Gıda ve içecekRestoran yorumlar

MOS. Moskova'da İskandinav mutfağı restoranı.

Son birkaç yıl içinde, ulusal mutfağı ve sağlıklı lezzetli yemek pişirme çok dikkat verilmiştir. Televizyonda, İnternet pişirme gösteri daha vardır. Pişirme sadece lezzetli ama kullanışlı ve estetik yemekler, XXI yüzyılda çok moda haline gelmiştir. Bu Moskova'da giderek daha popüler İskandinav mutfağı haline geliyor.

Kuzey Avrupa ülkelerinde ne yenir?

İskandinav mutfağı birkaç İskandinav ülkelerinde (Danimarka, Finlandiya, Estonya, İsveç, Norveç, İzlanda ve diğerleri) mutfak geleneklerinin içerir. Kuzey gıda diyetinin ülkelerde farklı malzemeler kullanılır: balık, av, kökler, meyveler, fındık, otlar, her türlü. tam tahıllar eklenmesiyle çok popüler pasta, iyi tat ve yararlıdır.

Bilim adamları, büyük miktarlarda kadar popüler bugün yağ asitleri, omega-3, bazı deniz ürünleri, aynı zamanda meyvelerin içindeki sadece içerdiğini bulmuşlardır. Ve sonra, ve daha aktif İskandinav ülkelerinde yemek pişirmek için kullanılan.

Şimdi lezzetli yemekleri tatmak Kuzeyin Moskova'da olabilir. Örneğin, gastro MOS. restoran Temmuz 2015'ten son gününde Trubetskoy sokakta açıldı.

MOS - restaurant Trubetskaya 10

Restoran bir seferde 80 kişi kabul etmeye hazır iki düzeyidir. mobilya, modern konforlu. Tablolar birbirine çok yakındır, bu yüzden gizlilik tercih insanlar için, çok rahat olmayabilir.

1 seviyesinin kalp mutfak, bu ziyaretçilerin gözleri açıktır. Herkes bu yerin mükemmel teknik donanım görebilirsiniz. sipariş yemeklerin hazırlanma sürecinin bir izleme herhangi televizyon programında daha bazen daha iyidir.

Mutfak alanı yüksek çubukla salonu ayrılır. Arkasında şef kurumlardan yaratıcı yemekler tatmak için 8 kişi ağırlayacak. Bu alan Şefin Tablo denir.

2 kata kadar yükselen duvara tasvir dev siyah baykuş karşılamaktadır. O lezzetli bir şeyler yemek kuzeyden uçakla gibiydi. Bu seviyede ancak camın arkasında, ayrıca açık mutfak vardır.

Yemekler, hangi gıda basitçe eşsiz servis edilir - mermer veya granit gibi. Bu güzel basit ve çok pahalı görünüyor. Bu yemeklerden kimseyi memnun ettin. renk düzeni İskandinav tarzını eşleşir: siyah yamalar ile gri ve beyaz kipelno.

Neden MOS?

Estonyalı Korobyak Andrew - restoranın adı şef ve eş sahibine verdi. "Mos" (Emin için dönüştürmek ise) "nimet büyükanne bir öpücük" Danimarka tercüme anlamına gelir. Birlikte deneyimli lokantacı Zaturinskim Aleksandrom ile o biri olduğu ortaya çıktı sanki o kişiye alma, özel bir yer yaratmak istedik İskandinav ülkelerinde.

"İskandinav Modern" Yapılandırmacılığın unsurları ile (XX yüzyılın sonlarında 30-ler) tarzında iç dekorasyon tasarımı. Siyah ve kahverengi sakin huzurlu bir ortam yaratmak kombine, mavi, gri, açık mavi, uçuk pembe - İç serin renklerle dekore edilmiştir.

Yön "zengin yoksulluk" tesislerinde ve menü tasarımında görülebilir.

operasyon ve menü Gastropub MOS Modu

Restoran bu modda çalışır: 12-00 den 23-30 kadar. 16 saat öğle arası - öğle; 16 ile 18 saat arasında - atıştırmalıklar, içecekler; Akşam yemeğinden - kapanış önce 18-00 ile. Hafta sonu, 16-00 kadar 12-00 den (tam bir yemek gibi, bir brunch) bir brunch servis edilmektedir.

Öğleden sonra menü yaklaşık 10 isim içerir. Akşam da nispeten küçük olan sokak adları (smorrebrod, kokusu, gravlax ve diğerleri) ortalama insana biraz karanlık içeriyor. İlk İskandinav restoranda MOS geldi seçeneği ile yanlış olması değil, içerik ve gıda miktarı hakkında garsonlar sormaya detaylı olmalıdır.

Facebook'a isyeri sayfasında veya MOS restoran arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz tüm payların ve menü yeniliklerden haberdar olmak istemektedir. Telefon: +7 (495) 697 70 07.

Telefon üzerinden veya mobil uygulama WhatsApp üzerinden olabilen bir tablo yapın (eğer numara 79037965560 kadar isimle konuk sayısını, ziyaret saati bir mesaj göndermek zorunda).

Nasıl gidilir?

Evin sokakta yeni bir yerleşim kompleksinin №10 birinci ve ikinci kat arasında biraz yuvarlak işareti MOS (restoran) görebilirsiniz Trubetskoy. Frunzenskaya Metro İstasyonu 8 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ünlü yanındaki parkı "Khamovniki'deki Trubetskih kırsal arazide".

zeminin taşıma adresinden ulaşılabilir:

  • taksiler 156m, 551m;
  • otobüsler 05, 015, 64, 132;
  • tramvay 5, 15, 28, 31, 79K.

MOS (restoran) bulunduğu yaklaşık Dur, - "Frunze sokak" veya "Trubetskaya sokak."

Kullanıcı Yorumları

Özel gıda tutarsız tepkiler Moskovalılar ve şehir konaklayabilir. MOS - İskandinav mutfağı restoran, mutfak geleneklerinin nedenle tüm bilenler bunun beğeninize bir tabak bulacaksınız. Gerisi yardımcı olmak için ümit ediliyor personel.

Birçok Garsonlar kibar ve gıda bir saat dörtte için servis edilir savunuyorlar. Bazıları hem yemek olarak, "uzun" personel çağrıda bulundular.

Ziyaretçilerin çoğu açık mutfağa olumlu bir tutum var. Ve birisi ekstrelerinin kötü performans ve pişirme kokusu keskin şikayetçi.

Restoranın hemen hemen tüm müşteriler yerel pişirme ekmek ve Danimarka çörekleri, kekler ve tahıl çavdar cips keyfini çıkarın. Özellikle zevk şarap listesidir. İç misafirler gastropub çoğu etkiledi.

morina, Tallinn balık çorbası, gravlax somon balığı sıcak övgü smorrebrod Fanlar.

vejetaryenlik yandaşları ızgara marul, domates suyu, yeşil risotto zevk yol açmıştır.

menüsünden Et yemekleri de. Vurgulayın kuzu, ördek, dana yanak, sığır eti ile sandviç ile pasta.

oldu ziyaretçiler, giyinme odasına gelip ve hoş sıradışı arka plan sesi tarafından şaşırdık. Yani, Rus ve Estonya (görüntülendiği şekilde) kelimeleri ve ifadeleri dönüşümlü. Fikir tüm büyük görünüyordu.

Fiyatlar nispeten düşük - bir kişi tam bir yemek 2-2,5 bin ruble için olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.