SağlıkTıp

Nasıl buharlı tüp çocukların yapımları için?

Herkes birçok bebeklerin ve hemşirelik bebekler bir birikimi muzdarip olduğunu bilir bağırsaklarda gaz. Yaklaşık 2 ay bu hastalık her saniye çocuğu maruz kalmaktadır. buhar borusu ayar - ilaçların başarısız bir uygulanmasından sonra tek yoludur. Ve burada destekçileri ve gazların tahliyesi yönteminin rakiplerinin bir yeri vardır. zararlı mı?

Bu neden ve ne yapacağını mı?

Genellikle aşırı mide gazı bağırsak ya da bazı sıradan yukarıdan beslenmesi spazm nedeniyle. Böyle bir durumda, çocuk, göğüs, acı acı ağlıyor, midesinde bacakları sıkılaştırır reddediyor, huzursuz olur. Bu genç annelerin ilk belirtisinde arkasına bakmadan bebeğin imdadına. Her şey olabilir: ilaç, masaj, ısıtma yastığı, dereotu VODICKA. buhar tüpünün sadece bir bildiri çocuğun durumunu kolaylaştırır Ancak, zamanlar vardır. Prosedür son çare olup gereksiz yere olmamalı vurgulanmalıdır.

Buhar boru hazırlama çocuk: Özeti

söz konusu işlem için, önce eczanede kauçuk edinmelisiniz buhar tüpü. Bu gazların çıkışı için bir çok oval delik olan yakın bir yuvarlak kör uç, bir kauçuk kateter. Kullanımdan önce, sabun ve su ile iyice yıkandı, gereken, kaynar su ile durulayın ve kurumaya bırakın. söz konusu cihaza ek olarak, gerekir:

  • vazelin yağı (bitkisel veya haşlanmış);
  • muşamba;
  • 2-3 alt-bezleri;
  • su kabı.

prosedür

Birçok genç, tecrübesiz annelerin soru hakkında endişeli: "evreleme buharlı tüp ne kadar?" sorusu kateterin yanlış bir yerleştirme kolaylaştırmakla kalmaz, çünkü önemlidir, ancak sadece durumu kötüleştirebilir. temel kurallar bakalım. Eğer eşek muşamba çocuk bezi altında sıkışmış bebeği soyunmaya ve arkasında koymak için gerekli prosedürlerin herhangi başlamadan önce. Daha sonra, dikkatli bir şekilde, sıvı parafin ile tüpün yuvarlak ucunu fırçalama, çocuk kalça sol elini itmek ve sağ döner translasyon hareketi kateteri giren başlatın. . Çocukların 1-2 yaş için 7-8 cm bebeklerin derinliği, - kolaylık sağlamak için 8-9 cm, zaman içinde durdurmak için kanal üzerinde önceden santimetre dikkat etmek en iyisidir zaman bağırsak kateter ilerlemesi.

buhar tüpü formülasyonu yenidoğan taşınır sonra, gaz giderici kontrol edin. Bu amaçla, kateterin serbest ucu düşüren bir su konteyner,. kabarcıklar su görünüyorsa, her şeyin doğru yapıldı. Yani, bekleme süresi, bebek bezi kapsayabilir. Genellikle yeterli 30 dakika, bebek rahatladı ve güvence verildi.

sonuçları olmadan buhar tüpü Tablosu

Eğer inme çocuğun göbek can saat yönünde prosedürü sırasında. Bu biriken gaz bağırsak bölgesini teşvik etmektedir. Buhar tüpü yavaşça bebeğe zarar vermemeye dikkat ederek, dönme hareketi ekstrakte edin. çocuk daha sonra cazip ve anüs bebek krem çevresindeki deri ile işlenir. fakir geçmesiyle flatus prosedürü 3-4 saat sonra tekrarlanabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.