metre ve "makine" nin bir ağırlığa kadar 106 kadar tondur. T-800 kabin içinde düzenlenmiş bir çift kolun ile kontrol edilir. Ulaşım 14 km / saat maksimum hıza ulaşır.

İşte onlar yorulmadan çalışan buldozerler, Devler, ve herkesi şaşırtacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.