Sanat ve EğlenceSanat

Monotipi - yaratılış bir sevinç

Monotipi sanat terapisinin en popüler alanlarından biridir. İçinde yapan olanların mahkumiyet, tek tip - bu tam teşekküllü bir sanattır ve psikoterapi yöntemidir. bağımsız bir şekilde, yaş olabilir her birinin, bu alanda meşgul etmek. Sonuçta, ana insan ihtiyaçlarının bir sanat yoluyla kendilerini ifade arzudur.

monotype sanatı

Yöntemin yazarı yirminci yüzyılın başlarında gravürleri oluşturmak Elizabeth Kruglikova, sanatçı olarak kabul edilir. Bir gün, o yanlışlıkla baskılı devre kartı üzerindeki boya ve spot kağıt parçası almak için uygulayarak dökülen, o göstermek için ilginç bir görüntü ettim. Daha sonra, sanatçı çalışmalarını çıkan etkiyi kullanmaya başladı.

Yunan monotype olarak - bir tekniktir eşsiz parmak izi. Bunu elde etmek için, herhangi bir boya ve yüzey ve özel çekme becerilerini gerekli değildir uygulayabilirsiniz.

Çocuklar için monotipi: başlangıcı

Çizimde ilgisi, veliler sanatçıları oynamak ve çocukları ile birlikte güzel sanatlar farklı yollarını denemek böylece çok yönden bir çocuk, etrafındaki yetişkinlerin davranışlarını çoğaltır.

İlk derste düz kağıda bir çizim yapmak için deneyebilirsiniz. Çocuğunuz elinden geleni guaj çizelim. Sonra, hala ıslak boya yaparken, hızlı resmin diğer yaprağı ile kaplanır ve avucunu pürüzsüz gerekir. Ardından üst tabaka tabanından, üzerinde komik resim elde ayırmak. Bu süreç gerçekten çocuklar gibidir.

daha gelişmiş teknoloji için anaokulunda tek tip düzenledi. Bunu yapmak için, bir plastik tahta veya Pleksiglas hazırlamak gerekir. guaj yanında yağlı boya kullanılabilir. Hasat Uçakta o bir fırça veya rulo ile, istediğini çizer ve sonra nihai kağıt baskı yaptı. Sonra bir fırça ile elde edilen resmi tamamlamaya mümkündür.

Okul öncesi için tek tip tekniği

anaokulunda monotipi giderek Güzel Sanatlar zorunlu programa dahil edilmiştir. genç gruplar görüntüler üretmek için ise daha sık temsil kaynakların orta grup repertuar ile başlayan kendi parmaklarını ve avuç içleri kullanmak daha çeşitli hale geliyor.

Çocuklarla 5 yıldan daha eski görüntü simetriyi tek tip tabi kullanılabilir. bu kağıt uygun kalın kağıt türü için. Örneğin devre, ve çizmek altındaki tabaka, bir kanat ile bir kelebek kat için. Daha sonra çekme ile elde edilen tabakanın üst yarım basın. İkinci kanat kelebekler görünür iken, simetrik işaretler. sahne çizmek aynı teknik suda yansıyan.

kolay seçenek monotypes - klyaksografiya, çocuk en seviyorum. farklı renklerin guaj boya tablolar için kaşık daktilo ve ağır kağıda döktü. Bundan sonra, bir baskı zaten tarif olun. Görüntüyü göz önüne alındığında, tam bir görüntü elde etmek için, onu tamamlar.

penceresinde desenler

Nasıl tek tip uygular öğrenmek için? Seçilen tema üzerinde Usta sınıf Bu tekniği kullanmak için gerekli detaylı bilgi ve becerileri almanızı sağlar.

Örneğin, sinema dersinde eğitmenlik tek tip tekniğindeki tatil kartları "Ayaz desenleri" yapmak için sunuyor. Bunu yapmak için kağıt tabak ihtiyaç - Pencere, guaj ve jel mürekkep mavi ve beyaz palet, bir plastik torba, iplik, tüp ve Çaykovski tarafından "Dört Mevsim" kayıt geleceğini.

Başlangıçta, tüm mümkün olan her yerde don bakarak görevi verilmiştir. oturumda, müzik eşliğinde belirli bir konu üzerinde ayetler okundu. büyülü teknik, bu sayede katılımcılar windows don boyamak mümkün olacak - Sonra lider tek tip söylüyor.

Renkli bantlar bir ambalaja tatbik edilmektedir ve kağıt buna karşı preslenir. Parmak izi kurur ederken, desenleri üzerine boyanmış iplikler koymak ve tüp kullanarak desenine gümüş jelin damlacıkları neden gerekir.

Monotipi - Çocukların yaratıcı yeteneklerinin geliştirilmesi için basit ve çekici bir tekniktir. Bu uzun bir öğrenme gerektirmez, böylece onları serbestçe, duygularını ve hayal gücünü ifade etmesini sağlar. Çocuklar özgürce çizimler için renkleri ve temaları seçin ve sonunda kendi seçimleri korkusu kurtulmak öğrenirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.