SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nasıl da yaralı bir dirsek tedavisi için?

Çoğu zaman, insanlar bir çarpışma ya da yaralanma muzdarip. dirseğinin ezilme - Aktif kişinin günlük aktivitelerinde en çok içiçe vücudun bu kısmı olarak, tıbbi pratikte oldukça yaygın.

oldukça kolay yaralanma olmasına rağmen, ciddi sonuçlar doğurabilir. Böyle yaralanmalar belirtiler oluşmaya çok özenli olmalı sonra, zamanında sorunu tespit etmek ve tedavi için bir doktoru görmek mümkün. Daha sık profesyonel sporcuların yanı sıra küçük çocuklarda görülen bu tür değildir travma daha.

dirsek çürük edilebilir nedenleri

çocuklar, yetişkinler ve hatta yaşlılar: Bu her yaşta olabilir. Çocuk ve ergenlerin hasarlı kemik ve eklemler çok çabuk kurtarmak eğer osteoporoz bir şans var gibi Ancak, daha sonra eski yaralanmalar, ciddi bir sorun olabilir.

Temelde dirsek zarar olabilir neden olur:

 • direkt isabet;
 • düşmek;
 • sıkıştırma eklemler.

Dirsek yaralanması tüm sorumluluğu ve ciddi ihlallerin ilk işareti olarak tedavi edilmelidir By hemen bir doktora görünün.

Dirsek yaralanması belirtileri

Dirsek eklemi (ICD-10) kontüzyonu birçok farklı belirtiler vardır. Başlıcaları ölçüde herhangi el hareketleri de yükseltmek şiddetli ağrı vardır. Bunlar yavaş yavaş parmakları ve önkol geçebilirsiniz. Diğer bir özellik olabilir , bir dirsek, tümör yaralanmadan hemen sonra. yaralanma bölgesinde artış önemsiz olabilir ya da belirgin olabilir, bu organizmanın yoğunluğu ve hasar özelliklerine bağlıdır. Yaralanma sitesi hematom oluşturulan, o zaman kan damarları etkilenir anlamına gelir. sınırlı bir süre için dirsek eklemi hareketliliği ve sıçrama komplikasyonların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Ne yapmalı ne zaman dirsek yaralanması

Hasta bir dirsek eklem hasarını varsa, ağrı kurtulmak yardımcı ve yaralanma sonuçlarını en aza indirecektir bir dizi etkinlik yapılması gereklidir. Terapi kendisini şu anlama gelir:

 • ilk yardım;
 • Ağrı kesici alınması;
 • ağrının ortadan kaldırılması için, yerel maddelerin kullanılması;
 • bandın yüklenmesi;
 • halk ilaçları tedavisi.

Her yöntemin kendine özgü avantajları, dezavantajları, endikasyon ve kontrendikasyonları, yüzden bir doktora danışmak gereklidir.

Zamanında tıbbi bakım belirgin travma hoş olmayan etkileri azaltabilir. Her şeyden önce bunun düzeltilmesi gereklidir , dirsek böylece onun hareketsizliği ve tam uyumanızı temin. Kanın akışını azaltmak için, el kaldırılmış konumda sabitlenmesi gerekir. Kanamayı yavaşlatmak için, ağrı ve şişliği azaltmak, sen çürük soğuk yerde çalışmak gerekir. zedelenmiş dirsek tedavisi için tüm başka bir işlem doktora emanet edilmelidir.

Dirsek Yaralanma Tedavisi

zedelenmiş dirsek varsa acı azaltmak ve komplikasyonları önlemek, böylece nasıl bunu tedavi etmek? hasarlı alanın iyileşme hızına büyük ölçüde bağlıdır ve bu komplikasyonların oluşumunu engelleyecektir Bunun nedeni terapötik önlemler derhal ilk belirtileri ortaya çıktıktan sonra olmalıdır gerçekleştirin.

muayene ve teşhis sonrasında tedavi yöntemlerine aşağıdaki hastaya atanır:

 • ilaç tedavisi yok;
 • fizyoterapi;
 • Masaj ve fizik tedavi;
 • İnsanlar uygulama teknikleri;
 • cerrahi.

, en uygun tedavi yönteminin seçimi, büyük ölçüde zarar doğası ve komplikasyonların varlığına bağlıdır. Sadece bir doktor hasar karmaşıklığını belirleyebilir ve semptomları ortadan kaldırmak için en uygun yolu seçmek.

ilaç

Dirsek eklemi ezilme sıklıkla akut tezahürleri ortadan kaldırmak ve doku iyileşmesini hızlandırmak yardımcı ilaçların kullanımı ile tedavi edilir. Kural olarak, ilaçların bu grupların tedavisi için kullanılır:

 • anti-enflamatuar;
 • dekonjestanlar;
 • hondroprotektory;
 • vitaminler;
 • çözeltiler mikro geliştirmek için.

Başlangıçta sonra en az iltihap tayin tabletleri ve merhem subsiding, enjeksiyon preparatlar halinde başvurmuştur.

Dirsek (kod ICD 10) Kontüzyon zaman ağrı ve iltihaplanma ile eşlik eder. Tablet formundaki ilaçları yardımcı olacak tüm belirtiler ortadan kaldırın. ağrıyı ortadan kaldırmak için "Ketonal", "Bonifen" "Celebrex" ve diğerlerini almak tavsiye edilir. komplikasyonlara neden olmaz en güvenli aracı, bir ilaç "Celebrex" olarak kabul edilir. Bu ilaçlar tamamen herhangi bir zamanda kullanılabilir.

İyi bir araçtır şişme ve iltihap, ağrı ortadan kaldırmak için yardımcı olur ilaç "Wobenzym" olarak kabul edilir. hızlı bir şekilde iyileşmesine katkıda uygulanan hondroprotektory kıkırdak harabiyetine ve hyaluronik asit, ile. geleneksel yöntemlerle birlikte kullanıldığında bu fonların etkinliği artar.

Tedavinin ikinci günden itibaren tablet ve enjeksiyon kullanımı kalmaz, devam, aynı zamanda merhem, jel, krem kullanabilirsiniz edilebilir. Sınırlama sadece doku hasarı olabilir.

ağrılı semptomlar, enflamasyonu azaltmak ve diğer belirtiler olabilir örneğin merhem ve krem "Ketonal" indomitsinovaya jel "Febrofid" olarak ilaçlar. Şişlik ve yaralanma bölgesinde şişlik böyle "DOLOBONE" ve "indovazin" olarak uyuşturucu kaldırmak yardımcı olur. Bu fonlar hematom ortadan kaldırmak için yardımcı olacaktır. elastik bir bandaj ve dirsek tutma düzeneği kullanmak için gerekli lokal preparatların işlem geliştirmek için.

tedavisi için halk ilaçları

Tıpta, ICD zedelenmiş dirsek kodu 10 sahiptir ve oldukça ciddi bir yaralanma olarak kabul edilir. ağrıyı ortadan kaldırın ve yaralanma diğer belirtiler, sen halk ilaçları kullanabilirsiniz. Özellikle, "Badyaga" çok iyidir. bir miktar su ile toz dökün ve yaralanma yerine elde edilen bulamaç uygulamak veya gazlı bez ya da bandaj ile kompres yapmak için hazırdır.

morarma azaltmak ve iltihap ortadan kaldırmak için, arnika çiçek decoctions yapmak ve aracı haline almak mümkündür. Çok iyi bir uyum lokal etkisinin iyiliği için iyot örgü, dulavratotu yapraklar ya da şifalı bitkilerin alkol tentürleri.

Taze püre patates Lapa şişliği azaltmaya yardımcı ve iltihap ortadan kaldıracaktır. Sadece kapsamlı, iyi düşünülmüş terapisi hızla semptomların kurtulmak ve komplikasyonların meydana gelen korumaya yardımcı olacaktır.

tedavisi için fizik tedavi yapılması

Dirsek eklemi kontüzyonu, hemen başlaması gereken tedavi, tek başına gelir ve fizyoterapi yürüten. Bu yöntem, çok iyi bir etkiye sahip olması nedeniyle bu tür düzenlemeler, özellikle ilaçların kullanımı ile kombinasyon halinde, akut yaralanma dönemde hem de iyileşme döneminde sadece gösterilmiştir.

İyi bir sonuç için size gibi işlemlerini yürütmek gerekir:

 • elektroforezi;
 • Lazer tedavisi;
 • parafin tedavisi;
 • Manyetik tedavisi;
 • tedavi dalga;
 • balneoterapi.

Hastanın iyileşme hızlandırmak için, bir kompleks fizyoterapi yapılması gereklidir.

Masaj ve tedavi için fizik tedavi

Gerekli Jimnastik eklemler hasarsız şartıyla, iyileşme döneminde yürütmek. sargı gösterilen kompleks masaj prosedürleri çıkarılması ve hasarlı alanların geliştirilmesi sonra. El özgü egzersizleri hasarlı eklemlerin restorasyonu gibi daha karmaşık hale ve sonra yavaş yavaş simülatörleri ve ağırlık egzersizleri tanıtmak gerekir ki kullanmıştır. Her hasta için, doktor fizik tedavinin optimum setini seçer.

Dirsek yaralanmasının Cerrahisi

çürük dirsek oluşursa, sıvı etkilenen bölgeyi delinme gereklidir, hasarlı bölgede birikir. daha sonra bu tahliye fazla sıvı ve kan ve sonra elde edilen oyuk antiseptik ile yıkanmıştır.

bir kırılma tespit durumunda özel bir metal vida kullanarak elde edilen fragmanlar gerektirebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.